Skocz do zawartości

Jaki cichy i wydajny wentylator 140mm do pracy poziomie?


Recommended Posts

Tak się składa, że instalowałem Two Cool , instalowałem wcześniej BQ Silent Wings 140 także mam porównanie i całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Oczywiście wizualnie świetnie wypadają BQ - jeszcze świetnie Corsairy AF tylko co z tego. Antec Two Cool nie sprawia wrażenie "czegoś" przerobionego ze starych klap do klozetu. Nie są zwyczajnie tak bajeranckie jak Corsairy i BQ (nie mają choćby oplotu na przewodach), jednak są dobrze wykonane. Dodatkowo posiadają prosty przełącznik (800/1200obr) w komplecie. Ja specjalnie nie zwracam uwagi na wygląda wentylatorów - zdecydowanie bardziej interesuje mnie ich kultura pracy i wydajność. BQ dla mnie "nie wieją", są ciche, dobrze wykonane i bardzo drogie. Test doskonale to potwierdził. Ich wydajności przy niskich prędkościach jest tragiczna. 

 

Jeśli miałbym już od tak kupować jedne z droższych wentylatorów na rynku, nie koniecznie najlepsze to wolałbym zdecydowanie wybrać NB Pro PK-2 140mm od BQ Silent Wing 2 140mm.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No cóż. Let's agree to disagree. Moim zdaniem łożysko słychać w nich znacznie wcześniej niż w BQ (gdzie dopiero od 1100RPM zaczyna być słychać szum powietrza a łożysko jest bezkonkurencyjne). W Two Cool wcześniej słychać mechaniczny dźwięk łożyska a tego nie znoszę. Potwierdza to nawet test który przytaczasz:

 

Like its little brother, the 140 is plagued by clicking at lower speeds, though it doesn't sound quite as annoying. Still we wouldn't describe the noise it makes as pleasant.

 

To jest zupełnie inna klasa ale w swojej cenie na pewno są rewelacyjną opcją. 

Link to post
Share on other sites

No tak. Tylko dla jednego cisza to dla drugiego już szumy... Każde ucho inne, niestety. W sumie różnica 1-3 stopnia nie robi mi dużego znaczenia. Jak nie będzie klasycznego "buczenia" to będę zadowolony. A cena nie gra roli bo w amerykańskim Amazonie ceny bardzo przystępne :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...