Skocz do zawartości

Co wybrać? Cooler + pasta


Gość kubajka

Recommended Posts

Gość kubajka

Witam. Nazbierało mi się już trochę punktów na benchmarku, więc postanowiłem je wymienić. Zdecydowałem się na nowy cooler CPU, bo ten BOXowy potrafi nieźle zdenerwować. Do tego też wezmę pastę termoprzewodzącą. Co proponujecie?

Myślałem nad SilentiumPC Spartan HE923 + Pasta Arctic Silver 5 + 10 pkt na wysyłkę = 113 punktów, więc akurat się zmieszczę.

Czekam na odpowiedzi i propozycje :D

Link to post
Share on other sites
Gość kubajka

Zapomniałem dopisać :D Procek to AMD Phenom II x3 720 na płycie Gigabyte GA-MA770 UD3. Czego bym nie kupił, to i tak będzie pewnie cichsze od BOXowego chłodzenia. Cichofilem nie jestem, ale za głośno też nie może być (czyli głośniej od BOXowego). Procek nie będzie ekstremalnie podkręcany, ale może trochę w przyszłości. Te modele nie podkręcają się zbyt dobrze, więc dużego OC nie będzie.

 

EDIT:

Obudowa, to Cooler Master Elite 330K. Jak myślicie, czy zamontowany cooler pokroju Spartana nie będzie z niczym kolidował?

 

Gogo3000 wygrałeś tego Spartana na Benchit. Jak on się sprawuje? :)

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie jest taki zły. Ja od razu dołożyłem wentyl arctic cooling, żeby ładniej wyglądał. Przykładowe temperaturki masz na benchit w moim teście procka athlon 240. Teraz cały czas siedzę na spartaie i jestem zadowolony, jest cichy i do podstawowego podkręcania się nadaje.

Link to post
Share on other sites
Gość kubajka

A czy nie występuje tu coś takiego jak w STG 1? Np. opinia z Komputronika:

"Plusy - znakomite opakowanie, b. dobra roprowadzalność i usuwanie. Własności termo - doskonałe...przez pierwsze 2 tygodnie. I tu minusy - Pasta po wygrzaniu 10 -14 dni robi się termokurczliwa i odwzorowuje każdą nierówność, czy nachylenie powierzchni radiatora. Polerowałem Freezera 7 na lustro /papier 2000/ i pasta spłynęła po 10 dniach do 2/3 powierzchni, tym samym podnosząc temperaturę jednego z rdzeni /E6300/. Robiłem 3 próby - to samo. No, nie ma tragedii - skok o 3-4 st. C, ale zauważalny. Zużyłem w pół roku 2007 cały słoiczek, więc wiem co mówię. Sporo zabawy, jeśli ktoś lubi. Ja NIE POLECAM!. JK"

 

EDIT:

OK, popatrzyłem na testy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Przekonaliście mnie :D

Link to post
Share on other sites

Trudno mi się o niej wypowiedzieć, ponieważ nigdy nie miałem STG 1, wiem tyle co z recenzji/ testów. Ale pierwsze widzę/ słyszę, aby pasta i to jeszcze oparta na srebrze spływała komuś z radiatora :D

Na chłopski rozum, pasta jest dość gęsta a odległość pomiędzy procesorem a radiatorem jest, ee... na tyle mała, że nie ma gdzie spływać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...