Skocz do zawartości

Gelid Icy Vision kontra Windforce 3 | HD6950


Recommended Posts

Cześć,


 


onr.jpg


 


Chciałbym się z Wami podzielić moim krótkim testem, od jakiegoś czasu zaczął mnie denerwować szum windforce w idle, nie mówiąc już o obciążeniu. Dodatkowo w spoczynku było ciągle zwiększanie i zmiejszanie obrotów co bardzo drażniło. Zamówiłem więc Gelid Icy Vision. W internecie jest bardzo dużo jego recenzji więc nie będę się o nim rozpisywał, pierwsze wrażenie to jak tak niewielkie chłodzenie sobie poradzi, ale widocznie nie rozmiar jest najważniejszy. 


 


 


wf%20vs%20icy%202.jpg


 


 


W porównaniu do Windforca mamy tutaj większe wentylatory, są to dwie 90, wiadomo, na niskich obrotach niesłyszalne, przy 2000 jak każde inne będą słychać.


 


 


wf%20vs%20icy.jpg


 


Drugą ważniejszą cechą jest grubość radiatora, w Gelidzie jest on prawie dwa razy grubszy (nie mówiąc, że na końcu windforce się zwęża, także Gelid przez całą długość jest dużo szerszy, idzie równo wzdłuż karty). Chłodzenie to jest krótsze, posiada 5hp ( WF tylko dwa). Można również dodać, że zajmuje jeden slot więcej.


 


 


montaz%201.jpg


montaz%202.jpg


montaz%203.jpg


montaz%204.jpg


 


 


 


Testy odbyły się w tych samych warunkach, w obu przypadkach pasta MX2, ta sama temp pokojowa (23*).


 


 


Windforce w spoczynku generuje szum, przy przeglądaniu internetu jego obroty ciągle się zmieniają co było denerwujące. Gelid jest niesłyszalny i obroty nie skaczą (dodam, że pwm działa)


 


IDLE


 


Windforce 3 - 36*


Gelid Icy Vision - 33*


 


Przeglądanie internetu (youtube, fb, różne fora, około 20-25 otwartych kart naraz)


 


Windforce 3 - max 47*


Gelid Icy vision - max 38*


 


FURMARK 


 


Windforce 3 (2000rpm) - 66* - głośno słyszalna


 


Gelid Icy Vision - 55* - zdecydowanie ciszej (niecałe 1500rpm)


 


Jak widać temperatura w stresie spadła o około 10* i jest zdecydowanie ciszej, podczas przeglądania internetu karta jest w końcu niesłyszalna (obroty nie skaczą), zmiana jak najbardziej na plus ! Cena bardzo przyzwoita, otrzymujemy bardzo dużo różnego rodzaju radiatorków, bardzo wydajne i ciche chłodzenie, czego chcieć więcej :)


Edytowane przez shiftanc
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Miałem do czynienia z Gelidem Icy Vision i Windforce 3 na R9 280X. Bez apelacyjnie lepszy był Gelid gdzie przy maksymalnych obrotach ~2000RPM utrzymywał temperaturę 55C a przy tym był zdecydowanie cichszy od W3. W3 miał 3200RPM i 67C.

Dla poównania Gelid@ 1000Rpm - 65C. ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Witam przerabiałem ten temat już jakiś czas temu co autor tematu i powiem krótko te wszystkie chłodzenia typu wf3 to jakaś porażka wygląd fajny ale wydajność i głośność to porażka.Tak naprawdę można zrobić chłodzenie,które da rade i nie urwie nam głowy i jest tego dowodem np gelid.

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jest wydajne i co ważne stosunkowo tanie. Jednak szkoda, że producent zastosował dość średnie jakościowo wentylatory bez możliwości kontroli PWM. Szkoda także, że w prosty sposób nie da się wymienić wentylatorów na tym chłodzeniu na inne odpowiedniki 92mm, które będą posiadały lepszą kulturę pracy.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, jeżeli podłączymy pod kartę wtyczkę i ustawimy krzywą w msi afterburner wszystko będzie działało jak PWM ;) Co do głośności, mi nie przeszkadza ponieważ przy 1000 obrotów są niesłyszalne :)

 

No ale jeżeli ktoś ma większy grzejnik to pewnie lepsze wentylatory by się przydały :)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Kupiłem Scythe Kaze Master Ace - ale teraz przynajmniej mam kontrolę wszystkich wentylatorów.

 

Shift:

Jak to podłączyłeś? U mnie wtyczka jest 5pinowa i podłączając w różny sposób - nie działa lub działa z max obrotami. Musiałbym się bawić w przerabianie wtyczek a nie chce mi się :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...