Skocz do zawartości

Far Cry 3, czyli jakie ustawienia graficzne do mojego sprzętu


Recommended Posts

Ustawienia ULTRA, okluzja SSAO, wygładzanie wyłączone, Bufor klatek = 1, VSYNC wyłączony. Jeśli nie masz w kampanii 60 klatek lub masz spadki do 30-40 to coś jest nie tak. Spróbuj podczas załadowania się gry (save'a) wcisnąć LEWY ALT + TAB tak aby przejść do trybu okna a następnie LEWY ALT + ENTER by wrócić do pełnego ekranu. Taki zabieg może pomóc. Sprawdź go u siebie.

 

W multi musisz zejść z ustawień, ja gram na wysokich, bywało że i na średnich. W multi obowiązek to 60+ klatek non stop inaczej nie podchodź.

 

Co do procka powiem tak; grałem swego czasu w FC3 na słynnym Phenomie X4 965 i później po zmianie platformy na i5 2500k. Intel zdeklasował tego Phenoma i gra zaczęła chodzić zupełnie inaczej. Nie pamiętam dokładnie o ile, ale 10 - 15 FPSów na plus. FX 6300 jest lepszy od 965 i ta różnica może się wahać w granicach 5 - 10 FPS. Nie zmienia to faktu że procki AMD w grach zostają w tyle i być może notujesz bardziej bolesne spadki w newralgicznych miejscach.

 

Na najniższych nie masz stałych 60 klatek przy GTX 960? ŻART :D

 

 

 

 

no tak na najniższych nie mam stałych  tylko od 60 do 120  czasami 

wejdz na gg  lub skype to pogadamy , bo chciałbym sie więcej dowiedzieć   od cb 

Link to post
Share on other sites
no tak na najniższych nie mam stałych  tylko od 60 do 120  czasami

 

Widzę że nie do końca masz pojęcie o czym rozmawiamy. Piszesz że na najniższych masz od 60 do 120 - więc wszystko jest w porządku. Jeśli włączysz opcję VSYNC w grze to ograniczy ona ilość klatek do 60 lub 50 ponieważ z tego co widzę Twój monitor ma 50Hz. Jest to logiczne że na najniższych będziesz miał więcej czyli nawet ponad 100.

 

Stałą ilość klatek robi się za pomocą opcji VSYNC którą włączasz w opcjach gry albo lockiem w odpowiednim programie. Wygląda zatem że wszystko jest OK.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

no tak na najniższych nie mam stałych  tylko od 60 do 120  czasami 

wejdz na gg  lub skype to pogadamy , bo chciałbym sie więcej dowiedzieć   od cb 

no teraz gram na ustawieniach średnio wysokich  , ustawienia zmieniłem w oprogramowaniu Nvidia GeForce Expierience 

 

screen 

 

http://i68.tinypic.com/4vr51l.jpg

 

i w kamapnii odczułem spadki do 40 fps około ( gdy na hura przejmowałem posterunek i nadupczałem kałachem ) , a w normalnych przechadzkach , jeździe autem strzelanie do zwierzat , to w okolicach 60 -70 fps ,  

w Mutli z kolei dropy do 40 - 39 fps  w granicach 60-63  nie więcej  ,,

no teraz gram na ustawieniach średnio wysokich  , ustawienia zmieniłem w oprogramowaniu Nvidia GeForce Expierience 

 

screen 

 

http://i68.tinypic.com/4vr51l.jpg

 

i w kamapnii odczułem spadki do 40 fps około ( gdy na hura przejmowałem posterunek i nadupczałem kałachem ) , a w normalnych przechadzkach , jeździe autem strzelanie do zwierzat , to w okolicach 60 -70 fps ,  

w Mutli z kolei dropy do 40 - 39 fps  w granicach 60-63  nie więcej  ,,

czy to głównie przez mojego procka mam taką a nie inną wydajność ?  i  czy jak mam amd to karte graficzna lepiej żebym miał z amd czyli radeona  ??

jakie ustawienia poleciłbyś mi  na kampanie i na multi ??  bo np w bf3 multi  mam bardzo dobry frame rate na poziomie 60 kl , się utrzymuje około  na ustawieniach domyślnych 

do monitorowania gry korzystam z programu MSI Afterburner i Riva TunerStatisticServer , 

I w Riva TunerStatisaticServer mam możliwość zablokować klatki ale z kolei wtedy nasila/pojawia się efekt w postaci tearingu obrazu , nie wiem czy to sie tak pisze , rozwarstwienie obrazu , wiecej niz jedna klatka na ekranie ......   co nie zmienia faktu ze wtedy jest lepszy odbiór gry i nie ma skoków fps ....

Edytowane przez krzysiek_fc3
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim nie korzystaj z programu NVidia GeForce Experiance bo ten program narzuca jakieś własne ustawienia, jest niemiarodajny i potrafi zmniejszyć wydajność w grach. Takie programy nie są do niczego potrzebne. Pełne zestawienie ustawień masz w samej grze. Najlepiej wywalić ten program albo wyłączyć podczas grania. To jest moje zalecenie. 

 

Przez procka możesz mieć nieznacznie mniejszą wydajność aniżeli miałbyś dobrego Intela. Nie jest powiedziane że procki od AMD nie współpracują z kartami nVidia. Jest to bzdura. Każda gra na takim zestawie pójdzie. Uważam że w Twoim konfigiem kompa powinieneś grać na ULTRA w okolicach od 50 klatek w górę. Ewentualne spadki do 40 są możliwe ale nie często. 

 

W multi ustaw sobie średnie-wysokie ustawienia tak abyś miał 60 klatek lub więcej.

 

EDIT; No i super że korzystasz z MSI AB i Rivy. Zrób sobie locka na 60 klatek i spokój. Tearingiem się nie przejmuj. Ja też kiedyś byłem na to zły ale przyzwyczaiłem się. Dziś nie gram już w jakiekolwiek gry z włączonym VSYNC to wtedy gry lagują. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dziś nie gram już w jakiekolwiek gry z włączonym VSYNC to wtedy gry lagują. 

 

no ja też od czasu gry w BF3 i BF4  też  w żadne gry nie gram na VSync tylko jak już próbuję locka ustawić ,w Battlefieldzie po włączeniu myszka zachowuje się jakby pływała i tym samym był znacznie odczuwany przeze mnie inputlag , nie dało sie grać normalnie , cały czas o te kilka milisekund / kilkanascie  wolniejszy 

Nic z tego nie usuwaj bo to są sterowniki. 

 

Zobacz czy możesz odinstalować gdzieś ten program NVidia Gefroce Experiance albo całkowicie go wyłączyć.

już odinstalowałem :) 

a powiedz jak ogólnie oceniasz mojego kompa , kupiłem go za niecałe 2,5 koła , czy wart jest tej ceny z tymi bebechami :?

Link to post
Share on other sites

 

 

no ja też od czasu gry w BF3 i BF4  też  w żadne gry nie gram na VSync tylko jak już próbuję locka ustawić ,w Battlefieldzie po włączeniu myszka zachowuje się jakby pływała i tym samym był znacznie odczuwany przeze mnie inputlag , nie dało sie grać normalnie , cały czas o te kilka milisekund / kilkanascie  wolniejszy 

 

Dokładnie.

 

 

 

a powiedz jak ogólnie oceniasz mojego kompa , kupiłem go za niecałe 2,5 koła , czy wart jest tej ceny z tymi bebechami :?

 

O oceny czy poprawność zestawu i jego opłacalność pytaj w dziale Zestawy komputerowe na tym forum. Tam są fachowcy i tam się dowiesz co, jak i za ile. Zamiast tego FX'a mogłeś zainwestować w platformę Intela, w grach było by nieco wydajniej, tyle że drożej.  

Link to post
Share on other sites

 

O oceny czy poprawność zestawu i jego opłacalność pytaj w dziale Zestawy komputerowe na tym forum. Tam są fachowcy i tam się dowiesz co, jak i za ile. Zamiast tego FX'a mogłeś zainwestować w platformę Intela, w grach było by nieco wydajniej, tyle że drożej.  

dzięki ,  bardzo mi pomogłeś  , 

wiesz dlaczego teraz tak przejmuje sie skokami fps , dropami , tearingiem , input lagiem , v sync 

inaczej  zauważam bardzo te rzeczy w grach....

 

dopiero na tych wakacjach w lipcu zakupiłem tego kompa  i dopiero na tych wakacjach zagrałem w jakiekolwiek multi w życiu ......

, przesiadka z Xboxa 360  na którym grałem rok ,  i przez ten rok przeszedłem około 60 gier + w tym far cry'ie 2,3 i 4 ,  tam nie miałem żadnych problemów poza  pobraniem odpowiedniego obrazu  skonwerterowanie go w programie i odpalenie na konsoli , cóż pewnie uznasz mnie za pirata ale mialem xbox 360 z RGH  , lecz teraz  kupuje gry :)

 

 

Dzięki jeszcze raz ......

hej ,

 

spr twoje ustawienie :   na ultra  bez AA  i z HBAO  miałem taką wydajność  dropy do 40 fps , średnio utrzymanie fps na poziomie 52-57 fps , co  polecisz mi w  takiej sytuacji ?:   gre miałem włączoną z lockiem na 60FPS  w Rivie :)

z kolei na najniższych przy  braku AA  HBAO , brak vsync     miałem dropy do max 47 fps a średnie utrzymanie na poziomie 57-60 fps  , co sie dzieje ?  z włączoną Rivą i lockiem na 60 fps  ??

 

masz logiczne wytłumaczenie na te anomalie w moim przypadku ::?   ,

 

bardzo prosze o pomoc , gdyż powoli mnie to denerwuje  i flustruje  , gra z 2012  na kompie za 2,5 koła na  którym powinna kazda gra na ultra iść , tu może przesadziłem troszkę  co  nie ?

Edytowane przez krzysiek_fc3
Link to post
Share on other sites

 

 

spr twoje ustawienie :   na ultra  bez AA  i z HBAO  miałem taką wydajność  dropy do 40 fps , średnio utrzymanie fps na poziomie 52-57 fps , co  polecisz mi w  takiej sytuacji ?:   gre miałem włączoną z lockiem na 60FPS  w Rivie

 

Nie widzę w tym nic niepokojącego - Far Cry 3 to wciąż bardzo wymagająca gra, zwłaszcza leśne obszary lub inne bardzo szczegółowe lokacje. Jeśli Ci na ULTRA nie trzyma 60, zrób locka na 50. Ja tak robiłem w Far Cry 4 który jest bardziej wymagający graficznie.

 

 

 

z kolei na najniższych przy  braku AA  HBAO , brak vsync     miałem dropy do max 47 fps a średnie utrzymanie na poziomie 57-60 fps  , co sie dzieje ?  z włączoną Rivą i lockiem na 60 fps  ??

 

Trudno powiedzieć, uważam że na najniższych powinieneś mieć 60 bez zająknięcia. Sprawdzałeś to co Ci poleciłem czyli L ALT + TAB i L ALT + ENTER? Dało to coś?

 

 

 

gra z 2012  na kompie za 2,5 koła na  którym powinna kazda gra na ultra iść

 

Crysis jest z 2007 i nadal potrafi mocno spocić kompa, Crysis 2 jest z 2011 i potrafi zarżnąć starsze czy budżetowe platformy. To że gra jest stara o niczym nie świadczy. Tak samo jak komputer za 2,5 koła nie jest jakimkolwiek gwarantem że gry będą szły na ULTRA w 60 klatkach. W Twoim o ile GTX 960 powinien nawet dawać radę o tyle ten FX 6300 mnie nie przekonuje.

 

Skoro zdecydowałeś się na przesiadkę z konsoli, musisz się liczyć że w grach czeka Cię dużo testowania, obserwowania i dobierania pasujących ustawień do Twojego konfigu. Witamy w świecie komputerów :)  

Link to post
Share on other sites

na ultra  bez AA  i z HBAO  miałem taką wydajność  dropy do 40 fps , średnio utrzymanie fps na poziomie 52-57 fps , co  polecisz mi w  takiej sytuacji ?:   gre miałem włączoną z lockiem na 60FPS  w Rivie

 

 

Nie wiem jakiej wydajności oczekujesz od 960,  aż sprawdziłem jak wygląda FPS na moim PC (GTX 970 + i7 4790k) głowy nie urywa (ultra bez AA z HBAO).

Nagrywanie filmiku zabrało kilka kl/s..

Link to post
Share on other sites
Nie wiem jakiej wydajności oczekujesz od 960,  aż sprawdziłem jak wygląda FPS na moim PC (GTX 970 + i7 4790k) głowy nie urywa (ultra bez AA z HBAO).

 

Weź też pod uwagę że Twój 4790k jest sporo wydajniejszy od tego FX 6300 i ta różnica jest mocno zauważalna.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

 

 

 Sprawdzałeś to co Ci poleciłem czyli L ALT + TAB i L ALT + ENTER? Dało to coś?

 

 

no ten zabieg to ja bardzo często stosuje , wręcz co chwile  i ja tam wielkiego efektu nie zauważam 

Nie wiem jakiej wydajności oczekujesz od 960,  aż sprawdziłem jak wygląda FPS na moim PC (GTX 970 + i7 4790k) głowy nie urywa (ultra bez AA z HBAO).

Nagrywanie filmiku zabrało kilka kl/s..

nie no panie na twoim kompie  i na tym filmiku  chodzi ci miodnie ta gra :)  ahhhh

Tak wiem, z lepszym procesorem kolega miałby zdecydowanie lepiej ;)

 

trochę błąd zrobiłem co nie ?

mogłem zrobić kompa na platformie intela I7  czy i5   dołożyć te pare stówek więcej i spokój , teraz jak bym chciał zmieniać to cała płyta główna , do wymiany  , pamięć ram chyba nie ?

i procek ....

Link to post
Share on other sites

 

 

trochę błąd zrobiłem co nie ? mogłem zrobić kompa na platformie intela I7  czy i5   dołożyć te pare stówek więcej i spokój , teraz jak bym chciał zmieniać to cała płyta główna , do wymiany  , pamięć ram chyba nie ? i procek ....

 

Już kupiłeś ten komputer to teraz już nie ma co gdybać czy był to błąd czy nie.. Można ewentualne podkręcić ten procesor, da to te kilka fps więcej. Wiadomo że jak chcesz wymieniać na Intela to bez wymiany płyty i procka się nie obejdzie. Ram będzie działał ale za szybki to on nie jest..

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem tak - GTX 960 jest kartą która jest zestawiana, porównywana z R9 280X - którą akurat posiadam. Sprawdziłem wczoraj różne porównania, testy obu kart w różnych grach. Wnioski są takie że w większości grach Radeon 280X ma przewagę od kilku do kilkunastu FPSów także te karty nie odstają od siebie jakoś wyraźnie. W grach wspieranych przez nVidię GTX 960 potrafi dotrzymywać kroku a nawet czasem przegonić Radeona 280X. 

 

Sprawdziłem u siebie wczoraj Far Cry 3 na ULTRA, bez MSAA, z HBAO - gra trzyma praktycznie cały czas 60 -70+ klatek, w miejscach bardziej wymagających nie spada poniżej 50 klatek. Nie ma żadnych dropów, czysta płynność. Jak włączę MSAA 2x - wtedy od 40 do 50+.

 

Karty nVidii dobrze wypadają w Far Cry 3 i uważam że na tym GTX 960 powinieneś mieć na ustawieniach ULTRA 50-60 klatek bez jakiś dropów. Gdybyś miał jakiegoś 4 rdzeniowego Intela tak by właśnie było. Może problem leży faktycznie w tym FX 6300 który w miejscach procesorowych gdzieś tam nie wydala.

 

Tak jak sugeruje kolega wyżej, próbuj podkręcić z tych 3,5 GHz na np. 4 GHz. Próbuj w grach najpierw na stocku, potem stabilnie podkręć i sprawdzaj czy jest jakiś efekt. Komp jest nowy, zmiana platformy teraz będzie kosztowna.

Link to post
Share on other sites

Tutaj widać jak dużą różnicę daje Intel i dobra optymalizacja pod nVidię. Praktycznie cały czas 60 i w górę. Identycznie jak u mnie, mimo iż mam nieco mocniejszą 280X choć starszego 2500k. 

coś czuję że takiej płynności nie osiągnę nigdy na tym kompie , nie mówiąc już o tearingu który cały czas jest ,

teraz gram na średnich , bez v sync , z HDAO  i bez AA  , bez locka w rivie  i mam dropy do 47 klatek w newralgicznych momentach  ,  a max 90  , średnie jakieś 50-63 fps  , i to nie płynnie to  wszystko , w każdej grze tak mam   tylko rwanie ekranu i nie płynna idealnie rozgrywkę ,     komp składał mi kolega 

 

trudno , moze za kilka lat postaram się o porządniejszą maszynę a nie budżetową   jak w tym wypadku  ,  trudno się mówi  , żyje się dalej  

Nagrałem Tobie jeszcze jeden filmik na trochę słabszym PC ( i5 4590 + GTX 760)..

naprawdę na tej maszynie nigdy jeszcze nie doświadczyłem tak płynnej rozgrywki  w żadnej grze  , 

a tak wogóle to wielkie dzięki za to że  tak skrupulatnie odpowiadacie na moje posty i pomogacie mi ,,,,   tomek i warren dzięki jeszcze raz 

dlatego mam taki trochę żal do siebie , myśląc tak : przesiadając się z X'a myślałem że komp za 2 ,5 koła z 6 rdzeniowych procem i grafom  2gb v ram  nvidi   że  gry będą hulać bez żadnych problemów , nawet najmniejszych , ale dostałem zimny prysznic 

  no cóż ......

Link to post
Share on other sites

Ja pamiętam jak miałem Radeona 7770 i Phenoma X4 965 - świeżo kupiony Far Cry 3 rozdziałka wtedy jeszcze tylko HDReady i ULTRA. 30 Klatek trzymało ledwo ledwo musiałem niektóre ustawienia zbić na wysokie, specjalnie testowałem wszystkie ustawienia po kolei w tej grze :D Dało radę zwłaszcza że optymalizacja gry była bardzo dobra i do dziś jest. Potem zmiana monitora na FullHD - Radeon 7770 nie daje rady, kupiłem 7850 i platforma Intela - na ULTRA 30-40+ klatek - szał! To było coś! Potem już na R9 270X gra szła spokojnie 45-60 klatek na ULTRA :D

 

Ja uważam że mimo wszystko na tym konfigu ta gra powinna Ci chodzić płynnie nawet jeśli masz 50 - 60 klatek. Może problem leży gdzie indziej? Aktualizujesz regularnie Windowsa? Jakie wersja sterowników graficznych? 

 

EDIT: 

 

Autorze zobacz sobie takie porównanie procesorów w Far Cry 3;

 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,18

 

i po OC:

 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,42

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

naprawdę na tej maszynie nigdy jeszcze nie doświadczyłem tak płynnej rozgrywki  w żadnej grze  ,  

 
Tak się zastanawiam czy pamięć ram którą masz pracuje w Dual Channel ? Czy może masz tylko jedną kość pamięci która wtedy będzie działać jako single channel i zaniżać wydajność procesora?
Link to post
Share on other sites

 Może problem leży gdzie indziej? Aktualizujesz regularnie Windowsa? Jakie wersja sterowników graficznych? 

 

 

 

sterowniki mam najnowsze ,  aktualizacje ostatnio przeprowadzałem , jedyne co moge zaktualizować to  na WIN 10  aktualizacje zrobić, ale boje sie 10 windowsa 

może format by pomógł  co o tym sądzisz ?

siema ponownie .    otóz zrobiłem sobie taki test na ustawniach ULTRA  bez AA , bez Vsync, z HDAO 

była to misja "Zabawa w psucie"   

...

podczas jazdy quadem  od 51-60 fps 

największy drop  =  40 fps 

normalna rozgrywka na poziomie 47-50  w innych momentach od 60-73 fps  ,

 

maxymalny odnotowany  fps 75 

 

nie nagrywam żadnych filmów gdyż wtedy mam jeszcze większe problemy z graniem i fps -ami

 

 

dlatego podczas tej misji notowałem sobie na kartce wyniki niezbyt dokładnie ale starałem się jak najskrupulatniej wyniki zapisywać , 

 do monitoringu używałem nakładki fps z Uplay  

 

Ja uważam że mimo wszystko na tym konfigu ta gra powinna Ci chodzić płynnie nawet jeśli masz 50 - 60 klatek. Może problem leży gdzie indziej? 

z tego co ty tu napisałeś to miało to niejako  potwierdzenie podczas tej misji

 jedynie największe dropy do 45-40 fps a   max 75 , jedyne co jest moim problemem w tym przypadku to duża niestabilność fps  i framerate ,

czym to może być spowodowane?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...