Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Posiadam płytę główną Asus P5Q-SE i chciałbym poprosić o poradę, jaki dysk kupić - PCI-E, Sata? Oto link do specyfikacji mojej płyty : http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-p5q-se-79-335383.html . Próbowałem pojąć o co chodzi z tym wejściem PCI-E, ale niestety nie udało mi się : /. Czy mógłby mi ktoś to wyklarować?

Pozdrawiam,

Spor.

Edytowane przez spor999
Link to post
Share on other sites

Witam. Szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Posiadam płytę główną Asus P5Q-SE i chciałbym poprosić o poradę, jaki dysk kupić - PCI-E, Sata? Próbowałem pojąć o co chodzi z tym wejściem PCI-E, ale niestety nie udało mi się : /. Czy mógłby mi ktoś to wyklarować?

Pozdrawiam,

Spor.

Krótko to kup SSD pod SATA3 (jest troche wolniejsze od PCI-e)(SSD jest jak dysk HDD tylko mniej wazy i jest cienki w mm)

jak masz kase to bierz na PCI-E to karta (podobna do karty Graficznej )

a dokładnie tutaj masz najnowszy Plextor pod pci-e

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/plextor-m6e-dysk-ssd-pci-express-specyfikacja.html

Podzespoły Pci-e te pozwalają uzyskać transfery do 625 MB/s podczas zapisu oraz 770 MB/s podczas odczytu danych

 

oczywiście sa to dane podane przez producenta

Nie wiem co chcesz wiedzieć

Edytowane przez piotr19772
Link to post
Share on other sites

No dobrze ale czy to będzie ze sobą współgrało, kiedy wepnę ją pod PCI-E x1, bo pod x16 jest grafika, czyż nie tak?

 

EDIT.

Mała poprawka, jednak mój budżet nie obejmuję PCI-E, wiec zostaje SATA. Jak można zobaczyć w specyfikacji mojej płyty, mam wejście serial ATA 300. Gdzieś wyczytałem ze dobrze w miarę to działa na serial ATA 800. Może ktoś podesłać/napisać jak to wygląda? Myślę właśnie nad Samsung 840 EVO 120GB.

Z góry dziękuje.

Edytowane przez spor999
Link to post
Share on other sites

 

 

serial ATA 800

 

Chyba 600...

 

Do płyty, która nie posiada SATA 3 nie ma sensu pakować najszybszych dysków, bo nie zostaną one w pełni wykorzystane.

 

Crucial M500 120 GB będzie, moim zdaniem, dobrym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

podepne się pod temat kolegi bo tematyka taka sama..

wiec też planuje kupić sobie ssd już od daaawna. ale nigdy nie moge się zdecydowac na konkretny model. 

wydać chce do 300 zł (jak będzie 330 to też nie będe marudził)

pojemność 128GB

zastosowanie domowe. (system plus gry i zwykłe programy - żadnej obróbki) wiec generalnie chce żeby Win7 szybko wstawał.. gry i programy szybko się uruchamiały wczytywały. itp.

 

wiec.. Crucial m500 to dla mnie też dobry wybór? a może plextor m5s lepszy? a może goodram c100? a może jeszcze coś innego? 

dzięki i pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

 

 

a może plextor m5s lepszy?

 

Plextor z pewnością jest lepszy od Crucial'a i jeśli możesz sobie na niego pozwolić to byłby to wybór optymalny. Crucial to dobry nośnik, ale jednak jest to klasa niżej. 

Link to post
Share on other sites

ale co? dobry ten seagate również? będzie lepszy od tego plextora?czy bardziej pomiędzy crucialem a plextorem?

 

Wiecie koledzy chodzi o to że crucial kosztuje około 260 zł.. plextor 340 wiec pytanie czy te 80 zł odczuje podczas użytkowania - gry i programy działanie windowsa? 

 

samsung jakoś do mnie nie przemawia.. i te pamięci TLC.., które "niby" są większej awaryjności.. trochę to niepokoi nawet jeśli może się to okazać nieprawdą...

Link to post
Share on other sites

1wilq  lepiej pomiędzy crucialem a plextorem. jeżeli nie zależy ci na szybszym zapisie to lepiej cruciala, zaoszczedzisz, a podczas użytkowania - gry i programy działanie windowsa różnic nie odczujesz. Tutaj w dobrej cenie  http://www.itpromo.pl/p/1532/21662/m500-120gb-sata3-2-5-500-130-mb-s-7mm-9-5mm-adapter-dyski-ssd-dyski-twarde-podzespoly-komputerowe.html  natomiast jeśli jednak zdecydowałbyś się na plextora jednak to tu masz go w dobrej cenie  http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

I teraz zauwazylem ze ten plextor to grubasek jest :-P 9,5mm grubosci.. Dzieki za podpowiedzi. Jeszcze nie wiem co wybiorę ale jak się zdecyduje to dam znać

 

 

 

 

Wybaczcie ze marudze.. Ale jak tak jednak mialbym powiekszyc Budzet.. To lepiej cruciala m500 240gb czy plextora 128gb m5 pro?

Edytowane przez 1wilq
Link to post
Share on other sites

 

1wilq  wiesz ceny dysków ssd sa nadal drogie, nieporównywalne z tymi cenami dysków magnetycznych, dlatego ja osobiscie kupiłbym cruciala m500 240gb bo to bardzo dobry stosunek w tej chwili możliwości,wydajności, pojemności do ceny tutaj masz go w dobrej cenie  http://www.redcoon.pl/B503987-Crucial-Crucial-M500-240GB_SSD-do-25?refId=skapiec  . Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

A po co mu szybszy dysk pod SATA 2 ?


 

 

To lepiej cruciala m500 240gb czy plextora 128gb m5 pro?

 

Do użytku domowego możesz śmiało brać M500 240 GB.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście polecam samsunga 840 evo, nie dawno nabyłem i jest naprawdę dobry, nie widzę różnicy między kingstonem hiperx 3k czy plextorm m5s,

tu masz w dobrej cenie http://www.komputronik.pl/product/198960/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Samsung_2_5_SSD_840_Evo_120GB_Serial_ATA3_Basic_7mm.html

Link to post
Share on other sites

Nie napisałem, że ich polecam, tylko, że tanio ;) Każdy sklep dobry puki Ci się coś nie zepsuje i nie chcesz skorzystać z GW. :) Ale między 308 komputronik a 300 morele wybrałbym morele. Kurtmedie zresztą przed chwilą ochrzaniłem w mailu do nich, że nie napisane jest ile trwa gwarancja...

Link to post
Share on other sites

Nie, nie każdy sklep jest dobry. KM to oszuści i naciągacze, którzy wystawiają w ofercie towary, których nawet nie mają prawa w Polsce sprzedawać. Ich głównym źródłem dochodów jest przetrzymywanie cudzej kasy na kontach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Troche za drogie dla mnie to PRO.. :/

 

poza tym odpalając windowsa i grając w gry odczuje różnice? wątpie.. 

 

 

zacząłem się zastanawiać nad tym M550 bo skoro szybsze a cena zbliżona do m5s.. to może warto.. 

tlko Ty koloego NOWAJ gdzieś tu na forum wyrażałeś swoje powątpienia odnośnie tego M550 

jakie są Twoje obawy? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...