Skocz do zawartości

Karta graficzna amd Radeon hd6950


Recommended Posts

Witam,posiadam grafike amd radeon hd 6950 ktora niestety nie dziala.Po podlaczeniu do komputera nie daje zadnych oznak zycia,tylko wiatraczki sie ruszaja.Podejzewam ze uszkodzila sie podczas transportu od kolegi bo u niego dzialala a u mnie juz nie.Poszedlem do znajomego i to samo.Karta jest podlaczona dobrze na 999999% a komputer bezproblemowo daje sobie z nia rade poniewaz aktualnie chodzi na gtx 770.Co moglbym jeszcze zrobic ? Oplaca sie ja odeslac do servisu ? Gwarancja niestety juz sie skonczyla

Link to post
Share on other sites

HD6950 posiada dual bios, przełącz w pozycję 2 z 1 lub z 1 na 2, może jeden jest uwalony.

Sam jeden bios uwaliłem i działałem na drugim.

Przelaczylem juz,nic to nie dalo :/

No AMD ale wersja chlodzenia na karcie? SAPHIRE,GIGABYTE,ASUS,MSI,?

Kurde nie wiem,pudelko gdzies zapodzialem a na wiatraczkach pisze VTX.

Link to post
Share on other sites

Nie spodziewałbym się zimnych lutów po tej karcie ale nigdy nie wiadomo.

Jeśli nie masz nic do stracenia, można tego spróbować, ale trzeba to robić z głową i bardzo dokładnie. Jak co to mogę udzielić kilku wskazówek bo przerabiałem to już kilkanaście razy ale tylko na kartach gf serii 8000, 9000 oraz na jednym 6600 GT, o dziwo na wszystkich podziałało. Niestety muszę Cię uprzedzić, że będziesz to musiał coraz częściej powtarzać aż w końcu karta padnie całkiem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jaki posiadasz zasilacz? Wiatraczki kreca sie przez pare sekund, czy caly czas az do odlaczenia zasilania?

Posiadam zasilacz Corsair HX 850 w wiec to chyba nie to,wiatraczki kreca sie az do odlaczenia zasilania.

 

Nie spodziewałbym się zimnych lutów po tej karcie ale nigdy nie wiadomo.

Jeśli nie masz nic do stracenia, można tego spróbować, ale trzeba to robić z głową i bardzo dokładnie. Jak co to mogę udzielić kilku wskazówek bo przerabiałem to już kilkanaście razy ale tylko na kartach gf serii 8000, 9000 oraz na jednym 6600 GT, o dziwo na wszystkich podziałało. Niestety muszę Cię uprzedzić, że będziesz to musiał coraz częściej powtarzać aż w końcu karta padnie całkiem ;)

Jakbys mogl to pare rad mi sie przyda ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma zamiar ją wyrzucić, to dlaczego nie ?

Ja robię mniej więcej tak:

1. Zdejmuję chłodzenie i plastik z gniazda na wentylator oraz dokładnie czyszczę kartę.

2. Osłaniam kondensatory przy pomocy folii aluminiowej (błyszcząca strona lepiej odbija ciepło, czyli na zewnątrz). Kondensatory rozgrzane powyżej swojej max temperatury mogą się zniszczyć poprzez rozszczelnienie, ciecz wewnątrz nich się zagotuje.

3. Wstawiam kartę na blachę, na 4 kulkach papieru do pieczenia podłożonych w rogach. GPU ustawiony do góry !!! Osobiście zawsze ucinam malutki kontrolny kawałek cyny i kładę obok gpu, tak by nic nie złączył gdy się rozpuści. Po rozpuszczeniu z wałka robi się kulka, następuje to w mniej więcej w 1/2 do 2/3 czasu wypiekania. W zasadzie to możesz pominąć.

4. Wstawiam oczywiście do rozgrzanego już wcześniej piekarnika ~190*C na ok 7-8min. Używam termoobiegu.

5. Wyłączam piekarnik, otwieram drzwiczki, wysuwam blachę z piekarnika, zdejmuję folię aluminiową i czekam aż karta ochłodnie.

6. Zakładam chłodzenie i wio do PC :).

 

Gdy robiłem to pierwszy raz na moim 6600GT to na odwrót położyłem gpu i odpadło kilka elementów smd :/ Potem położyłem je z powrotem (teraz gpu do góry :P) i wio znowu do piekarnika, karta działa ;) Przy drugiej karcie spuchły mi kondensatory i od tego czasu każdą następną już zabezpieczam.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...