Skocz do zawartości

[3600zł] Komputer do gier (peryferia, monitor, buda)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: gry, internet
  • Maksymalna kwota: 3600zł
  • Których części potrzebuję: klawiatura, buda, monitor i najlepiej system :)
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: Może w przyszłości
  • Rozdzielczość mojego monitora: Nie mam monitora
  • Specjalne wymagania: W miarę cichy
  • Części z poprzedniego komputera: brak
  • Własna propozycja zestawu: W tabelce poniżej
  • Inne: Czy zasilacz 550W będzie ok?

 

[table]

Nazwa części
Model
[td]Procesor[/td]
[td]Intel Core i5 4440[/td]
[td]Płyta główna[/td]
[td]Gigabyte GA-B85M-D3H[/td]
[td]Pamięć RAM[/td]
[td]Crucial Balistix 8GB (2x4GB)[/td]
[td]Karta Graficzna[/td]
[td]Asus Radeon R9 270X[/td]
[td]Zasilacz[/td]
[td]Cooler Master G550M, może wziąć coś tańszego?[/td]
[td]Obudowa[/td]
[td]Zalman Z3 PLUS[/td]
[td]Napęd optyczny[/td]
[td]Asus DRW-24F1ST[/td]
[td]Dysk twardy[/td]
[td]Seagate Barracuda 1TB[/td]
[/table]
Edytowane przez KK2002
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast bym trochę pokombinował:

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

AsRock H87 Pro4 /intel H87, LGA 1150/

 

-porządny zasilacz, posiada wysoką sprawność i częściowo modularne okablowanie

-mocne 4 rdzenie Intela

-płyta w pełnym ATX, posiada 4 sloty na ram i chłodzoną sekcję zasilania
-wydajna karta z bardzo cichym chłodzeniem, które zachowuje dobre temperatury. Dostajesz 3 lata gwarancji
-szybki i sprawdzony ram
-niezawodny i szybki dysk 1 TB
-przewiewna obudowa z oknem od Zalmana, posiada 4 wentylatory w standardzie
 
Dostajesz płytę w pełnym ATX i kartę wydajniejszą o prawie 30%. Reszta pieniędzy na monitor.
 

 

Razem: 3034zł

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

AsRock H87 Pro4 /intel H87, LGA 1150/

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

Asus GeForce GTX 760 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1072/6008)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Benq GW2450HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

 

3648 zł + kody wyżej

 

Kompletny zestaw z monitorem 24 cale na matrycy VA (w dobrej cenie) oraz z systemem. GTX 760 plasuje się pomiędzy GTX 770 a R9 270X. Zasilacz z 408W na +12V wystarczy tutaj z palcem w nosie. 

 

Szukając oszczędności bierz póki co Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus , kolejną kość dokupisz sobie za miesiąc czy dwa, obecnie 4 GB zapewnia jeszcze komfort

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Tak sobie popatrzyłem na te zestawy wyżej i zabrakło mi w zestawie szembora w ogóle systemu i klawiaturki, a kajtek zapomniał o klawiaturce. Poza tym autorze jeśli zamierzasz zrobic OC w przyszłości może lepiej wziąść procesor do OC pod IVY będzie wydajniejszy niż i5 4440 pod haswell-a nawet najsłabszy, czyli i5 3350P. Mam 3 propozycje:

1-sza

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Procesor: Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Pamięć: A-Data 4GB 1600MHz CL9 Gaming  

Dysk twardy:  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Napęd optyczny: LG GH24NSB0 SATA (black)

Karta graficzna:  XFX Radeon R9 280X XTL 3GB DDR5 384bit (1000/6000)

Obudowa: Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Zasilacz:  Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Monitor:  Benq GW2265M (VA, 6ms, DVI, LED, głośniki)

System:  Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

Klawiatura:  Logitech K120 Keyboard

Razem: 3608 zł

Do tego kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

Dlaczego taki?

Masz tu najtańszką dobra konstrukcje do podkręcania procesora pod chipset z68. Procesor bardzo wydajny i5 3570 pod IVY. W przyszłości jak zakupisz np. takie  SilentiumPC Fera 2 HE1224   chłodzenie dodatkowe CPU bedziesz mógł go podkręcić do około 4,2 GHZ. Pamięc ram w jednym module 4 GB z radiatorem dla zachowania niskich temperatur (drugą taka samą dokupisz w najbliższym czasie). Dysk twardy o pojemnośc 1 TB dość cichy, dość trwały, dość szybki. Naped optyczny dość cichy i trwały. Karta graficzna radeon 280X bardzo wydajna, na której pograsz obecnie we wszytskie GRY na maksymalnych ustawianiach w rozdzielczości 1920x1080. Obudowa bardzo solidna w tej cenie. Zasilacz modularny, dość cichy. Monitor na matrycy VA z dobrymi kątami widzenia. System najnowszy windows 8.1. Klawiatura standardowa od logitch ale trwała, solidna konstrukcja.

 

Drugi zestaw będzie się róznił słabszym procesorem, ale od razu z modułem 8GB, czyli:

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Pamięć: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Dysk twardy:  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Napęd optyczny: LG GH24NSB0 SATA (black)

Karta graficzna:  XFX Radeon R9 280X XTL 3GB DDR5 384bit (1000/6000)

Obudowa: Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Zasilacz:  Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Monitor:  Benq GW2265M (VA, 6ms, DVI, LED, głośniki)

System:  Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

Klawiatura:  Logitech K120 Keyboard

Razem: 3627 zł

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

W tym zestawie zrobisz OC procesora do około 3,8 GHZ po kupieniu np. takiego chłodzenia CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224  i masz od razu 8GB ramu.

 

Trzeci zestaw jeśli nie jestes fanem amd a fenem nvidii, czyli:

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Pamięć: A-Data 4GB 1600MHz CL9 Gaming  

Dysk twardy:  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Napęd optyczny: LG GH24NSB0 SATA (black)

Karta graficzna:  Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010)

Obudowa: Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Zasilacz:  Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Monitor:  Benq GW2265M (VA, 6ms, DVI, LED, głośniki)

System:  Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

Klawiatura:  Logitech K120 Keyboard

Razem: 3608 zł

Tutaj masz GTX 770 z procesorem i5 3350P i 4 GB ramu.

 

Osobiście polecałbym ci zestaw 1-szy z możliwością rozbudowy ramu o kolejna kość w przyszłości z mocnym procesorem, bo ram to koszt 140 zł jak widzisz i możesz go zakupić w najbliższym możliwym czasie. Oczywiście jak wolisz system windows 7 to bierz ja jednak dałem nowszy system jak miałbym wydawać kasę to wolałbym na coś najnowszego zawsze dłużej będzie wspierany niż jego poprzednik. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zależy od budżetu :)

 Tak w skrócie :)

Nie kupuj dysków 60/64Gb bo są kompletnie nieopłacalne,jeśli chodzi o 120/128Gb

-z tańszych crucial m500

-z lepszych Plextor m5s

-z najdroższych Samsung 840 PRO

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Breaky83

 

Bez urazy, jesteś hipokrytą :) Jeśli ma się jakieś zdanie i argumentuj, to należy się go trzymać, spójrz na swój post tutaj:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/123755-zestaw-dla-gracza-3500/?p=1369132

 

Co do ramu sory, ale niektóre gry wymagają wiecej niż 4 GB i tam właśnie będzie ,,waskim gardłem".

 

a teraz spójrz na to co podałeś w 1 i 3 zestawie,poleciłeś jedną kość 4GB, nagle już nie jest to "wąskie gardło dla RAMu" :

 

 

 

Pamięc ram w jednym module 4 GB z radiatorem dla zachowania niskich temperatur (drugą taka samą dokupisz w najbliższym czasie).
 

 

Naprawdę, określ się.... 

 

Osobiście jestem za zestawem @kajtek :) z postu #5

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Sir Kafarus
Link to post
Share on other sites

 

Sir Kafarus  nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy, 4 GB daje wtedy gdy mogę włożyć lepszą kartę graficzną jak w tym wypadku. Tam sprawa polegała na tym, że chodziło o procesory, które tak naprawdę znikomo lub wcale nie będa miały znaczenia w ogólnej wydajności komputera do gier. Tutaj można dać mocniejsze GPU kosztem ramu, tam gdzie gra bedzie wymagać więcej niż 4 Gb ramu wtedy będzie go brakować, ale lepiej dołozyć w tym wypadku ramu niż kupowac mniej wydajne GPU. jak nie rozumiesz podstawowej zależności cóż ja poradzę, róznice są wyjasnione. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

No tak, nawet do bledu trzeba umiec sie przyznac, niestety nie potrafisz. Nauka czytania ze zrozumieniem, tak to broniles sie waskim gardlem w grach(granica absurdu), nagle juz o tym nie piszesz. Zastanow sie, jesli ma sie jakies zdanie to sie go trzyma, a nie zachowuje jak choragiewka na wietrze. Czyli z tego co teraz napisales wynika ze rowniez nie miales racji wczesniej, bo tak jak ja napisalem dolozenie kolejej kosci RAM, moze nastapic pozniej i nie bedzie to miala wplywu na gry w zestawie, na obecne czasy. Po prostu miej swoje zdanie, a nie badz hipokryta....

 

 

Pozdrawiam!

 

Ps; gry ktore WYKORZYSTAJA wiecej niz 4 GB mozna zliczyc na palcach jednej reki..

Edytowane przez Sir Kafarus
Link to post
Share on other sites

 

 

zabrakło mi w zestawie szembora w ogóle systemu i klawiaturki, a kajtek zapomniał o klawiaturce. Poza tym autorze jeśli zamierzasz zrobic OC w przyszłości może lepiej wziąść procesor do OC pod IVY będzie wydajniejszy niż i5 4440 pod haswell-a nawet najsłabszy, czyli i5 3350P

 

Różnice w CPU będą bardzo mało, wliczając koszt chłodzenia do OC interes ten staje się mało opłacalny. Dodatkowo w moim przypadku autor zyskuje komplet wyjść audio na I/O, wewnętrzne USB 3.0, zdecydowanie lepsze zasilacz pod względem elektrycznym jak i również monitor 24 cale który znacznie poprawi komfort użytkowania.

 

Upychając wydajność trzeba jednak celować w R9 280X / GTX 770 ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sir Kafarus  nadal nie rozumiesz tam gdzie można dać wydajniejsze GPU kosztem ramu to opłacalna inwestycja, a gdzie można dać niewiele wydajniejszy procesor już nie bo to nie da takiego wzrostu wydajnosci jak szybsze GPU czego nie rozumiesz poczytaj testy, których pełno w necie tam była zupełnie inna sytuacja, której widać nie rozumiesz, a nazywasz mnie hipokryta :D

kajtek.  do gier szedł bym w wydajność tym bardziej jak autor ma zamiar grać np w jakaś cześc metro 2033 lub crysisa 3 do tego kto wie jakie będa wymagania nowych gier zatem coś pokroju Radeona 280X/GTX 770 wystarczy na dłużej niż GTX 760, który nawet po OC nie dogoni GTX 770. Do tego jak dodać Klawiaturkę np tą co podałem to zestaw Twój wyniesie około 3700 zł i jest z wolniejszym GPU co w tym wypadku uważam za zły wybór. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...