Skocz do zawartości

Far Cry 3, czyli jakie ustawienia graficzne do mojego sprzętu


Recommended Posts

Tak, te dropy są zastanawiające... 40-45 klatek najniżej na ULTRA może denerwować - uznałbym tu winnego FXa. Co do niestabilności - tutaj trudno powiedzieć, znów najbardziej podejrzany jest FX.

a jak bym chciał podkręcić mojego fx do 4,1 GHz To jak to zrobić i co do tego potrzebuje ?

Link to post
Share on other sites

Podkręc go najpierw do 4 GHz.

 

Jak to zrobić? Są kompletne poradniki i tutoriale na necie, na YT. Zapoznaj się z nimi bardzo dokładnie, co i jak ustawić w BIOSie Twojej płyty. OC to poważna sprawa więc wszystko rób z głową.

Link to post
Share on other sites

Podkręc go najpierw do 4 GHz.

 

Jak to zrobić? Są kompletne poradniki i tutoriale na necie, na YT. Zapoznaj się z nimi bardzo dokładnie, co i jak ustawić w BIOSie Twojej płyty. OC to poważna sprawa więc wszystko rób z głową.

ej a trzeba jakis dodatkowy cooler czy coś , czy trzeba jakoś sie kosztować  :?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz chłodzenie fabryczne to może być ciężko bo jest ono głośne i do bani. Jeśli komputer po OC uruchomi sie i przejdźie testy stabilności to zobaczysz jaka będzie temperatura i głośność tego chłodzenia. Jak będzie za gorąco to wtedy kicha z OC i inny cooler. Od 50 do 100 zł dostaniesz jakiś lepszy.

 

Jedna prośba => nie zaczynaj zdania od "ej" :-P

Link to post
Share on other sites

ok sorki za to "ej"    ,ale z tego co ty tu napisałeś to raczej nie bd robił tego Overlockingu  , zbyt duże ryzyko ,   ja mam tylko problem ze stabilnością ,   pomyśle nad  windowsem  i formatem,     może to coś da , bo dużo kombinowałem z różnymi programi , usuwałem  , instalowałem tak w kółko więc może się coś pochrzaniło  przez moje manewry :)

 

PS jaki masz Windows ?


nie mogę coś ustawić avataru

pomożesz ?

Link to post
Share on other sites

Pomogę, z czym dokładnie masz problem przy ustawianiu tego awatara? Ładujesz go z pliku z komputera czy z innej lokalizacji? 

 

No to faktycznie daj sobie spokój z OC.

 

Jeśli będziesz robił formata to pamiętaj żeby ściągnąć i wgrać najnowsze sterowniki ze strony producenta płyty głównej, żeby Windows się w pełni i do końca zaktualizował, łącznie z Service Packiem, no i stery graficzne najlepiej stabilne WHQL żadne bety.

 

Ja korzystam z Windows 7 Ultimate 64bit.

Link to post
Share on other sites

Pomogę, z czym dokładnie masz problem przy ustawianiu tego awatara? Ładujesz go z pliku z komputera czy z innej lokalizacji? 

 

No to faktycznie daj sobie spokój z OC.

 

Jeśli będziesz robił formata to pamiętaj żeby ściągnąć i wgrać najnowsze sterowniki ze strony producenta płyty głównej, żeby Windows się w pełni i do końca zaktualizował, łącznie z Service Packiem, no i stery graficzne najlepiej stabilne WHQL żadne bety.

 

Ja korzystam z Windows 7 Ultimate 64bit.

z komputera ładuje ten plik oto on :http://speedy.sh/7z4Ck/noz.jpg

 

http://i64.tinypic.com/34inw3k.jpg

 

...."do końca zaktualizował, łącznie z Service Packiem, "  razem z aktualizacją do win 10 czy nie ?

 

co to znaczy WHQL ?

o stery do płyty gł  to o to ci chodziło , najnowszy ster chipsetu pobrać ?

https://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A97_PLUS/HelpDesk_Download/

Link to post
Share on other sites

No ładujesz to zdjęcie, zatwierdzasz i już, musisz poczekać. Najlepiej zmniejsz to zdjęcie do 200mpx jak tam polecają, a jeśli nic nie będzie szło to zapytaj admina albo moda żeby Ci pomógł. Oni rozwiązują takie problemy.

 

WHQL czy stabilne, nie wersja beta czyli testowa.

 

Tak, wybierasz system, i tam masz stery do chipsetu, LAN, Audio czy SATA. Reszta to dodatkowe oprogramowanie do OC i inne, nie jest konieczne. Musisz mieć w Menadżerze Urządzeń wszystko prawidłowo zainstalowane bez żółtych wykrzykników.

Link to post
Share on other sites

no siemka , zrobiłem mały "formacik" że tak powiem  , odinstalowałem stery od grafy , od płyty gł.  i chipsetu ,  odinstalowałem  uplay  i far cry 3  , potem to od nowa  wszystko poinstalowałem  

odpaliłem far cry 3     wziąłem ustawienia na średnie    ( ustawienia osobiste zrobiłem , wszystko na "średnie" dałem i  w rozgrywce od 60 paru do 100 fps miewam , ale średnio tak 65-70  jedynie w jednej misji spadło do 50 kilku  podczas  ostrej naparzanki z piratami , dynamiczna strzelanina , dużo gości ( nie dziwi mnie to )  fps

 

napewno lepiej by bylo po formacie tak  myślę

 

zrobie formata niedługo i  nic nie szperam w fps , ustawieniach , nie kombinuje , bo i tak to nic nie da  , " jak chodzi to po co coś zmieniać nie ? :)

Link to post
Share on other sites

Fajnie że jest lepiej. Ciesz się grą.. Ta gra na średnich detalach też dobrze wygląda. Ja sprawdziłem jeszcze jak ta gra chodzi na Core 2 Duo E8400 + GTS 450 ustawienia low od 40 do 80 kl/s, ultra skacze 28 / 33 / 40 kilka fps w rozdzielczości natywnej starego monitora 1440:900..:)

Link to post
Share on other sites

Fajnie że jest lepiej. Ciesz się grą.. Ta gra na średnich detalach też dobrze wygląda. Ja sprawdziłem jeszcze jak ta gra chodzi na Core 2 Duo E8400 + GTS 450 ustawienia low od 40 do 80 kl/s, ultra skacze 28 / 33 / 40 kilka fps w rozdzielczości natywnej starego monitora 1440:900.. :)

dla mnie liczy się grywalność , to na pierwszym miejscu zawsze stawiam , grafika drugi plan , też potrzebna :)

gdybym miał wybierać  super extra grafikę z słabym fps a   średnią  lub  niską grafe z super extra płynnością  , wybieram to drugie :)

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu sprzedałbym tego fxa i plyte,troche dołożył(nie dużo )i kupil it 2500 + plykte i wydajność tego procka jest nieporownywalnie lepsza niż tego fxa,nawet i5 2 generacji daje rade w grach a tego fxa i3 bije na głowe choć zależy to od gier.

wiem że ten fx 6300 nie jest najwyższych lotów , ale na takie wydatki nie mogę sobie pozwolić , dopiero co na tych wakacjach kupiłem kompa , przedtem ciężko na niego zbierając ....  ,  na średnich , mam dobry framerate  czasami spadki do 50 fps przy dużym natłoku  wydarzeń w grze etc. a tak to normalnie w okolicach 60-70 w porywach do 100  , czasami nawet przez dłuższy czas utrzymuje sie w zakresie 80-90 fps  więc jest git  ,    nie narzekam :)

wiem że ten fx 6300 nie jest najwyższych lotów , ale na takie wydatki nie mogę sobie pozwolić , dopiero co na tych wakacjach kupiłem kompa , przedtem ciężko na niego zbierając ....  ,  na średnich , mam dobry framerate  czasami spadki do 50 fps przy dużym natłoku  wydarzeń w grze etc. a tak to normalnie w okolicach 60-70 w porywach do 100  , czasami nawet przez dłuższy czas utrzymuje sie w zakresie 80-90 fps  więc jest git  ,    nie narzekam :)

spadki do 47-50 fps rozumiem , gdyż pewnie są to sytuacje typowo procesorowe i  procek daje trochę ciała w tych przypadkach .....

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...