Skocz do zawartości

Uszkodzony bios po zmianie z UEFI na Legacy


Recommended Posts

Witam, posiadam laptopa Lenovo E120, był w nim zainstalowany windows 8, z partycją GPT, bios to niestety nowe UEFI, chciałem go odpalić z pendrive i próbowałem zmienić kolejnośc bootowania, nie dało się tego zrobić to spróbowałem zmienić tryb UEFI na Legacy aby działał dysk z MBR, po tym zabiegu wszystko padło... dysk z windows 8 nie odpala się wcale, dysk z windows 7 i partycją MBR odpala się ale wywala Blue Screena, żaden pendrive nie działa a co najwazniejsze nie da się wejśc do biosu, żaden skrót klawiszowy związany z biosem nie działa, pojawia się tekst "entering bios" czy jakoś tak ale nie ładuje biosu, najprawdopodobniej ma to związek z partycjami GPT i MBR , teraz pytanie, czy da się naprawić tak uszkodzony BIOS ? 


Liczyłem na trochę większe zainteresowanie :/ Ogólnie temat do zamknięcia, po całej serii najróżniejszych zabiegów pomógł downgrade biosu do najstarszej możliwej wersji z poziomu windows 7 z MBR który po którymś razie zadziałał, ale za to mam ciekawostkę, płyta główna potrafi trzymać datę systemową bez baterii... (i to nie parę minut bo co najmniej całą noc był bez baterii). Potrafi ktoś to wytłumaczyć? 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...