Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zakupiłem kartę graficzną r9 270 od Asusa. Mam pytanko czy mój sprzęt wymaga modernizacji aby potencjał karty był wykorzystywany w 100%? 

-Procesor Intel i5 750 4x2,66GhZ 8m
-Płyta FC Gigabaite GA P55M UD2
-XFX Core 550wat
-Ram 2x 2Gb ddr3 1300mhz

Edytowane przez ProKnz
Link to post
Share on other sites

Myślę że na tym I5 750 (obecnie mam taki sam OC3,33Ghz) ten radek R9 270 się nie będzie nudził bo w końcu ludzie zakładają te karty do słabszych I3. OC tego procka wskazane (jak zawsze) ale nie jest konieczne. Myślę że ta karta jest dobrze dobrana do tego procka.

 

Na to pytanie czy będzie karta chodzić na 100% najlepiej odpowiesz sobie sam.

Zainstaluj MSI Afterburner lub inny podobny program.

Włącz manager zadań na zakładkę wydajność (pokazuje użycie CPU) i MSI Afterburner (tam pokazuje użycie GPU czyli karty) następnie włączasz grę, w trakcie gry minimalizujesz ją i widzisz wszystko jakie masz użycie GPU i CPU.

 

Napisz jakie masz użycie CPU i GPU oraz jak gra, rozdzielczość, detale.

Link to post
Share on other sites
Tak na marginesie opłacało się ją kupic za 600zł z 35 miesięczną gwarancją?

Tak dość okazyjna cena. Nowe w sklepie zaczynają się od ok. 670-680zł

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

80 stopni troczę dużo a obroty na ile procent są wykorzystywane u mnie na froncie obudowy mam 80 mm wentyl , na panelu bocznym 120 i 92 wyciągający z tyłu i na karcie tej samej asus r9 270 2GB mam max 70 stopni przy 55 %obrotów wentylatorów  i wentyle opcjonalne są na 5 volt przy 12 volt karta tak samo ma 70 stopni ale wentyle na karcie pracują 50-52% .

jaką masz obudowę?

morze trzeba zmienić w biosie karty aby przy 70 stopni wentylatory kręciły się szybciej by temperatura nie podskoczyła wyżej

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...