Skocz do zawartości

Dobra karta i słaby procesor


Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić nowy komputer, ale na razie mam ograniczony budżet i mogę wydać tylko około 1900zł. Chciałbym kupić gtx 760 i używać jej przez pare miesięcy na starym procesorze intel E2160 @2,16ghz. Narazie nie zależałoby mi na pograniu w nowe gry, bo gram głównie w WoT. Jest sens kupić ją i dozbierać później na wymiane innych rzeczy w komputerze? Działała by ona na zasilaczu CHIEFTEC 400W? Teraz mam Nvidia Geforce 8600 GT.

Link to post
Share on other sites

Nie ma tańszych wersji i5? Przecież można do 1000zł złożyć procka i płytę na ładnych parę lat. No chyba że koniecznie musi być OC.

Ram 1333/1600 nie będzie dużej różnicy. Do 250zł powinno dać radę znaleźć dobre kości. Zostaje 350zł zapasu na dokupienie karty.

Dołożyć 250zł i będzie gtx 660.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kolega zmienił teraz kartę graficzną z geforce 210 na gtx 650 ti i ma ogromny wzrost wydajności. Grał na niskiej grafice(mało fps), chodzi mi o wota, a teraz może grać na wysokiej i poprawionej(wcześniej standardowa) ma około 40-60fps. A procesor ma też słaby bo 2,2ghz, więc lepiej chyba będzie dla mnie gdy kupię sobie nową grafikę. A ten GTX 760 to z jakiej firmy będzie najlepszy?

Link to post
Share on other sites

Kolega zmienił teraz kartę graficzną z geforce 210 na gtx 650 ti i ma ogromny wzrost wydajności. Grał na niskiej grafice(mało fps), chodzi mi o wota, a teraz może grać na wysokiej i poprawionej(wcześniej standardowa) ma około 40-60fps. A procesor ma też słaby bo 2,2ghz, więc lepiej chyba będzie dla mnie gdy kupię sobie nową grafikę. A ten GTX 760 to z jakiej firmy będzie najlepszy?

 

A ja mam GŁADKIE 60 fps nawet na integrze w 4770k. Masz za słaby procesor co zostało już powiedziane, pentium dual core jest okrojony z chachu i tak na prawde nie ma startu nawet do wyższych modeli dual core. Możesz wydać ile chcesz ale na tym procesorze gładkiej animacji nie zobaczysz.

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze pytanie w co grasz? W tej rozdzielczości będziesz miał nawet spore pole manewru, a czy mocniejsza raczej nie, ale źle nie jest możesz sobie spojrzeć na filmiki z youtube'a. Tylko sobie wpisuj grę+intel hd 4600.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...