Skocz do zawartości

Problem z USB na przednim panelu


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z 2 portami USB 3.0, które są umieszczone na przednim panelu mojej obudowy (Fractal Design Node 304). Od tych portów był wyprowadzony kabelek, który podłączyłem do płyty głównej AsRock Z87E-ITX zgodnie z zaleceniami (instrukcja, nadruki na płycie głównej). Problem polega na tym, że często te porty nie wykrywają podłączonego do nich urządzeni (smartfon na WP8, pendrive, zewnętrzny HDD), a jak coś podłączę to cały system zaczyna lagować. Problemu nie ma z myszką + klawiaturą Logitecha, reszta zazwyczaj sprawia problemy. Porty bezpośrednio na płycie głównej działają bez zarzutu. Wczoraj aktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, lecz problem nadal występuje.

Co mi poradzicie?

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

DriverMax pokazuje 10 nieaktualnych sterowników, EasyDrive 18. Są to wyiki po tym jak zainstalowałem wszystkie dostępne sterowniki na stronie producenta mojej płyty głównej. Taki przykład - miałem, że moduł Bluetooth ma stare sterowniki, zaktualizowałem je (strona AsRocka) i nadal pokazuje, że stare stery.

Link to post
Share on other sites

Hmm, ja miałem ostatnio problem z frontowym USB 3.0 po zmianie obudowy, gdzie też miałem wszelkie sterowniki zainstalowane ze strony producenta płyty, zaś DriverMax znalazł jeszcze inne, być może nieaktualne ale po ich wgraniu USB 3.0 ruszyło pełną parą. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na przednich portach miałem podłączony zestaw myszka+klawiatura od Logitecha. Jak je przełączyłem na tylne porty to zestaw zaczął się przycinać, a pendrive na przednim USB chodził jako tako.


A takie pytanie - może się tak zdarzyć, że przy zmianie systemu (W8.1) na Windows 7 + Ubuntu te porty będą działały poprawnie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...