Skocz do zawartości

Najlepszy zestaw w kwestii wydajności do ceny


Recommended Posts

@up - w okolice 4,5ghz (w zależności od sztuki procesora oczywiście) trzeba być posiadaczem takiego Macho minimum (120/140) lub czegoś innego, podobnego. Fera w porywach też pozwoli nam osiągnąć dosyć ciekawe wyniki w okolicach 4,2 a to chłodzenie które podałeś...to akurat jest taki pryszcz...mało o nim wiadomo i można mieć w alternatywie coś znacznie lepszego i sprawdzonego, prolimatech się przy nim nie postarał ;)

Link to post
Share on other sites

A co powiedzielibyście o czymś takim? Znalazłem atrakcyjne ceny w sklepie kurtmedia.pl, w internecie jest trochę narzekania na ten sklep, ale okazuje się, że mój brat kupował u nich komputer i wszystko było okej. Całość trochę wybiega ponad kwotę maksymalną, no ale chyba sprzęt już konkretniejszy i warty dopłacenia (nie dodałem chłodzenia CPU bo nie miałem pojęcia jakie najtańsze by sobie poradziło..):

 

http://fotozrzut.pl/zdjecia/d7cab59b9a.jpg

Link to post
Share on other sites

@up - twój brat i jego komputer to nie żaden argument, już nawet niezależnie od tego, kiedy to miało miejsce. @bossk powiedział wszystko, kurtmedia to zło ! Sporo osób może Ci jeszcze przemówić do rozsądku w tej sprawie...brak kasy, brak towaru...komu to potrzebne ? A właśnie ludzie łapią się na te ich podejrzane ceny bardzo łatwo, nie bądź kolejną ofiarą ;)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, w takim razie faktycznie nie będę ryzykować. Spróbuje coś może poskładać z kilku sklepów, może akurat taniej wyjdzie.

 

Takie pytanko: jaka byłaby wg. was najtańsza płyta pod i5-4670K do takiego wystarczającego OC?

Z tanich B85 czytałem o:
Gigabyte GA-B85M-D3H - ok. 245zł

MSI B85-G43 - ok. 289zł

 

Z H87 jest:
Asrock H87 PRO4 - 277-289zł

Asrock Fatal1ty H87 Performance - 349zł (tu niestety trzeba by było sporo dokładać, a nie jestem pewny na ile byłaby to różnica w wydajności, w OC w porównaniu do płyt wyżej wymienionych)

Gigabyte GA-H87-HD3 - ok 320zł (j/w)

MSI H87- G43 - ok. 312zł

 

Nie ukrywam, że szukam jakiejś opcji aby zmieścić i5-4670K w takim zestawie, gdyż w każdym teście ten procesor wydaje się bardzo przyszłościowy, zwłaszcza po OC.

Link to post
Share on other sites

 bedziesz mial wieksza wydajnosc kupujac czesci polecone przez Szembora, GTX 760 jest niezbyt oplacalna opcja, niewiele wydajniejszy od R9 270(X) a duzo drozszy.

3350p+ GTX 770 zapewni Ci duza wydajnosc w grach, wieksza niz i5 4670k z GTX 760, zeby krecic wysoko 4670k musialbys dolozyc ok 150 zl na dobre chlodzenie (np Raijintek Ereboss) a i tak gry bylyby ograniczane przez karte a nie procesor wiec kupno procka z k kosztem grafiki jest nienajlepszym pomyslem

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o czymś takim?

 

- niewiele dopłaty do nieco lepszego 3470

- dysk 500GB, który mi w zupełności wystarczy (obecnie na 500GB w laptopie mam 200GB nieużywanego miejsca)

- zasilacz Corsair VS 450W, który w internecie ma bardzo dobre opinie i uciągnie podobno dużo więcej

- obudowa Zalmana Z3 (nie wiem czym różni się wersja z Plusem, dlatego wziąłem tańszą, myślę, że też będzie okej)

- ramy Crucial Ballistix nie wiem czym się różni ta wersja od XT w każdym razie XT jest droższa o 20zł

 

 

http://fotozrzut.pl/zdjecia/4734be566b.png

Link to post
Share on other sites

Wersja Zalmana bez ''plusika'' również będzie jak najbardziej ok, a różnica (dla plusa) to okno z plexi i jeden wentylator więcej w zwstawie. Jeśli chodzi o dysk to fajnie, że wystarcza Ci 500gb, ale to, gdy trzeba dopłacić kwotę z rzędu ~25zł, by uzykać dodatkowe 500gb aż się prosi i gdy człowiek tego nie dokona to po prostu grzech ;) WD Blue 1TB będzie tutaj idealnym wyborem. Co do Ballistix'ów, weź zwykłe 2x4gb 1600mhz ;) pamięci szybkie i bezawaryjne, nie mające sobie praktycznie nic do zarzucenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i czy jeśli GTX770 to tylko ten Palit w podobnej cenie?

 

Za 1200 zł masz GTX770 od Zotaca, który ma 5-letnią gwarancję.

 

 

 

Ta niewielka dopłata do 3470 jest na plus?

Jeśli potrzebna Ci zintegrowana karta graficzna to tak.

Link to post
Share on other sites

A czym się różnią te karty?

 

Zotac GeForce GTX 770 2GB DDR5 (zT-70302-10P)

Zotac GeForce GTX770 2048MB 256bit AMP (ZT-70303-10P)

jest jeszcze ZT-70301-10P

 

Różnica w cenie widoczna, a jak z wydajnością i gwarancją?

Edytowane przez ronin76
Link to post
Share on other sites

Wystarczy zerknąć na stronę producenta: http://www.zotac.com/products/graphics-cards/geforce-700-series/gtx-770/product/gtx-770.html

 

AMP! to wersja fabrycznie podkręcona, te z numerami 01 i 02 w środku różnią się minimalnie taktowaniem w trybie boost. Każda po rejestracji na stronie producenta w ciągu 28 dni od zakupu zyskuje dodatkowe 3 lata gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie procesora 3470 na 1155 na innym forum jeden z użytkowników napisał mi coś takiego:

 

Nie można zablokowanych proców 1155 kręcić więcej niż turbo, a bclk pominę, bo da znikome wartości.
Ivy musi mieć 400mhz więcej od haswella, (4570)  żeby było porównywalne.

 

 

Jak się do tego odniesiecie? Prosiłbym kilku userów o opinie odnośnie tego.

Link to post
Share on other sites

3470 po OC będzie miał wydajność na tyle minimalnie wyższą że różnice będą praktycznie nie do zauważenia. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym że do OC potrzebny będzie jakiś cooler na CPU. 

 

3350P znalazł się zapewne w Twoim zestawie z jednego powodu

 

 

 

2700 to myślę jest taki zupełny max, ale nie ukrywam, że im niższa cena tym lepiej
 
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to do jakich wartości mniej więcej uda się zrobić OC na 3470 (1155). W Turbo Boost ma maksymalnie 3,6, gdzieś czytałem, że do 3,8, a nawet do prawie 4,0 można podnieść (nie wiem jakim cudem skoro podobno można tyle ile w turbo boost). 

 

Czy taki podkręcony 3470 będzie wydajniejszy niż 4440 i 4570? Bo zarówno z jednym jak i z drugim można w podobnej cenie złożyć zestaw.

Link to post
Share on other sites

3470 podkręcisz pod okolice 4.0 GHz, choć wszystko zależy od danej sztuki. Jeżeli szyna będzie słabo szła to wynik będzie słabszy. 

 

 

 

3470 po OC będzie miał wydajność na tyle minimalnie wyższą że różnice będą praktycznie nie do zauważenia

 

Pamiętaj że przy OC 3470 należy doliczyć koszt chłodzenia (~100 zł)

Link to post
Share on other sites

 

 

że do procesorów bez K nie trzeba zewnętrznego chłodzenia, ale ile w tym prawdy... :D

Jak się nie podkręca to do każdego box wystarczy (pomijam jakieś pojedyncze przypadki, kiedy boxowe nie wyrabia). Ale nawet przy OC procków bez K warto się zaopatrzyć choćby w taką Ferę za 9 dych ;)

Link to post
Share on other sites

i5-3470 OC + Gigabyte Z68AP-D3 + Fera 2 = 974zł

i5-4570 + Asus H81M-E = 898zł

 

hmm....

 

Dodatkowo nie wiadomo czy pierwszy zestaw będzie zauważalnie lepszy od drugiego, wnioskując po tym poście:

 

3470 po OC będzie miał wydajność na tyle minimalnie wyższą że różnice będą praktycznie nie do zauważenia. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym że do OC potrzebny będzie jakiś cooler na CPU.

Warto rzucić okiem:

 


Czyli biorąc procesor niepodkręcany (4570) nie odczuje żadnej różnicy pomiędzy H81 a B85? czy chodzi o to, że na h81 nie podkręcę 4570 na stałą wartość turbo boost, a w b85 tak?

 

znalazłem kartę H81 z pci 3.0, dodatkowo ma bardzo dobre opinie:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-h81m-s2pv-sc-lga1150-h81m-s2pv-intel-h81-2xddr3-vga-matx-ga-h81m-s2pv-601131/

Edytowane przez ronin76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...