Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 5500


Recommended Posts

Daliśmy ci xeona, dlatego że ma HT tak jak droższy i7 860 który kosztuje ok. 1200zł. Jeśli nie będziesz mocno kręcił to i tak będzie lepszym wyborem ponieważ ma HT a jest droższy o ok. 100zł od i5. Dodatkowo jako bonus dostajemy lepsze możliwości OC.

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu kilku recek, doznałem umyzłowej rewolucji ;)

I Stawiam twarde warunki hehe

 

1. Xeon Odpada

2. Może być Core i5, Core i7

3. Asus może być, właśnie czytam o bardzo fajnym modelu (Asus P7P55D-E Deluxe P55 LGA1156)

4. Generalnie może być też DFI, MSI - nawet niekoniecznie z USB3 / SATA3 (zrewizjowałem swoje poglądy na ten temat z najbliższą rzeczywistością)

5. Grafikę wybrałem już HISa 5870 1GB IC5 - i przy niej zostanę.

Link to post
Share on other sites

Xeon dla mnie bez sensu do serwera spoko, p7p55d wyciaga kolo 215-220 BCK w zaleznosci od sztuki, czyli na xeonie byc mial no niech bedzie gora 4,3 i tyle (jak ci wystarcza to ok.)

Ja bym atakowal jednak i7 860 ;d - zawaliscie sie kreci, 4,0 1,32 spokojnie z HT,

Co do grafiki - szczerze wolalbym doplacic do 480/470 i basta. Poczytajcie testow uzytkownikow a nie tylko portali gdzie jakos dziwnie nvidia dostaje od ati. 470 jest mniej niz srednio 5% mniej wydajny od 5870 a kreci sie bardzo fajnie;p

http://img293.imageshack.us/i/61650557.jpg/

http://img293.imageshack.us/i/61650557.jpg/

Link to post
Share on other sites

Temat można zamknąć heh :P (żartuje)

Po konsultacjach z Severnem, wyszło coś takiego ;)

 

PROCESOR CORE i5 750 2.66GHz LGA1156 BOX

ASUS P7P55D-E Intel P55 LGA 1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CrossFireX)

HIS Radeon HD5870 1GB DDR5/256b D/H/DP PCI-E iC5

Pamięć DDR3 G.Skill 4GB PC1600 2x2GB Trident CL8

HDD SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

HDD SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

DVD-REC LG GH22LS50 SATA OEM CZARNY

Zasilacz do obudowy OCZ Fatal1ty 550W Modular

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

MONITOR LG LCD 23" W2361V-PF

ZALMAN CNPS10X PERFORMA - SOCKET 775 / 1156 / 1366 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

Karta dźwiękowa ASUS XONAR DS/A (karta PCI) (system 7.1)

MS Windows 7 Home Prem 64-bit Polish 1pk DVD OEM

5865 złotych brutto

 

Zastanawiam się jeszcze nad wersją LX płyty Asusa (ma tylko jedno PCI-E pod grafę, co mi w zupełności wystarczy), Ale Severn zasugerował że chyba ma też mniej faz zasilania - a to nie dobrze prawda ?

 

3. Jak wspomniałeś overclockerem nie jesteś to po co ci płyta za 800zł ?? Normalna płyta za 400zł będzie miała prawie to samo.

Dokładnie tak jak mówisz - człowiek uczy się całe życie :P

Link to post
Share on other sites

No dobra, nie będę cię już męczyć z tym Xeonem

Bóg zapłać dobry człowieku.

 

Płytka, to z tych co podał Igoruss to P7P55D PRO

A co mio da PRO, czego nie da mi -E ? Bo myślałem jeszcze nad wersją DELUXE (która też nie wiem co da) ;)

 

ram dobry, dość, że tak powiem "krętliwy

A znasz jakiś bardziej ? tak do 500 złotych ?

 

Teraz to się już nie ma do czego przyczepić :P

Zawsze się coś znajdzie....może jednak Sapphire 5870 :P ?
Link to post
Share on other sites

-E to tylko dodane SATA 6Gb/s i USB 3.0, ale teraz nie ma co dokładać, dopiero jak kupisz pendrwva na USB 3.0 to albo nie będziesz miał tego kompa albo dokupisz po prostu za kilkadziesiąt złotych kartę rozszerzeń na PCI :P

Hmm, ten RAM co ci podałem jest jedną z lepszych ofert w tym momencie ale można też popatrzeć na TE chociaż te G.SKille starczą w zupełności, chyba że chcesz bić rekordy w benchmarkach ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm, ten RAM co ci podałem jest jedną z lepszych ofert w tym momencie ale można też popatrzeć na TE chociaż te G.SKille starczą w zupełności, chyba że chcesz bić rekordy w benchmarkach ;)

Chyba lepiej g.skille i ewentualnie potem dołożyć kolejne parę do 8gb włącznie. 1600MHz myślę że wystarczy.

 

Przeglądam jeszcze obudowy :) I coraz bardziej zastanawiam się na czymś takim:

 

http://www.cooling.pl/fractal-design-define-r2-black-pearl,produkt,552171.html?from_category=107_219

 

Jednak nie - za ciepła jest ;(

 

Gdybyś mógł mi polecić jeszcze jakiś fajny case, za maksymalnie 400-500 złotych..

Link to post
Share on other sites

1 Asus P7P55D PRO

2 be quiet! Straight Power E7-600W

3 Intel Core i5 750 2,66 GHz BOX

4 Scythe Mugen 2 Rev. B

5 HIS Radeon HD5870 1GB DDR5/256b D/H/DP PCI-E iC5

6 OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper

7 SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

8 SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

9 CoolerMaster Dominator CM 692 II Advanced Black - bez zasilacza

10 ASUS Xonar DX/XD

11. LG DVD

Ja kumplowi to polecałem i nie żałuje ;) oc ładnie leci i nic się nie wiesza, dodam że on po prostu brał na firmę i mu to wyszło 4700 zł :)

Link to post
Share on other sites

Doszedlem do wniosku ze ten CM Adv 692 bedzie lepszy. Z jednego prostego powodu. Nie mam zamiaru stawiac kompa w szklanej gablocie by pokazywac sasiadam jaki to on pieknie oswietlony itp. A ten Adv 692 ma ladna forme, oszczedna. Pod biurkiem bedzie sie dobrze prezentowal.

 

Zmienilem tylko dzwiekowke na wyzszy model Xonara - DX.

 

Wybaczie prosze brak polskich liter. Smigam autobusem do pracy serfujac na mojej kochanej E75 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...