Skocz do zawartości

Samsung UE40F6320 przerywa odtwarzanie filmu z serwera DLNA


Recommended Posts

Mam taki problem z TV że czasami przerywa odtwarzanie filmu z serwera DLNA i zaczyna mi odtwarzać nasępny film z folderu. Jest na to jakaś rada? Co to może być? Lipny ruter Netgar czy problem z TV?

Edytowane przez rebul4
Link to post
Share on other sites

problem w tym ze to kolejny kabel do kolekcji już i tak pociągnąłem jeden od HDMI ale jak znajdę jakaś skrętkę to sprawdze. 

a może ktoś się orientuje czy przez HDMI da się oglądać filmy 3d?
Nie wiem jak to zrobić bo przez siec jak odpalę to telewizor sam przełącza się w ten tryb, a po HDMI obraz puszczany jest z kompa więc to nie działa 

Edytowane przez rebul4
Link to post
Share on other sites

Da się, z tym że chyba musisz mieć HDMI 1.3/1/4.(gdy ja chcę włączyć 3d w gran turismo 5 na ps3 to pisze że muszę mieć kabel).

Ja puszczałem hobbita w bluerayu z laptopa to nie wykrywał mi w filmie wgl 3d..

Link to post
Share on other sites

no bo to idzie przez odtwarzacz z komputera zupełnie inna zasada działania, TV musiał by  się chyba łączyć do tego serwera DLNA przez HDMI tak jak po sieci i sam musiał by sobie to odtwarzać ale jakoś nie widzę takiej opcji.

Link to post
Share on other sites

Choć nie mam samsunga ale LG 42LM765S. Może coś uda mi się coś rozjaśnić użytkownikom TV, którzy próbują z peceta oglądać filmy przez sieć lub HDMI. Sygnał WIFI nie jest dobrym rozwiązaniem do oglądania strumienia wideo. Realna prędkość takiego łącza może sprawiać problemy. Router Wifi musi oferować prędkość transferu nie mniejszą niż 10 Mb/s i więcej. Jeśli router spełnia wymagania konieczna aktualizacja oprogramowania DLNA i firmware odbiornika TV. Lepszym rozwiązaniem jest kabel LAN podłączony do routera i TV bezpośrednio. Tylko routery dwuzakresowe są w stanie dobrze radzić sobie ze strumieniem wideo i serwerem DLNA. Czyli internet 2,4 GHz, multimedia 5 GHz. Ponieważ nie mam dysku sieciowego a komputer przeważnie jest włączony. Podłączyłem pc i TV kablem HDMI 1.4.(10m max można 16m). Tv ma dostęp do internetu, ale nie korzystam z DLNA. Odtwarzanie filmów 3D działa bez problemu wystarczy dowolny player z obsługą 3D (polecam darmowy potplayer lub płatny Splash Player lub kto co tam woli). Ponieważ TV sam rozpoznaje rodzaj przesyłanego przez HDMI sygnału(w tym 3D), żaden drogi odtwarzacz typu PowerDVD nie jest konieczny (program nie obsługuje zewnętrznych napisów .txt). Grać na TV też można. Problem może nastręczać audio w formacie Dolby AC-3 i DTS przesyłane do kina domowego i TV. Tu konieczna jest instalacja filtrów AC-3 na pc lub odpowiednia konfiguracja playera wideo.       

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Tablet Goclever model: T76GPSTV .  A co do routera to mógłbym go od razu podpiąć do tv ale LAN mam juz zajęte przez modem z Netii z której mam i neta i tv dlatego chciałem podlączyc tableta bezpośrednio przez HDMI ale po podłączeniu jakby wykrywało które HDMI jest zajęte ale nie wykrywa jakie to urządzenie to samo na tablecie zero reakcji na połączenie z tv więc nie wiem co jest grane ;// 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...