Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kwota do dyspozycji 600 zł / 210 USD

21 Kwietnia mój kuzyn wraca z junajted stejts, wiadomo tam rzeczy tańsze, szczególnie jak w ich zielonych srebrnikach się płaci. Już zakupione słuchawki, telefon, tablet, ps vita i kilka pierdół ale stwierdziłem że dobrze by było też kupić klawiaturę a tam dostęp mają chyba do wszystkiego ;p
Więc sprawa ma się tak że mam 26 dni na połażenie po sklepach i orientacje w wyglądzie/wymiarach i "klikaniu" na żywo przez pięć minut modeli które byście zaproponowali po czym zamówienie tam a rodzinka już dostarczy mi na miejsce :)

 

Nie specjalnie dysponuje wiedzą pomocna w temacie, przeczytałem kilka poradników i odpisów technologi by choć trochę wiedzieć co jest czym i jak się to je.

 

Podoba mi sie strike 7 od mad catz, szczeg. z racji ekranu dotykowego, choć w strike 5 ten manualny tez jest ok. Więc jakiś dodatkowy ekranik/wyświetlacz pod makra może być (np. taki drobny jak w logitech'ach LCD GamePanel).

Klawisze lub panel z klawiszami pod makra, 12 i więcej przycisków (w to zaliczają się wszelkie play/stop/wake up/sleep itd).

Podświetlenie obowiązkowe (najlepiej zielone, ale kolor nie jest ostatecznie ważny).

 

Podstawka pod nadgarstek mile widziana ale nie będę rozpaczał jak jej nie będzie.

Klawisze na (prawdopodobnie) brown'ach, choć do grania lepiej raczej wziąć inne (z tego co czytałem będą najodpowiedniejsze ale to jeszcze sprawdzę w sklepie testując wszystkie).

Głośność klawiszy nie ma znaczenia. Obowiązkowy blok numeryczny, nie połączony z klawiszami kierunkowymi czy funkcyjnymi typu Home, End, Delete itp. 

 

Może być modułowa (jak seria strike).

 

Nie miałem styczności z klawiaturami mechanicznymi ale myślę że dobrze by było się na nie przerzucić, więc albo dobra membranówka albo jakiś mechanik.

 

Klawiatury bezprzewodowe mam, więc inne takowe odpadają. Tylko kabel :D

Grywam dość sporo czasu, taki mix całości od FPS'ów przez MMORPG po shoguny i total wary kończąc po kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Dużo też pisze ale nie bierzemy tego pod uwagę przy wyborze tej klawiatury bo do pisania używam klawiatur bezprzewodowych.

 

 


Co do typów ekran+wizual+makra/klawisze itd jako wzór, które mi się podobają to np.
1) Logitech G19 / co nieco z g710+
2) Razer deathstalker ultimate
3) Durandal ultimate

Link to post
Share on other sites

tesoro lobera do poczytania: http://www.tesorotec.pl/ wkleiłbym link do niej bezpośredniej strony ale jakos mi wklejanie linkow nie działa na forum

wchodzisz w dzial produkty i później masz do wyboru przelaczniki (musisz nacisnąć strzalke w prawo kolo ostatniej klawiatury po prawej)

albo polecam tez Tesoro Durandal Ultimate (bo chińskie podróbki cherry mx mogą zniechecic do lobery)

Edytowane przez SuperDragons
Link to post
Share on other sites

Na szczęście w Corsairze klawisze funkcyjne są położone ~1cm niżej niż cała reszta i trudno przypadkowo je nacisnąć. A jeśli miałeś taki problem w Logitechach lub Tesoro to nie odradzaj Corsaira bo na oczy go nie widziałeś a bierzesz się za ocenianie.


edit. ja mam mojego Corsair'a k90 od października i ani razu nie zdarzyło mi się przypadkowe naciśniecie funkcyjnego zamiast np. Esc.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim w tym budżecie nawet nie myśl o membranówkach, po prostu się nie opłaca kupować takich drogich, zostają mechaniki. Teraz wybór switchy, wg tego co podałeś najlepiej powinny się sprawdzić Cherry MX Black (twardsze) albo Cherry MX Red (stawiają mniejszy opór).

Co do klawiatur to możesz się zainteresować:

- Podanym wyżej Corsairem K95 lub K90 - najwięcej przycisków pod makra

- CM Storm Trigger-Z

- Tesoro Durandal Ultimate - niestety brak dedykowanych klawiszy pod makra

 

Generalnie nieważne, którą wybierzesz powinieneś być zadowolony. Przejrzyj je i wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada wyglądem, ilością klawiszy pod makra itp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...