Skocz do zawartości

Chłodzenie do i7 4770k, max 14 cm wysokości


Recommended Posts

Witam, nieopodal mnie leży mugen 4, który niebawem będzie odsyłany.

Żeby stwierdzić, że jednak się nie zmieści, wystarczył rzut okiem na rozmiar pudełka, a i w specyfikacji na pudełku doczytałam, że wysokość to 156 cm, wbrew informacjom, które znalazłam w internecie.

 

Dlatego żeby uniknąć dodatkowych kosztów odsyłania tym razem zwrócę się po radę: jakie wydajne i tanie chłodzenie do i7 które się zmieści w obudowie, którą obecnie posiadam (nie mam funduszy w tej chwili na nową, naciągnęłam budżet, a poza tym za pół roku, w wakacje, będę pewnie kombinować z chłodzeniem wodnym, może wymieniać grafikę, na pewno kupować nową obudowę, więc:

 

1)procek ma przeżyć na nim do końca wakacji

2)na tym chłodzeniu procek nie będzie kręcony

3)ma być możliwie niedrogi (już i tak idą koszty manipulacyjne za głupotę za przesyłki w tę i z powrotem i operuję na ujemnych złotówkach)

4)ma mieć max 14 cm wysokości (wyższy nie zmieści się do obecnej obudowy)

 

TL;DR: podkreślenia.

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

hej, a podalbys jaka masz obudowe?

Tak w ciemno, najtansze sensowne rozwiazanie lepsze od stockowego to Raijintek Zelos - ok 70 zl

 

http://allegro.pl/raijintek-zelos-i4038626457.html

 

z drozszych - ok 150 zl: Raijintek Pallas i Scythe Grand Kama Cross 2 

 

na tym pierwszym nie krec procesora, na Scythe mozliwe calkiem dobre oc, na pallasie tez mozliwe ale mniejsze

Edytowane przez bossk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jezeli ma wytrzymac tylko do wakacji to moze lepsza opcja jest zalozenie boxa. juz jedziesz na ujemnych pln wiec po co wydawac kase? na boxowym (o ile nie masz sztuki co w idlu podchodzi pod 50oC :P ) , bez oc, spokojnie powinienes dac rade. dodatkowo, jezeli naprawde zalezy Ci na kasie, mozesz wylaczyc turbo i tez spokojnie mozesz nawet pograc... ja bym sie wstrzymal i kupil wszytko za jednym zamachem. wakacje tuz tuz...

 

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za przeniesienie, zaćmiło mnie jak zakładałam.

Obudowa to Sharkoon Rebel 9 Value, w takim razie zainstaluję na razie ze stockowym i sprawdzę temperatury, jednak obawiam się, że biorąc pod uwagę zastosowanie (programowanie: maszyny wirtualne, kompilacja) to stockowy może nie wystarczyć, w razie czego skorzystam z propozycji, bardzo serdecznie dzięki, wiem już w czym się rozglądać. Tak tylko dla uściślenia, niepokojące są temp. rzędu >80* w stresie, >30* w idle, tak?

Link to post
Share on other sites

@up

szkoda tylko, ze sam intel daje cooler, ktoremu baaaardzo ciezko utrzymac 67stopni, a nawet i 75... nie wiem czy probowales u siebie, ja tak (tylko dla testu) i ogolnie smiech. powinni sprzedawac bez bo sami wstyd sobie robia.

sorry za OT

 

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

głównie gluta... zawsze można skalpować i... pożegnać się z gwarancją

ale też z tego co pamiętam to zmiana konstrukcyjna. doszło parę kontrolerów, które są teraz częścią cepa. nie chce mi się teraz szukać, dlatego tak ogólnikowo. co nie zmienia jednak faktu, iż pchając więcej do środka cpu wypadałoby go lutować lub chociaż dać jakąś dobrą pastę, czego intel nie robi. ale patrząc na poczynania konkurencji (która jest daaaaaleko w tyle hahaha), może sobie na to pozwolić mimo frustracji klientów. monopol ma swoje prawa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...