Skocz do zawartości

Chłodzenie pod i5-4670k pomoc w wyborze, 3 typy.


Recommended Posts

Witam :)

CHciałem prosić o pomoc w wyborze pomiędzy 3 CPU coolerkami.

w miarę możliwości prosił bym o podesłanie lika do porównania, testu tych coolerów, bądź proste wyłożenie dla czego akurat ten a nie tamten.

Dane:

Procesor - i5-4670k

Płyta główna na 99% - MSI Z87 -g45 GAMING

Pamięć - CRUCIAL DDR3 2x4GB CL8

Grafika - jak narazie GTX260

Buda CM 690 II ADVANCED ( wentylatory standardowo 1 przód i 1 tył plus jeden dolne okno, lewe )

 

moje typy to:

 

http://www.agito.pl/thermalright-true-spirit-140-82-858894.html?attr=392-66876,393-651354

http://www.agito.pl/scythe-ashura-casr-1000-82-868143.html

http://www.agito.pl/thermalright-hr-02-macho-82-684096.html

wiem że na forum dużo osób poleca 3 typ, ale czy ta podstawka 1155 będzie pasować z tą płytą i prockiem ? (1150 ? )

 

Czy aby usprawnić wyciąg z budy polecicie mi jeszcze jakieś dodatkowe wentylki i jak je rozmieścić ? ( wiem, że od przybytku w tym wypadku, może się pogorszyć )

Link to post
Share on other sites

 

 

wiem że na forum dużo osób poleca 3 typ, ale czy ta podstawka 1155 będzie pasować z tą płytą i prockiem ? (1150 ? )
 

1156, 1155 i 1150 mają ten sam rozstaw, będzie pasować.

 

 

 

Płyta główna na 99% - MSI Z87 -g45 GAMING

Przepłacona.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

plewcio  z chłodzeń, które podałeś polecałbym albo Thermalright True Spirit 140, albo macho BW. Oba chłodzenia są bardzo dobre, wydajne, dość ciche i dośc tanie. Oczywiście pasuja do LGA 1150. Teścik prosze  http://hardocp.com/article/2011/11/17/thermalright_true_spirit_cpu_air_cooler_review/4#.UTUUzXHxKmQ  . Co do płyt głównych to widzę, że szukasz jakiejś płyty głównej gamingowej. Zatem dam ci kilka propozycji godnych rozważenia.

MSI Z87-G45 Gaming  http://pclab.pl/art52708-75.html  

ASRock Fatal1ty Z87 Killer  http://pccentre.pl/a...killer/id=18101  

Gigabyte GA-G1.Sniper Z87  http://www.purepc.pl...socket_lga_1150  

MSI Z87-GD65 Gaming  http://www.benchmark...-z-tajwanu.html

Każda z tych płyt to dobra propozycja i w zależności ile masz pieniązków, oraz co bardziej ci potrzebne, a także co bardziej ci spasuje to weź. Jeśli nie potrzebujesz karty sieciowej kiler to proponowałbym płytę asrock z87 extreme 4  http://pclab.pl/art52708-10.html  .  MSI Z87 MPOWER  to już górna półka i droga, zatem nie wiem czy potrzebujesz takiej płyty, czy ją wykorzystasz no i nieraz bywa awaryjna podobno.

 

 

Czy aby usprawnić wyciąg z budy polecicie mi jeszcze jakieś dodatkowe wentylki i jak je rozmieścić ?

3 wentylatory wystarczą w zupełności, ale jak bardzo chcesz możesz jeszcze dokupić jeden wentylatorek i zrobić dwa wciągające chłodne powietrze, a dwa wyciągające ciepłe powietrze.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

@up - Każda z tych propozycji jest mocno przepłacona. Asrock Extreme 4 w przypadku planowanego SLI to najlepszy wybór. Dla konfiguracji single GPU - Asrock H87 Fatal1ty. Obydwie mają wysoki potencjał podkręcania, dobre sekcje zasilania, niezłe dźwiękówki i podwójny bios.

 

Co do chłodzenia to myślę że ciekawą opcją jest True Spirit + dodatkowy wentylator TY-141.

Edytowane przez w.nwk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Co do płyt głównych to widzę, że szukasz jakiejś płyty głównej gamingowej.

Co rozumiesz przez pojęcie gamingowa? Żadna z Twoich propozycji skilla autorowi nie doda, poza tym autor zaznaczył, że OC będzie niewielkie... Zamiast wklejać bezmyślnie drogie modele, wytłumacz autorowi dlaczego taka płyta będzie się u niego marnować.

 

 

 

MSI Z87 MPOWER  to już górna półka i droga, zatem nie wiem czy potrzebujesz takiej płyty, czy ją wykorzystasz no i nieraz bywa awaryjna podobno.

Wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele... MPOWER był awaryjną płytą ale... to model z chipsetem serii 7.

 

@Autor

Jeśli nie planujesz jakiegoś mocnego OC, nie ma sensu pakować się w tak drogie płyty. Jeśli zależy Ci na wyglądzie, czerwonych akcentach bez zastanowienia brałbym ASRocka H87 Performance - płyta posiada dobrą sekcje zasilania, 2 kości BIOS'u. Natomiast jeżeli planujesz SLI, należałoby dołożyć do ASRocka Z87 EXTREME4, który wspiera tą technologię. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

na sto % będzie sli, tyle że za jakiś czas ( pół roku :) )

w sumie AsRocka montowałem pod A10-7850 i działał całkiem ładnie,

główną róźnice jaką widzę między extreme4 i g45 to :

dla g45 karta sieciowa killer, i te agresywne kolory :P ( prawie jak kobieta w sklepie :P )

co do chłodzenia to będzie już na 100% True Spirit

ostatnie pytanie i zamawiam :D

 

czy ktoś z was korzystał z tej super ochrony, co Agito wrzuca do każdego zamówienia ? ( z tego co wiem to i tak takie prawa mi przysługują :P )

Link to post
Share on other sites

plewcio  asrock extreme 4 od MSI Z87-G45 Gaming  różni się głownie tym, że asrock ma dwie kości BIOS/UEFI a MSI jedną, natmiast MSI ma kiler lan i gamingowy charakter. Jeśli nie potrzebna ci jest karta sieciowa kiler polecałbym asrock Z87 extreme4.

Mrozinho  autor dokładnie nie podał jakie ma wymagania co do płyty widzę, że wybrał na 99% MSI Z87-G45 Gaming więc sugerowałem się tym, że szuka jakiejś gaimingowej płytki pod chipset z87 stąd moje propozycje. Czy będzie się marnować czy też nie, też nie wiem bo jest za mało informacji na ten temat. Jeśli chodzi o opłacalność to fakt ASRocka H87 Performance, to jedna z lepszych propozycji, ale jak widać autor dopiero teraz dodaje, że idzie w SLi, dlatego nadal ma dylemat czy asrock Z87 extreme 4, czy MSI Z87-G45 Gaming. Ja tak naprawdę dużo nie widziałem z jego postu czego szuka i oczekuje autor od płyty, dlatego trudno mi sie odnieść do tego, zatem skąd mam wiedzieć czy coś mu się opłaca czy nie, a Ty już z góry załozyłeś, że coś mu się nieopłaca, a tym czasem nadal jesteśmy w propozycjach za ok. 500 zł. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

 

 

gamingowy charakter

 

Czyli co ? Smok na radiotorze (+ pierdylion FPS'ów ?).

 

 

 

Ja tak naprawdę dużo nie widziałem z jego postu czego szuka i oczekuje autor od płyty
 

 

W takiej sytuacji należy pytać, a nie sypać z rękawa propozycjami kompletnie nieopłacalnych mobasów.

 

 

 

karta sieciowa killer

 

Marketingowy pic na wodę.

 

 

 

czy ktoś z was korzystał z tej super ochrony, co Agito wrzuca do każdego zamówienia ?

 

Zamawiam u nich regularnie i nigdy z tego dobrodziejstwa nie korzystałem. Nie ma takiej potrzeby.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Smok na radiotorze (+ pierdylion FPS'ów ?).

HAHA dobre :D no rozbawiłeś mnie płyty gamingowe mają swój charakter czyli zazwyczaj kartę lan killer oraz wygląd dla gracza skonstruowany. Jakie fpsy i co to ma wspólnego z większa ilością fps-ów? Mam tłumaczyć oczywiste rzeczy? Graczom jak takie się propozycje podobają, biorą ich sprawa, mi nic do tego. To, że karta kiler to bardzeij chwyt marketingowy, też inna sprawa, ale niektórzy gracze chwalą sobie takie rozwiązanie. A tak w ogóle gdzie bysliście jak ktoś pytał o płytę   Asus Maximus VI Formula  tam jakoś nie widziałem komentarzy od was przepłacona, a teraz MSI Z87 -g45 GAMING jest strasznie przepłacona. Płyty pod chipset Z87 gamingowe kosztują w granicach 500 zł i to jest fakt.

Mrozinho  jak wyżej.
Link to post
Share on other sites

 

Nowaj  mnie także nie interesuje nawet wygląd płyty głównej, ani modding, ani smoki, tylko co płyta główna oferuje i za jaka cenę (stosunek możliwości do ceny) co nie zmienia faktu, że gracze łapią sie na smoki, kilery i im to pasuje, to ich wybór i decyzja. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

ok zestaw zamówiony, sprawdziłem testy tych płyt i faktycznie bardziej przyda się ten podwójny bios. Do tego już bawiłem się ich biosem i wiem co gdzie tam jest.

jako chłodzenie wybrałem 

Thermalright True Spirit 140

temat robi się of topem więc proponuję zamknąć. 

Co do płyt, aby uciąć dyskusje. Obie płyty są dobre, i dużych różnic cenowych nie ma, dla tego przepłacanie czy nie.... kwestia podejścia

 

Dziękuję wam za rady nakierowanie na tego asrocka.

Link to post
Share on other sites

 

 

MSI Z87 MPOWER  to już górna półka i droga, zatem nie wiem czy potrzebujesz takiej płyty, czy ją wykorzystasz no i nieraz bywa awaryjna podobno.
 

te płyty były awaryjne ale na z77 ,posiadałem 2 mpowery na z77 i katowałem je ile się dało i żadna się nie poddała ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...