Skocz do zawartości

Kompatybilność RAM Kingston HyperX Blu 4GB z płytą główną ASUS P5G4T-M LX


Recommended Posts

http://www.asus.com/Motherboards/P5G41TM_LX/#support

 

naprawdę takie to trudne??, ctrl+c - google - ctrl+v... :facepalm:

Owszem jak się nie zna na tym to jest trudne. Piszę ,że ta płyta główna obsługuje DDR3 (1333mHz). Zamówiłem nowe ramy (http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-hyperx-blu-khx1333c9d3b1-4g-388070/)  4gb x2 i nawet monitor nie chciał się włączyć. Myślicie ,że jest to wina kompatybilności?  ( próbowałem wkładać je też pojedyńczo, bez skutku )

Link to post
Share on other sites

sprawdz karte, wlacz ram detection w biosie, o ile masz wylaczony. sprawdz ramy memtestem. a to, ze ktos sie nie zna, to nie usprawiedliwia leniwego podejscia do tematu. przeciez wejsc na strone producenta to nie problem co?

Link to post
Share on other sites

Witam. Jakiś czas temu miałem podobny problem z takimi Kingstonami a płytą główną Asrock G41-VS3 R2.0. Płytka była na soket 775 i za cholerę nie mogłem uruchomić kompa ani z Patriotami 1600 Mhz ani z takimi Kingstonami jakie posiadasz jak również z kością GoodRam 1333 Mhz. Zauważyłem że model tej płyty obsługuje tylko takie pamięci które mają kości zamontowane po obydwu stronach laminatu. ( testowałem tylko moduły 4 GB ). Bo miałem i takie Good ramy które na niej bezproblemowo działały. Do dzisiaj jeden taki mi pozostał i nadal działa w moim nowym kompie. Sprawdz może producent płyty rozwiązał to w którymś z nowszych biosów. Ja się nie doczekałem do tego asrocka a jak już wyszedł to płyta została sprzedana. Nie koniecznie to musi być u Ciebie przyczyną ale możesz sprawdzić jeśli masz takie kości. Pozdrawiam

 

Teraz dopatrzyłem się że ty masz też płytę na s.775 ja mam w drugim kompie Asusa P5KC która ma obsługę DDR2 jak i DD3 i sytuacja jest identyczna jak wyżej z płytą Asrocka więc masz problem i to nie mały, bo ja od kłopotów z DDR3 zmieniłem platformęna s1155 albo poszukiwanie kompatybilnych pamięci

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...