Skocz do zawartości

Upgrade komputera do neta/gier, pomoc w wyborze kilku czesci


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Witam, chcialbym ulepszyc w koncu mojego starego kompa, ponad miesiac temu zakupilem geforca 650TI i teraz czas na reszte. Komputer bedzie sluzyl glownie do przegladania internetu, jakis niezbyt wymagajacych zadan i do gier typu lol, wot, war thunder okazjonalnie cos ambitniejszego.

Karte graficzna juz mam, dysk planuje kupic - Cruciala M500 128GB, procka jakiegos z najtanszych i5 3xxx/4xxx moze byc uzywany, do niego jakas plyta glowna z usb 3.0 (+ wyjscie na obudowe, tez kiedys planuje w koncu zmienic), 8gb ramu no i zasilacz... mysle ze jakis w miare cichy 500W spokojnie wystarczy.

Procek bede chcial na allegro upolowac, moze byc w wersji P czyli bez integry. Nie wiem jak z coolerem... mysle ze boxowy powinien dac sobie rade. Dodam ze bede chcial procka na ile to bedzie mozliwe podkrecic ale to zapewne nie od razu.

Co do mobo to nie mam pojecia... byle z usb 3.0 oraz zlaczem pcie x2 nad pcie x16 ale pod pamieciami RAM poniewaz trafi do niej bardzo dlugi asus xonar dx.

Ram... byle 8GB, zapewne w 2 kosciach.

A zasilacz; myslalem o Corsair VS 550W ale ponoc wentylator troche glosny... 

 

Chcialbym wydac mozliwie jak najmniej pieniedzy, wstepnie mysle ze ten upgrade wyniesie mnie ok 1500zl.

Co wy polecacie z tym zrobic? Dziekuje bardzo za pomoc

Edytowane przez Ari93
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera 

  • Maksymalna kwota 

Których części potrzebuję :  

Czy będę podkręcać sprzęt? 

Rozdzielczość mojego monitora 

Specjalne wymagania 

Części z poprzedniego komputera 

Własna propozycja zestawu 

Inne :

 

wypełnij wzór - będzie dużo łatwiej coś dobrać :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zestaw z SSD wychodzi 100 zł ponad budżet:

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

 

-płyta w pełnym ATX, posiada 4 sloty na ram i chłodzoną sekcję zasilania. Pozwoli na OC do ~3,9 GHz

-mocne 4 rdzenie Intela, brak zintegrowanej karty graficznej

-szybki i sprawdzony ram

-SSD na kontrolerze Marvell, jego problemem jest słaby zapis

-Zalman Z3 -przewiewna obudowa od Zalmana, posiada 3 wentylatory w standardzie

-budżetowy zasilacz Corsaira, posiada wysoką sprawność i dobre okablowanie (450W będzie tutaj sporym zapasem)

 

Jeśli za drogo, to możesz poszukać używanego procesora na allegro.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

Razem: 1611zł
Link to post
Share on other sites

mhmm

 

 
  • Zastosowanie komputera : internet, gry
  • Maksymalna kwota : 1500zl
  • Których części potrzebuję :  Zasilacz, płyta główna, procesor, pamiec ram
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Teoretycznie tak... GPU juz podkrecone a z CPU szalu nie bedzie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1080p
  • Specjalne wymagania : pcie x2 nad pcie x16 ale pod ramem zeby Xonar DX wszedl
  • Części z poprzedniego komputera : 3 dyski, Geforce 650TI, Asus Xonar DX
  • Własna propozycja zestawu : używany i5 3xxx/4xxx, 8GB ram

 

Wiecej informacji w pierwszym poscie

 

edit @up

co do zasilacza, jakas inna propozycja? Bo tak jak wspomnialem ponoc za cichy nie jest ale pewnie i tak sporo cichszy od obecnego modecoma

obudowe mam takze mozna pominac

a procesor jakis uzywany w bdb stanie sproboje wynalesc

Edytowane przez Ari93
Link to post
Share on other sites

obudowe mam wiec nie jest mi potrzebna nowa ;) w kazdym badz razie nie teraz

jest ok tylko mam watpliwosci co do tego zasilacza ale zapewne go i tak kupie i bede zadowolony ;p a plyta glowna tez spoko z tym ze ma tylko 2 porty usb3.0 bez wyjsc na przedni panel... jak by sie udalo znalesc z wyjsciem usb3.0 na przedni panel bylo by spoko ale od biedy ta by mogla zostac, na oko karta dzwiekowa z ramem tez nie koliduje ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...