Skocz do zawartości

Czy msi b75ma-e33 obsłuży i3 ?


Recommended Posts

 

black screen

Moim zdaniem miałeś na myśli blue screen, ale w końcu black screeny też się zdarzają :) Nawiązując do tematu - to ta sama podstawka, nic nie ma prawa zakłócić działania twojej i3, chyba, że uwalona płytka :D Czasami co prawda wymagane są update biosu...Ale to są losowe zdarzenia, że tak powiem.

Link to post
Share on other sites

 

Shrapner44  listę obsługiwanych procesorów tej płyty znajdziesz tutaj  http://www.msi.com/product/mb/B75MAE33.html#/?div=CPUSupport  . Więc płyta obsłuży wszystkie procesory podane przez Ciebie. Jaki płyta ma miec bios masz po prawej stronie z tabeli wynika, że 7808v10.zip  , ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to był jeszcze nowszy BIOS 7808v11.zip  , który obsługuje jeszcze więcej procesorów, choć do procesorów, które wymieniłeś wystarczy ten 1-szy. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

 

Shrapner44 skoro masz taki problem nie lepiej skontaktować się ze sprzedawcą? i sytać o taką informacje, to najpewniejsze rozwiązanie. Poza tym z tego co widze jak mnie oko nie myli płyta ta na tylko dwie wersje BIOSu zatem nawet ta starsza obsługuje wymienione wyżej procesory, ale tak jak wcześniej wspomniałem najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

A taka alternatywa dla tej msi byłaby dobra ?

 

ASRock

 

Według obsługi cpu te i3 co wymieniłem są obsługiwane w każdej wersji biosu, czyli teoretycznie nie muszę się martwić o obsługę cpu od wersji biosu.Ma więcej złącz,hdmi na płycie,asrock według mnie ma najbardziej czytelny UEFI.Macie jakieś zastrzeżenia co do tej płyty?Jeśli nie to biorę ją.

Link to post
Share on other sites

Obie płyty mają chipset B75. Oznaczenia 6x są dla płyt pod Sandy bridge, 7x dla Ivy. Gdyby płyta była pod Sandy, mógłbyś się martwić o kompatybilność z Ivy(jak wyżej wspomniałeś, mógłby być wymagany update biosu). Jednakże płyty pod Ivy są kompatybilne z Sandy- dlatego nie bój się.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jeszcze nie kupiłeś żadnej płytki, zatem:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=41318 jest dobrze wyposażona, całkiem dobra chłodzona sekcja zasilania, jeżeli będziesz zmieniał procka na i5 to na niej będziesz go mógł podkręcić, do tego jest to pełnowymiarowy atx.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...