Skocz do zawartości

Czy zmiana na GTX 660 ma sens?


Recommended Posts

Ostatnio zacząłem odczuwać wiek mojego komputera i chciałbym go jakoś reanimować jeszcze na jakieś dwa lata. I stąd moje pytanie czy wrzucenie do niego GTX 660 (i zmiana RAMu na 8GB 1600MHz) będzie miało odczuwalny wpływ na poprawę wydajności, czy jednak trzeba inwestować też w nowy procesor a co za tym idzie płytę główną (czego z powodów finansowych wolałbym uniknąć)?

 

Moja obecna specyfikacja:

Grafika: Radeon 6770

Procesor: i5 750 2.67

RAM: 4GB 633MHz

Zasilacz: Cooler Master GX 550W

Płyta główna: Maximus III Formula od ASUSa

 

Bardziej szczegółowe informacje i wynik z 3d marka: http://www.3dmark.com/3dmv/4989401

 

Dodam, że najchętniej zmieściłbym się z upgradem w jakiś 700-800 złotych...

Link to post
Share on other sites

Powiedz nam w jakiej grasz rozdzielczości.

 

Zresztą zmiana z 4 GB na 8 GB nie będzie miała większego wpływu na wydajność w grach.

 

EDIT

Porównanie wydajności:

http://www.anandtech.com/bench/product/660?vs=538

Jak wspomniałem wyżej - HD 6770 to dokładnie taka sama karta jak HD 5770.

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej napisał, że GTX660 znacznie polepszy wydajność ogólną twojego sprzętu, również to potwierdzam ;) 660'tka to bardzo dobra karta, która w połączeniu z tym Intelem (starym, ale wciąż jarym) - dobrze byłoby go jeszcze podkręcić, będą dawać Ci naprawdę imponujące rezultaty w grach ;)

Link to post
Share on other sites

Ja nie zaproponowałem innego rozwiązania niż to, które sam wybrał autor, nie wspominając słowem o tym, dlaczego mój pomysł miałby być lepszy. Widzisz różnicę ?

Link to post
Share on other sites

OK, dzięki za odpowiedzi ale jeszcze bym podpytał o kwestię czy GTX 660 czy wspomniany wyżej Radeon R9 270, bo z tego co widzę w testach Radeon wypada nieco lepiej niż GeForce a cenę oba mają bardzo podobną, i tak jeszcze dodatkowo może ktoś mógłby mi polecić konkretny model/producenta bo ja przez ostatnie prawie dwa lata totalnie wypadłem z obiegu sprzętowego i nie mam za grosz rozeznania w rynku.

Link to post
Share on other sites

i5 750 to bardzo dobry procesor, ja w grach nie widze roznicy miedzy 3.5 ghz a 4ghz. karta moja to hd 7850. znaczy to tyle że można włożyc cos jeszcze bardziej wydajnego niz ten radek. ja trafiłem na sztuke co robie 4.4 ghz przy dobrej temperaturze i napieciu wiec hulaj dusza;d a róznica pomiedzy 4 a 8gb jest taka, bf4 na 4gb tekstury niskie, na 8 gb tektury max;d przy 4gb i teksturach max gra tnie sie poprostu co 2 sekundy na 10 sekund xd niegrywalna jest wtedy

Edytowane przez Xedom
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...