Skocz do zawartości

Tytanowy zasilacz Corsair'a


Recommended Posts

Witam dziś czytałem o nowym zasilaczu firmy Corsair AX1500i w cenie 450$. Jestem ciekaw ilu producentom udało się już osiągnać taką sprawność zasilacza? I czy jest jakiś następny poziom sprawności po titanium?

Może ktoś się wypowiedzieć w tej kwestii?

Tu info na temat tego produktu:http://proline.pl/?r=biuletyn&n=tytanowy-zasilacz-corsaira

Edytowane przez dinokajman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak. Chociaż te tańsze jak np. mój goldowy przez te świecące diodki od kabli też wyglądają jak dla entuzjastów :-) Nawet nie wiedziałem że aż tak mi te światełka przypadnią do gustu. Znajomi jak teraz przychodzą zaglądają do obudowy przez okno z boku to są w szoku. Zasilacz delikatnie oświetla wnętrze co daje ładny efekt. A na dodatek jak zobaczyli taki wielki cooler to nie wiedzą co to jest :-) A jeszcze grafa z 2 wentylatorami! Większość ludzi kojarzy komputer z małą obudową i małym wiatraczkiem na procku pewnie z biur. I przyznam że takiemu 40 latkowi sprawia to przyjemność. Chyba się trochę lubię nim pochwalić czasem :-) Oj stary, stary jesteś jak dzieciak!

Edytowane przez dinokajman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dobrze to na tą chwilę osiągneli maksymalny poziom ale ciekawe tak w przyszłości czy gdyby powstał zasilacz jeszcze doskonalszy jaki osiągnie wtedy poziom? Tak sobie rozważam jeżeli jest to oczywiście możliwe bo technika idzie do przodu przecież. No i ta sprawność poprawiana jest małymi kroczkami procentowymi. A napewno powstaną nowocześniejsze komponenty zasilaczy no i wydajniejsze sposoby chłodzenia. I jeszcze takie małe "science fiction" z mojej strony. Kto wie może wymyślą coś że komputer będzie pobierał taką znikomą ilość energii jak lampki LED (wtedy nie będzie dużej straty energii przez oddawane ciepło) bo zasoby i surowce energetyczne powoli się kończą i naukowcy muszą jakoś na to zaradzić. Chyba że przyszłością jest energia solarna. Ale to taka fantazja i daleka przyszłość co będzie czas pokaże.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Nie no spoko ja się nie obrażam :-) Oczywiście masz racje a ja tylko tak rozważam dokąd możemy zajść w rozwoju technologicznym. Bo pamiętam czasy prymitywnego jeszcze sprzętu komputerowego a teraz to ogromny przeskok.

Lubię poprostu takie debaty o 4 nad ranem :-)

Choć może nie ten dział ale cóż jak zobaczyłem to psu to mnie napadło.

Link to post
Share on other sites

Witam dziś czytałem o nowym zasilaczu firmy Corsair AX1500i w cenie 450$. Jestem ciekaw ilu producentom udało się już osiągnać taką sprawność zasilacza? I czy jest jakiś następny poziom sprawności po titanium?

Może ktoś się wypowiedzieć w tej kwestii?

Tu info na temat tego produktu: http://proline.pl/?r=biuletyn&n=tytanowy-zasilacz-corsaira

 

drogo... Super Flower Leadex Platinum 1200W kosztuje 990zł a masz sprawność od 91 do 96% :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...