Skocz do zawartości

Zielonkawe podświetlenie matrycy (monitora) zamiast białego?


Recommended Posts

Witam,

Niedawno kupiłem monitor Dell U2414H. Podświetlenie na początku było wszedzie białe, gdy sprawdzałem je wieczorem na ciemnym ekranie. Jednak o dziwo grając dzisiaj w ciemną grę... centralnie na dole zamiast białego podświetlenie matrycy ma podświetlenie ZIELONKAWE. Sprawdziłem znowu przy zgaszonym świetle na czarnym ekranie.... i rzeczywiście jest na dole ekranu zielonkawe teraz. Czy to jest jakis problem z matryca.. czy w LEDach to normalka ?

Link to post
Share on other sites

Zielone, niebieskie, fioletowe, różowe itd. Przy IPS to normalka:

https://www.google.com/search?q=glow+ips&safe=off&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=NmQtU4m7Gemr4ATitIG4DQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1920&bih=955

 

Niech monitor jeszcze popracuje kilkanaście godzin, to może się poprawi... albo pogorszy. Musisz poczekać.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Warto to wygrzewać? Może się poprawic? Nie minęło 10 dni od zakupu więc go juz spakowałem i odsyłam. Irytujące to jest trochę jak taka zieleń daje na spodzie w ciemnej grze? A wygląda to tak (najbardziej widac ta zieleń na dole). Inne rzeczy to w sumie tylko na zdjęciu... w realu nie rzucają sie w oczy

 

 

 

 

http://images64.fotosik.pl/791/e916b7bb58574b40.jpg

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę widać tylko tą zieleń centralnie na środku na dole.... nawet przy jasności 0 co jest bardzo irytujące przy ciemnych grach.

 

 

 

 

Możesz spróbować podłączyć innym kablem albo odesłać. Przy monitorze z tej półki nie powinno mieć to miejsca.

Co ma niby dac podlaczenie innym kablem skoro to podswietlenie matrycy??

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

w tym przypadku już jasne, że nie kabel, możesz powygrzewać, ale na 99,999 nic to nie da, spakować, odesłać, wziąć kolejny

 

 

Myślisz, że w przypadku tego Della U2414H czeka mnie duża loteria? Bo tak naprawde nic lepszego nie znalazłem do ok 1300 zł do gier na IPS :/

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Nie ma znaczenia, mógłbyś wybrać teraz i monitor za 1500zł, a równie dobrze mógłbyś dostać podobną matrycę.(były już takie przypadki tu na forum, przy monitorach 1500-2000zł i to nawet od Eizo i NEC)

 

Jeśli ta poświata Ci przeszkadza podczas użytkowania to jak najbardziej odeślij. Nie licz jednak na to, że twój monitor to jakiś ewenement i istnieje realne prawdopodobieństwo że nowy monitor także będzie miał podobną wadę. To jest trochę loteria i musisz mieć tego świadomość. 

 

 

Jakiś czas temu też miałem taki przypadek(Dell U2312HM) i ostatecznie wybrałem AMVA, gdzie tego typu "kwiatki" po prostu nie występują.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo tak naprawde nic lepszego nie znalazłem do ok 1300 zł do gier na IPS :/

Czy koniecznie muszą być 24 cale? Za mniej niż 1300zł jest Eizo FS2333: http://www.morele.net/monitor-led-eizo-23-fs2333-fs2333-bk-wide-16-9-seria-foris-ips-czarny-magix-photo-graphic-5lat-gwarancji-532673/?gclid=CN7UotmRqL0CFazHtAodYQIARQ

Link to post
Share on other sites

@Michal86

 

Chyba pomyliłeś Eizo FS2333 z FG2421.(to ma faktycznie coś ok. 10ms opóźnienia)

 

Eizo FS2333 osiąga opóźnienie sygnału 0,8 ms w teście Prad.de, czyli na poziomie Dell U2414H i P2414H. To praktycznie zerowy input lag.

 

Nie wiem jednak czy Eizo jest w 100% lepszą opcją do grania(60Hz). Maja podobne czasy reakcji, różnica zasadnicza to tradycyjne PWM w sterowaniu podświetleniem w Eizo  i IMO to przeważa szalę na korzyść Della. 

 

Wiem, że Eizo ma jakieś tam profile, które niby rozjaśniają przyciemnione miejsca itd, ale IMO przeciętny gracz woli normalny obraz i bardziej skorzysta z flicker free.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Oczywiście. Możesz tak robić w nieskończoność, ale przy każdej następnej wymianie sprzedawca będzie coraz baczniej oglądał ślady użytkowania i być może się do czegoś przyczepi.

 

Jeszcze jedna uwaga. Nie licz, że kiedykolwiek dostaniesz IPS'a, który czarną planszę będzie wyświetlał w całości, równomiernie czarną.(raczej szaro/czarną) Zawsze któryś z rogów, boków będzie odstawał kolorem od reszty. W jednym egzemplarzu będzie to bardziej widoczne, w drugim mniej ale nie unikniesz tego nigdy.

 

Przy AMVA nie ma tego problemu.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...