Skocz do zawartości

Komputer 2000zł +- 100zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam wszystkich! W najbliższym czasie pragnę sobie sprawić komputer, dlatego proszę Was o radę!

 

Zastosowanie komputera : Przeważnie gry.

Maksymalna kwota : 2000zł (+-100zł)

Których części potrzebuję : Cała skrzynka.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.

Rozdzielczość mojego monitora : 1280x1024

Specjalne wymagania : Zależy mi na MOBO w standardzie ATX. Chciałbym wszystko zamówić na techplanet. Nagrywarka.

Części z poprzedniego komputera : Brak.

Własna propozycja zestawu :

Samsung nagrywarka DVD SH-224DB

Intel Core i5-4440 LGA1150 BOX

Asrock B85 Pro4 Intel B85 LGA1150

Sapphire ATI Radeon R7 260X 1GB DDR5/128bit (ver. OC)

Crucial DDR3 4GB 1600MHz CL11

Seagate Barracuda 1TB SATA3

Zalman Z3

XFX ProSeries 450W

 

Całość: 2058zł.

 

Inne : Jeszcze jedno pytanie. Jako, że Haswelle grzeją się, a chłodzenie w budżecie się nie zmieści, to czy dobrym pomysłem byłoby złożenie zestawu z i5 Ivy?

Edytowane przez JT3030
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zestaw wygląda całkiem dobrze. Spokojnie możesz zostać przy Haswellu, chłodzenie boxowe sobie spokojnie poradzi. Jeżeli przydatne dla Ciebie będą wyjścia audio na panelu I/O, chociażby do głośników 5.1 to zmień mobasa na AsRock H87 Pro4

 

R7 260X jest dość słabą kartą jak na ten budżet, jednakże przy Twoim obecnym monitorze spokojnie wystarczy. Poszukaj może pamięci CL9. Na upartego można złożyć ten zestaw na 1155 z o wiele wydajniejszą GPU:

 

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Liteon iHAS122 SATA (black)

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

XFX Radeon HD7850 X Limited Double Dissipation 2GB DDR5 256bit (860/4800)

 

2100 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton Internet Security 2014)

 

Masz wydajniejszą kartę graficzną oraz możliwość podkręcenia CPU pod okolice 3.7 - 3.9 GHz, oczywiście po zakupie dodatkowego chłodzenia. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Więc tak. Po przemyśleniu stwierdziłem, że zostanę przy Haswellu.

Cały zestaw wygląda teraz tak:

 

Samsung nagrywarka DVD SH-224DB

Intel Core i5-4440 LGA1150 BOX

Asrock H87 Pro4 Intel H87 LGA1150

Sapphire ATI Radeon R7 260X 1GB DDR5/128bit (ver. OC)

Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Seagate Barracuda 1TB SATA3

Zalman Z3

XFX ProSeries 450W

 

W przyszłym miesiącu dokupię kolejne 4GB ramu, a po zmianie monitora kupię nową grafę.

Razem z RAMem myślałem o kupnie taniego chłodzenia. Zastanawiałem się nad tym:

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Co o tym myślicie? Proszę Was również o podanie dobrej pasty termoprzewodzącej (nie znam się na tym).

 

Kod rabatowy na techplanet jest dalej aktualny?

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc! :)

Edytowane przez JT3030
Link to post
Share on other sites

Pasta od SPC nie jest idealna, jednakże jeżeli nie zamierzasz podkręcać CPU i że tak powiem ''nałożyć tą Ferę, tak, aby po prostu była'' to pasta od SPC zda tutaj egzamin. Niemniej jednak najlepszym wyborem będzie Arctic Cooling MX-2. Pasta posiada bardzo dobry stosunek ceny do możliwości, wysokie przewodnictwo ciepła, idealnie się aplikuje. Koszt to ~20zł za 4g. Niewątpliwie najlepsza propozycja w swojej cenie. PS: od siebie potwierdzam zdanie wyżej dot. WD Blue, również sugeruję jego wymianę. Dysk szybki, cichy i bezawaryjny, najlepsza propozycja 1TB'owa ;)

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...