Skocz do zawartości

GeForce 9600 GT na coś "lepszego"


Recommended Posts

Witam jako że mój leciwy już GeForce 9600 GT po prostu nie wyrabia na 1080p (youtube) chciałbym go na coś zamienić a jako że zbytnio na tym się nie znam chciał bym posłuchać opinii ekspertów.

Ta karta graficzna służyć będzie praktycznie tylko i wyłącznie do internetu i oglądaniu materiałów w FULLHD. Zamierzam podpiąć pod nią 2 monitory, chociaż jak będzie opcja na trzy to nie pogardzę :D  Cena ? Jak najmniejsza  :D 
Mój cały stary sprzęcik : 
 
http://i.imgur.com/U0ApN62.png
Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości może trochę śmieszne pytanie ta karta @up uciągnie CS 1.6, Lol-a, Minecrafta, Warcrafta   :D ? BO to jedne z niewielu gierek w które czasem lubię pograć :D Oraz czy ta karta uciągnie te 2-3 monitorki z pełnym full HD ? Powiedzmy że na taką kartę byłbym w stanie skłonny wydać MAX 500 zł. I zapewne była by to karta która już nigdy nie została by zmieniona na tym kompie czyli karta która zostanie w nim już na amen. 

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

Nie napisales jaki masz budzet na ta karte :D a po drugie plyta glowna w tym przypadku do wymiany skoro chcesz kupic nowa karte, poniewaz obsluguje ona PCie 3,0 a twoja plyta nie posiada tego:] mowie tu naprzyklad o radeonach z seri R.. ;]

/PCIE jest kompatybilne wstecz! Zwykle wystarczy uptade biosu. Koniu

Link to post
Share on other sites

Zapraszam do lektury:

http://www.logicalincrements.com/articles/i7-3770k-vs-i7-3820/images/crysis_5760_1080.png

Zależy jaki masz zasilacz :) Jak dobry to HD 7850 można szukać albo i 7870 używkę, ale to tylko w przypadku gdybyś posiadał doby zasilacz. Ja kupiłbym Corsair CV450W i R7 260X i miał spokój z zasilaczem :)

Link to post
Share on other sites

skoro uwazasz ze brednie to spoko zamontujesz ja nawet do Pcie 1,0 tylko wydajnosc bedzie slabsza moze nie jakos kolosalnie ale slabsza;]

Nawet byś się nie połapał gdyby Ci podmienili. Różnica będzie minimalna na granicy błędu. Przy bardzo mocnych GPU to różnicę można odczuć ale w tym przypadku nie będzie żadnej.

Link to post
Share on other sites

@op

 

podaj zasilacz i mozliwe ze poradzimy Ci wymiane procesora na jakiegos quada, sa tanie a co najwazniejsze calkiem wydajne i do zastosowan wymienionych przez Ciebie beda ok.

 

Jezeli chodzi o granie to pograsz w te ktore wymieniles, moze byc problem z WoWem na wysokich detalach podczas mass pvp/ raidow bo tam potrafia klatki spasc nawet na mocnych maszynach, jednak obnizenie detali pomoze ;)

Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamięć nie myli to 8800 przerodziło się w 9600 (Czy 9800?). Jakim cudem stara poczciwa 8800-tka nie wyrabia na Youtubie? O.o

 

8600 przerodzilo sie w 9600, 8800 to zupelnie inna karta ktora zpstala odgrzana jako 9800

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest ok ;) obejdzie się bez jego wymiany, możesz śmiało celować w coś pokroju HD7850 lub lepiej ;) ale tylko z naciskiem na te filmy, na których Ci tak zależy, bowiem do twoje procka to ta karta już jest na wyrost niestety :/

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

A z ciekawości, opłacało by się jeszcze wymienić u mnie procesor na coś lepszego w rozsądnej cenie? Czy mogę tylko pomarzyć :D

 

Rozumiem że ta karta będzie w tej chwili najlepsza dla mnie ? 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-260xoc-2gb-ddr5-pci-e-128bit-2dvi-hdmi-dp-box-r7-260x-2gd5-oc-612658/

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamięć nie myli to 8800 przerodziło się w 9600 (Czy 9800?). Jakim cudem stara poczciwa 8800-tka nie wyrabia na Youtubie? O.o

Wyrabia... youtube mu "laguje" przez coś innego, ale co tam niech sobie kupi i nowa grafe i proca. Zmiana z e7200 na q6600 to kosmos, warto dać te 225zł. Kartę też nich kupi najlepiej właśnie tego R7 250 z DDR3, albo 7750 koniecznie 2GB DDR 3. Youtube na tym q6600 i R7 250 będzie miał z 60 FPS, w ogóle nie ma porównania do e7200 i GF9600GT, baa pulpit jak nic 120 FPS.

 

Tak serio R7 250 DDR 3 odpada, mój kumpel ma 7750 DDR 3, skyrim jakieś 40FPS w 1280x1024 High 16AF... Na moim ś.p. 8800GTS 512 śmigałem w 1600x1200 High AF16 50+, a on ma Athlona x4 635 ja e8200 POZDRO z taką karta. Do tych gier co grasz, to co masz też wystarczy ogarnij kompa... w Lolu miałem na 8800 80 (1280x1025 bo 85HZ) FPS, lepiej niż na obecnym HD 7770 który ma focha i bez Vsych FPS to dno. Okolice 40 i spada do 20!. Z zaznaczonym vsynch nagle jakoś potrafi trzymać stałe 85.  Nie lubi tej gry, albo ta gra jest po prostu skopana.. W WoWa też spokojnie pograsz, nie winduj ustawień na ULTRA... w ultra to sobie możesz expic nie raidować. Twój 9600 GT nie jest wiele słabszy od 8800, 2 monitory full HD to dla niego pikuś ofc nie do grania. Problem nie w podzespołach tylko w tobie ogarnij się i PC. Pokolenie MACa/iPhonów? YT laguje kupuje nowego kompa... jak coś laguje to się zadaje pytanie "dlaczego laguje?", a nie "Jaka kartę kupić"... MASAKRA!!! Panie Stanisławie teraz rozumiem...

Link to post
Share on other sites

 

 

YT laguje kupuje nowego kompa... jak coś laguje to się zadaje pytanie "dlaczego laguje?", a nie "Jaka kartę kupić"..

To się nazywa "postęp technologiczny"

 

Zmiana na quada to będzie znaczące przyśpieszenie.

Poza tym 9600 to już konstrukcja minionej epoki a r250 to będzie nokaut.

Link to post
Share on other sites

@ trampek 

TO może uświadomisz mi czemu laguje mi youtube ? BO jeśli tak to super nic nie będę musiał zmieniać. 

Ale w tej chwili kumpel ma prawie takiego samego kompa jak ja ta sama karta graficzna ten sam procek i co ? YouTube mu laguje ?TAK! 

I bardzo mi miło że wyzywasz mnie od bananów bo na pewno mnie bardzo dobrze znasz :) ( a tak na boku nie mam ani iMaca ani iphona, żadnych vansów i innych tego typu rzeczy których po twojej wypowiedzi musisz bardzo nie lubić) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...