Skocz do zawartości

Monitor do grafiki / gier / vid / internet


Recommended Posts

Hej

 

Przypmierzam sie do zakupu nowego  (prawdopodobnie x2) monitora i zalezy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakosc. 

 

Zajmuje sie montazem (tez koloryzacja), przewaznie pracuje w domu dlatego tez potrzebny mi w miare uniwersalny monitor. Nie chce kupowac monitora przeznaczonego glownie do "grafiki", bo jak sytuacja bedzie wymagala stalej pracy w biurze wtedy ten zakup bedzie bez sensu.

 

Budzet: do 2000zł, lecz moge dolozyc JESLI naprawde warto.

 

Przeznaczenie: Jak nie pracuje to przewaznie gram, jak nie gram to pracuje :)

Czyli montaż/kolorowanie/photoshop itp.

Wieczorowa pora jakis film.

Gry typu Bf4/LoL/Rust.

 

Chcialbym aby gry chodzily "plynnie" (nie wiem jak to wytlumaczyc dokladnie.. po prostu czuje jakby obecnmy monitor nie odzwierciedlal moich FPS'ow)

Odwzorowanie kolorow jest wazne.

Karta  graficzna to gtx 670

 

Sporo czasu przy komputerze spedzam wieczorem/w nocy przy zapalonym swietle. W ciagu dnia lubie miec zasloniete rolety jezeli ma to jakiekolwiek znaczenie :P

 

 

Obecnie w domu posiadam monitor LG Flatron e2260 z ktorego jestem srednio zadowolony. Mam troche z nim problemowm, ogolne wrazenie jakby "lagował" (np w grach, slabo "plynny" obraz.), ogladajac film mam wrazenie jakby nie nadazal za video i robia sie takie "przeskoki", ktore sa widoczne, obraz tak jakby sie dzieli poziomo na 2 czesci.

 

Wiem, ze nie mozna miec wszystkiego na raz, dlatego radze sie was co byloby najlepsze w tym wypadku :) Dzieki za pomoc !

 

EDIT

Najprawdopodobniej bede zakupowal 2 egzemplarze (pozbywajac sie obecnego) ale zrobie to 1 po drugim, gdyz chce byc w 100% zadowolony.

Edytowane przez m4t0sh
Link to post
Share on other sites

rozwiązaniem byłby jeden do grania, drugi do pracy, bo tak 2w1 to ciężko, albo będzie dobry do jednego, albo do drugiego, te do gier nie nadają się do grafiki, a te do pracy nie za bardzo do gier, tzn jak grasz w fps'y na wyższym stopniu wtajemniczenia

 

jest jeden prawdziwie uniwersalny FX2431, ale to droga zabawka

mamy delle U2413, po kalibracji przyzwoite do pracy z kolorem i grać na nich można, choć do gamingowego sprzętu trochę im brakuje, alternatywnie mają gaming mode, który podkręca parametry "dla gracza" ale obraz jest wówczas do kitu, także taki średni interes

Link to post
Share on other sites

Hej jeszcze raz... jeszcze nie podjalem decyzji co do moniotra wiec na szybko odswiezam temat !

 

Po przegladaniu roznych for mam juz swoich 4 faworytow, ale nie moge sie do konca zdecydowac..

 

Reasumujac!

 

* nie ukrywam ze przy PC spedzam ogromna ilosci czasu (zdaza sie ze od rana do wieczora)

* praca - montaz filmow

* wieczorem film/serial

* przegladanie internetu (yt/vimeo/czytanie artykulow itp)

* 2-3h dzienie gry (lol/rust/bf4)

* w pozniejszym czasie bede kupowal kolejny monitor (najprawdopodobniej taki sam?)

 

Dell U2713H 27" / 2560x1440 / 2300 zł

 

Eizo EV2436W 24"/ 1920x1200 / 1800 zł

 

Dell U2413 24" / 1920x1200 / 1700 zł

 

NEC EA244WMi 24" / 1920x1200 / 1500zł

 

Zalezy mi na stosunku cena/jakosc. Jezeli np z tych 24" najlepszym wyborem bedzie Eizo za 1800, momentalnie nasunie mi sie pytanie... czy warto zatem dolozyc moze te 500zł i kupic tego 27" Della, czy tez bedzie to bezsensowne wydawanie pieniedzy :)

 

Dzieki za pomoc

Edytowane przez m4t0sh
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze Dell U2713HM, da się go dostać poniżej 2k PLN. Podobny do U2713H ale wąskogamutowy i na białych LEDach.

 

Monitory szerokogamutowe często mają zafarby które graficy tolerują (bo przywykli) a innych użytkowników mogą zdenerwować.

Edytowane przez Misio-Jedi
Link to post
Share on other sites

no ale na 27" NEC czy Eizo to autor ma tak o trzy-cztery razy za mało,

co będzie bardziej opłacalne zamówienie kalibracji czy zakup kalibratora nie mam pojęcia, podobnie nie wiem jak się te delle zachowują, starsze wersje się rozjeżdżały, ale ich i tak nie było sensu kalibrować

z drugiej strony przyzwoity spektrofotometr to nie jest koszt 5 stówek tylko trochę większy

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do "rwania obrazu", czyli popularnego tearingu to w grach wystarczy uaktywnić opcję "synchronizacja pionowa", albo wymusić ją w sterownikach. Najlepiej wraz z potrójnym buforowaniem.
Czasem to chyba po prostu wina monitora. Ja u mnie za grzyba przy jakichkolwiek ustawieniach nie moge tego zlikwidowac, ani w grach, ani w filmach.

A mam sklonowany pulpit i jak jednoczesnie to samo wyswietlam na TV 46'' to tam tearing jakos dziwnym trafem nie wystepuje, ani w filmach ani w grach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...