Skocz do zawartości

Compaq 615, czarny ekran


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Z góry przepraszam jeżeli pomyliłem działy.

 

Otóż tydzień temu kupiłem nowego laptopa (pawilon g6, ale to nie ważne) W wyniku czego mój stary laptop HP Compaq 615 poszedł w odstawkę. Ostatni tydzień miałem dosyć zalatany, więc nie miałem jeszcze czasu skopiować plików. Dzisiaj wreszcie znalazłem na to chwilę, ale niestety po naciśnięciu przycisku uruchamiania komputer włącza się (tzn zaczyna buczeć), ale ekran pozostaje martwy. Miga capslock 5 razy potem już tylko buczy. Chciałbym też zaznaczyć, że przed tygodnie działał dobrze (tzn wolno, gdyż to dość stary lapek), ale dało się go bez problemu uruchomić. Teraz nie mogę go uruchomić.

 

Poszukałem już trochę, ale nadal nie wiem co mogę z tym zrobić, gdzieś przeczytałem, że jedynym sposobem jest oddanie do naprawy. Przy czym nie wiem jakim cudem mógł po prostu się zepsuć bez żadnej konkretnej przyczyny (nie upadł, nie zalał się, nie przegrzał). Poza tym zależy mi praktycznie tylko na przerzuceniu plików. Czy mogę to zrobić bez konieczności oddania laptopa do serwisu? Lapka już raz rozkręcałem przy wymianie klawiatury, ale nie znam się za bardzo na tym i nie chciałbym czegoś popsuć.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Nie mam niestety dokładnych danych co siedzi w tym laptopie i średnio jestem w stanie to sprawdzić, kiedy nie daje sygnałów życia (poza buczeniem). Tutaj: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compaq-615.18363.0.html jest specyfikacja laptopa o tym samym modelu, ale nie wiem czy mój nie miał coś kombinowane w środku.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...