Skocz do zawartości

[USB 3.0] dzialaja w UEFI, nie dzialaja w Windows


Recommended Posts

Witam.

Pojawil sie u mnie nastepujacy problem:

Chodza mi w Windowsie jedynie port USB 2.0. Porty 3.0 przestaly dzialac nagle. W UEFI je znajduje, nawet na probe zgralem w UEFI BIOS na pendrive i poszlo bez problemu. Natomiast w Windowsie zero reakcji po podlaczeniu jakiegokolwiek urzadzenia do portu USB 3.0 (niezaleznie czy do tych na tyle czy na froncie). W Dzienniku zdarzen nie widac zadnych problemow z tym zwiazanych.

Co dziwne, laduje mi smartfona przez te porty w Windowsie ale nie pojawia sie dysk ani tez sladu o danym urzadzeniu w Menedzerze urzadzen - zadnych wykrzyknikow ani problemow tam nie ma.

Sterowniki do plyty glownej mam aktualne (sprawdzalem przez to co oferuja na swojej stronie oraz przez Live Update).

Propobowalem przeinstalowywac sterowniku do Intel ME jak rowniez odinstalowywac po kolei w Menedzerze Urzadzen pozycje z Universal Serial Bus Controllers - za kazdym razem Windows bez problemu sobie od nowa wgrywal brakujace sterowniki.

Gdzie dalej szukac?

 

Moj system to Windows 8.1 64bit z aktualizacjami na biezaco robionymi.

Plyta glowna to MSI Z77A-GD55.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj program DriverMax i za jego pomoca sprawdź czy program nie wyszuka jakiegos nowszego sterownika USB 3.0 do Windowsa 8. Jesli wyszuka to po Twoim wskazaniu program pobierze i zainstaluje ten sterownik.

Link to post
Share on other sites

Witam do autora. Mam pytanie czy udało Ci się rozwiązać ten problem z usb 3.0 ?? Pytam bo mój znajomy z tego co kiedyś z nim rozmawiałem ma to samo na płycie MSI ZH77A-G41. Sądziłem że może ma po prostu wyłączone USB 3.0 w biosie ale pewnie tak nie jest.

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

nad30 - jeszcze nie mialem czasu sprawdzic porad ktore tu otrzymalem. Postaram sie to zrobic wieczorem.

Najpierw zobacze co DriverMax zaoferuje no a potem jesli nie pomoze to zainstaluje na probe swiezego Windowsa na jakims innym urzadzeniu. Mam nadzieje, ze plyta nie jest powalona bo jak napisalem w pierwszym poscie z poziomu UEFI udalo mi sie zgrac BIOsa na pendrive (pendrive po podlaczeniu mrugal dioda no i poprawnie zgraly sie ustawienia na niego). Pod Windowsem diodka ani na chwile sie nie zapala mimo ze np smartfon sie laduje. Porty USB 2.0 chodza bez problemu.

 

EDIT1:

W UEFI jedyne ustawienia jakie znalazlem zwiazane z USB to tylko dwie rzeczy - USB Controller (Enabled) oraz Legacy Support (Enabled). To drugie probowalem tez na Disabled dawac ale bez roznicy.

 

EDIT2

DriverMax mimo, ze znalazl troche sterownikow nieaktualnych (dwa zwiazane z USB po nazwie tyle z tego co zrozumialem) to mimo wszystko problem nie zniknal. Uruchomilem Knoppixa z LiveCD i tam wszystkie porty dzialaja. Takze czeka mnie reinstalacja Windowsa w takim razie.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...