Skocz do zawartości

i7 4770K + ASRock Fatal1ty Z87 WIN 8.1 Core = Audio Problem


Recommended Posts

Witam, otóż dopadł mnie pewien mocno irytujący problem.  Od czasu do czasu, zwłaszcza kiedy komputer popracuje dłuższy okres czasu (1-2 dni) Mam problem z przerywaniem dźwięku zarówno w winampie, YouTubie i innych odtwarzaczach, słychać charakterystyczne pykanie/przerywanie dźwięku podczas otwierania kart w przeglądarce, wczytywania stron WWW czy choćby odpalania poczty systemu windows.  Nie dzieje się to zawsze ale dość często, za cholerę nie mogę namierzyć problemu…  sterowniki mam wszystkie aktualne. Dzieje się to zarówno na zintegrowanej karcie jak i na dedykowanym SB. Najmocniej można to zaobserwować podczas wczytywania WWW w przeglądarkach chrome/opera/IE etc. Objaw wygląda jakby procesor nie wydalał, jednak mogę obciążać go benchmarkami na 100% a dźwięk gra ok, a podczas odpalenia przeglądarki od razu zrywa… Przywracałem już BIOS do fabrycznych, taktowanie procka i grafiki tak samo, jednak nic nie pomaga. Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym problemem? Na wcześniejszym komputerze z i7 i windows 7 nigdy nie miałem tego problemu a teraz ciągle coś J

 

Intel Core i7-4770K, 4200 MHz (42 x 100)
ASRock Z87 Professional
16GB RAM 2x8GB 1600Mhz Geil
EVGA 780 GTX  ACX
Creative SB X-Fi Fatality XtremeGamer
SSD: Ocz Agility 3 120GB (system)
HDD: 2TB Seagate
OCZ ModXStream Pro 600W 80+ modular SLI PSU

Microsoft Windows 8.1 Core

 

2 Problem mniej uciążliwy ale jest (może się czepiam) System od pojawienia się boot screena do windowsa wczytuje się 50 sekund, przy czym podkreślam ze charakterystyczny dźwięk napędu DVD załącza się co najmniej 3 krotnie. Pamiętam, ze na poprzednim komputerze ten dźwięk napędu słychać było tylko raz podczas odpalania komputera, później cisza, teraz natomiast towarzyszy on kilku krotnie podczas bootowania systemu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To może być problem z zasilaczem. Miałem kiedyś podobnie, tzn podczas wzmożonej pracy PC, tak jak mówisz podczas odpalania przeglądarki albo jakichś programów, gier itp, dźwięk zaczynał przerywać i strzelało w głośnikach. Żadne sterowniki nie pomagały. Okazało się że zasilacz no-name był z lekka przypalony od środka. Wywąchaj czy nie zalatuje spalenizną z zasilacza.

Link to post
Share on other sites

To może być problem z zasilaczem. Miałem kiedyś podobnie, tzn podczas wzmożonej pracy PC, tak jak mówisz podczas odpalania przeglądarki albo jakichś programów, gier itp, dźwięk zaczynał przerywać i strzelało w głośnikach. Żadne sterowniki nie pomagały. Okazało się że zasilacz no-name był z lekka przypalony od środka. Wywąchaj czy nie zalatuje spalenizną z zasilacza.

Raczej nie, zasilacz nowy ocz 600W, nic nie śmierdzi, komputer moze byc włączony kilka dni bez resetu i dźwięk będzie trzeszczał, natomiast po resecie (nie wyłączam kompa) wszystko w normie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...