Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, co sądzicie o takim kursie http://kc.eitca.pl/lp/1/reg?kod=WTRGB ? Teraz dofinansowanie jest i wychodzi ~800zł ,a wcześniej było 4200zł . Mam akurat grosz odłożony i zastanawiam się nad takim czymś  ,kończyłem studia na kierunku  ,,wychowanie fizycznego,, więc trochę taki kurs gryzł by mi się z moim aktualnym wykształceniem ale jednak zawsze dodatkowy papier byłby ,dodam że nie pracuje w swoim zawodzie :)

 

Co o tym sądzicie ? Może macie ewentualnie namiary na jakieś inne kursy warte zainteresowania tego typu ?

Link to post
Share on other sites

no właśnie , może warto zrobić , pić i jeść wołać nie będzie papier po ukończeniu kursu :)

 

papier w grafice i fotografii nie jest nikomu do życia potrzebny, ba! wiele osob nawet Cię nigdy nie zapyta czy skonczyles jakas szkole, najwazniejsze jest portfolio i umiejętności jakie posiadasz, a wszystkie kursy, studium czy nawet szkoły typu pjwstk nauczą Cię jedynie tego samego czego nauczysz się z kupienia 100-500godzinnego tutoriala w interncie za 200-750$.. jedyna różnica polega na tym (i tutaj jest to jedyna warta uwaga dlaczego warto wybrac szkole a nie samemu sie uczyc) ze przynosisz gotowy projekt/zadanie zrealizowane w domu a profesor/wykladowca Ci powie co nalezaloby poprawic, NIE!, on nie jest od tego by zrobic to za Ciebie by Ci pokazac jak to sie robi, on Ci powie co mozna zrobic, ale to juz od Ciebie bedzie zalezalo w jaki sposob to wykonasz... jednak e-learning Ci w tym nie pomoże jesli chodzi o projektowanie multimedialne/graficzne bo najwazniejsze w tym wszystkim jest to ze widzisz dana osobę fizycznie, wtedy inaczej reagujesz na to co ktoś Ci mówi i gdy Cię ochrzania niż to co ktoś robi przez internet.. takie tam gadanie moje ale zrobisz jak uważasz :)

 

ja osobiście zamiast wydawać na kursy od unii europejskiej wydalbym tę kasę na 2-3 książki z programowania + videotutoriale z mocnym tłumaczeniem. Na obydwu szkołach które pokończyłem były takie kursy gdzie się płaciło po 20-30% sumy.. ale to było totalne nieporozumienie bo tak naprawdę dostawali jednocześnie okrojony materiał o 80% i taki tego był finał, że wychodzili wszyscy z dyplomem w ręku, który nikomu nic nie daje jeśli ten nie będzie siedział w domu przez kilkanaście-kilkadziesiąt miesiecy i samemu ćwiczył.. można nie mieć portfolio komercyjnego a robić sobie (nie komuś!) projekty za darmo do szuflady.. potem można je wrzucić do swojego portfolio w celu zaprezentowania czego się umie... nikt mnie w życiu nie prosił o CV tylko o portfolio w pfie... a z fotografii także posyłam link do portofolio.. gdy chce jednak CV posyłam listę nagród i nie pyta już nigdy o szkołę.. mimo, że skończyłem.. ale zrobisz jak uważasz :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Zrobić imo warto bo pokazujesz ze nie stoisz w miejscu tylko się rozwijasz i to dobry pracodawca doceni. Co do grafiki i fotografii to rzeczywiśćie tam liczy się portfolio,ale tt zależy jaka branża, np. księgowy z dobrymi kursami np. z audytu ma o wiele lepszą pozycje niż taki bez.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Mój kumpel zrobił ten kurs, żeby nie pójść ze świadectwem z ukończenia zawodówki. Pracodawca nie pytał go o żadne papiery jednak. Tylko poprosił o pokazanie jakiegoś portfolio, informacje o tym ile siedzi w grafice itd. Ja tam uważam, że jak ktoś ma wolne pieniądze to warto taki kurs zrobić jeżeli nie ma się matury czy szkoły wyższej. 

Link to post
Share on other sites

dodam że ten kurs co ja mam zamiar zrobić nie dotyczy grafiki itp ,tylko ,,microsoft office ,,  czy ,,baza danych i inżynieria danych,, i tego typu rzeczy ,bardziej przydatne do np biura :P

 

no może i warto.. ja z offica jestem noga, jak widziałem jakie rzeczy można robić w excelu to się za głowę raz złapałem gdy mi znajomy raz zrobił bazę danych w excellu połączoną z aktualnymi cenami z 10 różnych sklepów internetowych a także podłączenie liczników podstron na stronach moich i wrzucenie tego do excela.. fakt złapałem się za głowę nie powiem, że nie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

W Excelu można robić wszystko. Jak chcecie zobaczyć to sprawdźcie http://www.iExcel.pl

Natomiast co do kursów szkolić się warto. Chodzi się na kurs po to, aby ktoś wszystko przystępnie wyjaśnił. Nie każdy ma samozaparcie żeby samemu z książek nauczyć się, zrozumieć. Niektórzy mogliby przy niepowodzeniu już na początku zniechęcić się.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Kurs może być przydatny o tyle, że zetkniesz się z profesjonalistami i nauczysz się mniej więcej, na co się patrzy w pracy grafika, jakie elementy są istotne. Nie samym talentem człowiek żyje, trzeba przecież też liznąć teorii. Ale na papier nie ma co liczyć, tylko na swoje autorskie prace z portfolio.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...