Skocz do zawartości

Luzna rozmowa o smartfonach itp.


Recommended Posts

Czesc! Utworzylem ten wątek, po prostu aby dowiedziec sie jakie telefony są najciekawsze, po prostu chcialbym sie od was jaki telefon czym przerasta pozostale i jaki to ma tak na prawde sens( tu chodzi mi o bebechy) te wszystkie czterordzeniowe snapdragony 800 i exynosy octa, jaką to daje realną wydajnos i czy jest ona tak golym okiem zauwazalna. Jakie telefony sa przeznaczone do czego, jak dlugo starcza bateria 2300mAh przy czystym andku w porownaniu do 3200mAh przy zasyfionym androodzie, gdzie ciagle wymagany jest doatep do neta. Czy aktualizacje do najnowszej wersji syatemu jest tak wazne i korzystne, gdzi telefony z androidem sa akualizowane max 1,5 roku a iphoney przez ponad 3 lata (fragmentaja urzadzen z androidem i rzekoma walka googlea z nia) jest to zbio opinii na temam wszystkiego tj. traktowaniu uzytkownikow , przejmowanie si nimi, wszystko co napisalem wyzej i wiecej. Zachecam do wyglaszania opinii i za wszelkie bledy serdecznie przepraszam.

 

Link to post
Share on other sites

Ja niedługo ( ok 2 mies ) kupuje nowego fona. I powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie miałem tak trudnego wyboru. Brałbym xperie z2 ale ja nienawidzę przycisków ekranowych. To samo nowy htc one. Obecnie tak wygląda moja lista faworytów :

 

1. Sony Xperia Z2

2. Nowy HTC

3. Samsung Galaxy S5

Link to post
Share on other sites

Jak miałbym kupować teraz nowy, nie patrząc na kase:

1.XPERIA Z2

2.LG G PRO 2

3.NOTE 3

 

Aczkolwiek ja bym poczekał do premiery G3 oraz nexus 6. Jeżeli zapowiedzi się sprawdzą to G3 będzie wszystko miażdżyła.

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zdjęcia w sieci są prawdziwe to wygląd nowego HTC zupełnie mi nie podszedł mimo, że zakochany jestem w One to jak dla mnie coś jest nie tak, ale to moja opinia. Samsung nie pokazał nic ciekawego w Galaxy S5 i szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś znacznie lepszego od kolejnej S`ki. Ogólnie wydaje mi się, że najciekawszy telefon aktualnie to Z2 - podobno ekran już bardzo dobry, a do tego 3GB ramu itd. Ciesze się, że jest zacięta walka na rynku smartfonów i czekam na testy nowych flagowców. Nie biorąc pod uwagę moich subiektywnych opinii dot. designu wydaje mi się, że Z2 oraz nowy HTC są w stanie sporo namieszać, ale S5 i tak sprzeda się w ogromnej liczbie egzemplarzy ponieważ to Samsung z serii Galaxy S - chyba nie trzeba nic dodawać :)

Link to post
Share on other sites

Nowy HTC ponoc ma sie nazywac M8. Wg. mnie Z2 i Sgs5 to zadna rewolucja (pare bajerow typow pulsomierz itp.)Coekaw jestem cen tych fonòw ale na alledrogo juz widziem s5 w pre-orderze za chyba 3000zł. Ja jestem ciekaw jeszcze LG G3 i rzecz jasna iPhonea 6/Air

Samsung niby zaczyna myslec troche bardziej o swoich klientach ale i tak za malo. Oni maja userow w d*pie wlasnie ze wzglegu na sprzedaz . Mimo ze wypuszczą jakis totalny bullshit to i kac oblowia sie na tym po uszy (tak w ogole to kiedys samsung robil makaron a nokia papier toaletowy, ale to juz z innej beki)

Link to post
Share on other sites

w błędzie jesteś kolego. w z2ce jest kilka rewolucyjnych zmian:

 

świetny ekran ips

brak cholernej folii

poprawiony aparat z nagrywaniem 4k

lepsza o 200 mAh bateria,a ogólnie 3200mAh

cieńsze ramki wokół ekranu

cieńsza obudowa.

3gb ramu we flagowym modelu.

 

 

a z minusów to:

 

tylko 16 gb pamięci, a nie 32 gb

brak stabilizacji optycznej

Link to post
Share on other sites

Tak srki jezeli z mojej wypowiedzi wynikalo ze wzgledem z1 z2 jest bez zmian, ale to wszystko juz bylo, te wszystkie nowe bajery nagrywanie 4K , coraz wieksze ppi, po co to komu? Monitory 4K sa cholernie drogie wiec nirwiele ludzi je posiada, a 5 calowa matryca fullHD w zupelnosci wystarcza (ju HD starczalo) dopiero w tabletach QHD zaczyna miec sens, lecz i tak uzywajac 10 calpwa retine , ledwo widzialem pojedyncze piksele, a wyobrazcie sobie jak maly musi byc taki jeden piksel

Tak wiec zamiast dazyc do coraz wiekszej ilosci pikseli pomysleliby na bateriami, ktore starczylyby na dluzej niz 2-3 dni

Link to post
Share on other sites

w błędzie jesteś kolego. w z2ce jest kilka rewolucyjnych zmian:

świetny ekran ips

brak cholernej folii

poprawiony aparat z nagrywaniem 4k

lepsza o 200 mAh bateria,a ogólnie 3200mAh

cieńsze ramki wokół ekranu

cieńsza obudowa.

3gb ramu we flagowym modelu.

a z minusów to:

tylko 16 gb pamięci, a nie 32 gb

brak stabilizacji optycznej

Rzeczywiślie rewolucja... Ewolucja jak coś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście ekran w Xperii Z2 jest dużo lepszy niż te poprzednie ekrany, a dodatkowo telefon prezentuje się trochę lepiej od poprzednika. Może wynika to właśnie z tych zmniejszonych ramek. Druga sprawa to folia, która była czystym koszmarem - bardzo się palcowała i nie należało to do estetycznych rozwiązań.

Link to post
Share on other sites

Dobrze że sony odchodzi od tych dziwnych pomysłów typu niezbyt dobre ekrany TFT czy fabryczne folie na ekranie ale faktycznie rewolucją tego nazwać nie można. Wg mnie rewolucyjny i innowacyjny to jest np LG G Flex bo wcześniej czegoś takiego nie było.

Link to post
Share on other sites

Zakrzywione telefony to rzeczywiście coś ciekawego. Co prawda nie miałem z G Flexem zbyt dużo styczności, ale samo zakrzywienie ekranu nie wydało mi się zbyt praktycznie - zwłaszcza jak telefon jest w kieszeni. Ze smartfonów LG najbardziej ciekawi mnie G3 bo wydaje mi się, że G2 to bardzo niedoceniane urządzenie jak na to co oferuje. Ciekawe czy nastawienie do G3 będzie inne. Ludzie są jeszcze zrażeni do LG i nie są świadomi, że firma sporo sie zmieniła ostatnio.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

Tak samo było Samsungiem - ale potem postawiono na marketing i teraz nawet nie muszą się dużo starać by sprzedać miliony egzemplarzy. Podobnie LG jeżeli zatrudni dobrych marketingowców + sypnie groszem na reklamę to i nastawienie ludzi się zmieni.

Edytowane przez BartłomiejG
Link to post
Share on other sites

Dobrze że sony odchodzi od tych dziwnych pomysłów typu niezbyt dobre ekrany TFT czy fabryczne folie na ekranie ale faktycznie rewolucją tego nazwać nie można. Wg mnie rewolucyjny i innowacyjny to jest np LG G Flex bo wcześniej czegoś takiego nie było.

LG też strzeliło babola w flexie. Tak drogi telefon a ekran HD :wariat:

Ci producenci to chyba specjalnie robią ^^

Link to post
Share on other sites

LG też strzeliło babola w flexie. Tak drogi telefon a ekran HD :wariat:

Czy to ma aż takie znaczenie w ekranie o takiej przekątnej?  :rotfl: Ogólnie ekran jest świetny :)

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

No ale jednak za ta cene oczekuje sie czegos wiecej. Wiadomo ten telefon kosztuje duzo mniej od S5 a wnosi duzo innowacji. To sa pierwsze kroki wiec zobaczymy czy dalej beda produkowac zakrzywione i wyginajace panele. Moze nastepny telefon bedzie jeszcze bardziej wyginajacy i z fhd ? Zobaczymy;)

Link to post
Share on other sites

Czy to ma aż takie znaczenie w ekranie o takiej przekątnej?  :rotfl: Ogólnie ekran jest świetny :)

Czy ja wiem czy taki dobry. Mega ziarnistość ekranu i te smugi jak telefon będzie przez dłuższą chwilę jakiś statyczny obraz wyświetla.

Link to post
Share on other sites

Moja trójka aktualnie wygląda tak:

1, LG Nexus 5

2. Xperia Z2

3. Nowy HTC One (zapowiada się naprawdę fajnie, a właściwie wiemy już o nim wszystko)

 

Większość się zdziwi, dlaczego Nexus 5 na pierwszym miejscu. Ano z tego powodu, że jestem zwolennikiem serii Nexus, jeśli chodzi o telefony z Androidem (innych systemów de facto nie trawię) i uwielbiam modyfikować telefon jeśli chodzi o ROM-y i kernele, a telefony z serii Nexus zawsze mają świetne wsparcie developerów na XDA. Poza tym jest to telefon z idealną dla mnie wielkością ekranu, w miarę porządnym aparatem. Co prawda bateria mogłaby być lepsza, ale użytkując teraz Samsunga Galaxy Nexus, który ma słabą baterię, wielkich wymagań nie mam. Ot, porządny telefon :)

No cena także jest rozsądna. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...