Skocz do zawartości

Zestaw 3 monitorów 24''-27'' do 3500


Recommended Posts

Witajcie, przeczytałem chyba wszystko co można o monitorach, bo taki zakup trzeba dobrze przemyśleć, szczególnie gdy kupuje się 3 sztuki. Jak zawsze konsultuje się z Wami i proszę o poradę. Specyfikacja w stopce, co do aktualnego monitora IIYAMA ProLite E2607WS wiem, że brakuje mi "płynności", jest 16:10 co komplikuje mi pracę z kartami do przechwytywania obrazu, ogólnie udany zakup no i będę się chciał go pozbyć po zakupie nowych. Zdecydowałem się kupić 3 takie same monitory:

 

Budżet: 3000-3500 (~1000-1200 szt.)

Wielkość: 27'' lub 24''

Proporcje ekranu: 16:9 (1920x1080) tylko takie wchodzą w grę

Odświeżanie: 120Hz lub 144Hz

Czas reakcji: 1ms

Porty: Display Port

Dodatki: głośniki, huby, kamerki itd. nie potrzebuje

Zastosowanie: gry > tworzenie grafiki/filmów > praca biurowa

Inne: 

 

24'' Asus VG248QE (~3600 komplet, 1300 szt.)

+ 144Hz

+ opinie bardzo dobre (kolory, wykonanie)

- kąty widzenia (niestety nikt nie napisał jak sprawowałyby się w ustawieniu ich obok siebie)

 

IIYAMA 27" E2773HS-GB1 (~3000 komplet, 900-1000 szt.)

+ cena

+ 27''

- stary model

- szeroka ramka

 

Asus 90LMF6101Q01081C (~3000 komplet, 1000 szt.)

+ 27''

+ 1ms

- ramka

- 60Hz?

 

AOC g2460Pqu (~3600 komplet, 1200 szt.)

+ 1ms

+ opinie

+ nóżka, ramka

- 24''

 

Benq 24'' LED XL2411Z Flicker-free (~3500 komplet, 1100 szt.)

+ 1ms

+ nóżka, ramka

- 24''

 

Chciałbym przeczytać jakieś wasze uwagi, oczywiście modele spoza listy też są mile widziane.

Mój faworyt to Benq. Interesuje mnie jeszcze opinia osoby, która ma konfigurację z 3 monitorami - czy polecałaby 24'', czy 27'', na których wygodniej się pracuje?

 

Edytowane przez macza
Link to post
Share on other sites

Na co Ci 3x120Hz do GTX670? Do takiego zestawu to co najmniej 2xGTX770 / GTX780ti

 

Myślałem żeby zaoszczędzić i kupić 1 + 2, lecz różnica kolorów nie może występować, głównie ze względu, że pracuje na programach, które otwieram na 2 monitorach, a gdy wymaga to umieszczenia (np podglądu obrazu) pomiędzy monitorami i na każdym widzę co innego (kolory) jest to nie wygodne. Może wydajnościowo nie najlepiej, zastanawiałem się nad SLI, ale najpierw monitory, a gdy będzie brakować mocy karta (poczekam do premiery GTA V). 

Link to post
Share on other sites

 

 

Może wydajnościowo nie najlepie

Grając w nowości na jednej 670-tce nie wyciągniesz tych 80-120 klatek przy jednym monitorze FHD, a co dopiero na trzech sztukach.

Ma wrażenie, że zapomniałeś o tym, że korzyści z płynniejszego obrazu zobaczysz dopiero kiedy PC wygeneruje więcej klatek.

 

Na twoim miejscu wybrałbym jeden monitor 27" o wyższej częstotliwości i drugi na matrycy MVA o ładnych kolorkach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grając w nowości na jednej 670-tce nie wyciągniesz tych 80-120 klatek przy jednym monitorze FHD, a co dopiero na trzech sztukach.

Ma wrażenie, że zapomniałeś o tym, że korzyści z płynniejszego obrazu zobaczysz dopiero kiedy PC wygeneruje więcej klatek.

 

Na twoim miejscu wybrałbym jeden monitor 27" o wyższej częstotliwości i drugi na matrycy MVA o ładnych kolorkach.

 

Rozumiem o co Ci chodzi, w tym momencie nie narzekam na klatki, nawet gdy streamuje. Ale z drugiej strony kupuje monitor na kilka lat, Muszę się z tym przespać, bo cenowo wychodzi podobnie te 24'' 144Hz vs 27'' te lepsze. Najgorsze jest to, że człowiek chciałby mieć i to, i to, a wiem jak mnie ciągnie do 1ms, bo komfort jest nieporównywalny.

 

Jaki zestaw więc proponujesz, mając na uwadze, że 3 monitory muszą być identyczne?

Edytowane przez macza
Link to post
Share on other sites

 

 

ciągnie do 1ms, bo komfort jest nieporównywalny.

To że producent napisze 1ms to nie znaczy, że tyle jest.

Poza tym to odnosi się tylko do smużenia, a we wszystkich monitorach tej klasy jest już wystarczająco niskie.

 

Nie musisz kupować wszystkiego na raz. Możesz zakupić jedne monitor i się nim pobawić, zdecydować czy dokupisz drugi taki.

Zawsze masz możliwość oddania do sklepu w ciągu 7 dni :D  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie 3x120Hz bo przy trzech monitorach 1080p nawet przy SLI/CF miałbyś problem z 60 kl/s.

 

 

Tutaj można polecić na pewno Dell U2414H. Kilka monitorów to na pewno niezbędne będą szerokie kąty widzenia, dodatkowo aby to dobrze się prezentowało cienka ramka. Jak to monitor do grania ważny jest niski input lag i czasy reakcji.

 

U2414H ma z tego wszystkie cechy(czas reakcji także zupełnie wystarczający), na dodatek ergonomiczną podstawkę(pivot, regulacja na wysokość) i flicker free. Monitora z cieńszą ramką także nie znajdziesz.

 

 

Foto konfiguracji 4x Dell U2414H

 

http://img.photobucket.com/albums/v126/jvc920/Current%20Computer%20System/P1000482_zpsc3df8359-1.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...