Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w wyborze pierwszego smartfona


Recommended Posts

Cześć!

Potrzebuje pomocy w wyborze telefonu. Ogólnie w tym temacie jestem zielony jak pietruszka, ponieważ będzie to mój pierwszy tego typu telefon. Mimo to musi spełniać kilka ważnych warunków:

- tel musi być szybki, sprawnie funkcjonować, nie zacinać się

- być dość wytrzymały, bezawaryjny

- raczej na android, windowsa mam na kompie i mi to wystarczy...

- musi robić dość dobre zdjęcia

- płynnie obsługiwać strony internetowe, yt itp

- i najważniejsze - musi działać na nim nawigacja (offline) płynnie, szybko, bez ścin.

 

Ogólnie tel chce wziąć w Play, jeszcze nie wiem czy abonament czy na mixa. Dopłata do telefonu w granicach do 300-350zł.

 

Od jakiegoś czasu tak sobie oglądam na yt różne recenzje i póki co w oko wpadły mi takie modele:

- HTC desire 500

- Sony Xperia L

 

A Wy co sądzicie o tych propozycjach? A jeśli te są kiepskie co mi możecie polecić?

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czytałem wiele recenzji i opinii tej waszej cudownej nawigacji na wp i jest słaba

Korzystałem z niej jeszcze na nokii 6210n i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Jeśli chodzi o "zadupia" spisywała się lepiej od google'owskich map, co bardzo mnie zdziwiło.

 

Teraz używam na andku aplikacji Navigator z darmowymi mapami i jestem także zadowolony.

Link to post
Share on other sites

używam nawigacji Nokii od listopada i jest lepsza od sklepowej, wcześniej miałem navi Mio, to dopiero była porażka...

 

Here Drive+ jeszcze ani razu mnie nie zawiódł, prowadzi świetnie, wyraźny kobiecy głos, nawigacja na rondzie, szybkie wyszukiwanie

 

poza tym nokie robią najlepsze zdjęcia

 

trzy - darmowy Office 2013 na komórce

 

cztery - synchronizacja danych z windowsem

 

dla mnie android to nieporozumienie, poprzedni telefon po trzech miesiącach zaczął się zacinać a android 4.1 sam się wywalał, restartował etc, serwis oczywiście niczego nie znalazł, te telefony które podałeś nie będą robić dobrych zdjęć zapomnij w tej cenie, min. to nokia lumia 925

 

i byłbym zapomniał - świetne polskie komendy głosowe, fajnie się sprawdzają w trakcie jazdy samochodem

 

+ indukcja - proste ładowanie na poduszce

Edytowane przez voltaire78
Link to post
Share on other sites

Ale w Play nie ma zbyt dużego wyboru Nokii. Poza tym win8 nie pasuje mi totalnie ...

 

Co do aparatu to potrzebny mi jest do robienia zdjęc notatek, druków na szkole itp rzeczą, więc nie wymagam mega aparatu, ale który robi poprostu poprawne i dość wyraźne zdjęcia.

 

Najważniejsza jest nawigacja, ważne żeby chodziła płynnie, bez ścin i offline.

 

Polecacie same Nokie, a coś z innej firmy? A te co mi wpadły w oko to, aż tak złe telefony?

Edytowane przez SimonSimon89
Link to post
Share on other sites

Android będzie się ciął i mulił.

Jedyne telefony na Androidzie które maja lepszą wydajność to np . LG Nexus 4

Ma on czystego Androida bez nakładek producenta ,jednak to chyba nie ta półka cenowa.

Też nie byłem przekonany do Windowsa ,ale w końcu się zdecydowałem i nie żałuje tego ;)

Link to post
Share on other sites

Samsung Ativ S - ALE - to duże "bydlę' :) ekran 4.8 cala.- tego polecamy :) Choć dla mnie 4.5 cala to już jest za dużo :)

 

HTC 8S - nie polecamy :) - powód prosty tylko 4 GB Pamięci, lepiej kupić Lumię 520 / L620 - mające 8GB Pamięci.

 

W telefonów na WP8 to w zasadzie tyle.

 

Nokia jest polecana z dwóch powodów : jakość wykonanina, możliwości a drógi powód to wsparcie - masa dodatkowych darmowych aplikacji. Samsung i HTC są bardzo biedne jeśłi chodzi o wsparcie w postaci dodatkowych aplikacji.

 

Ogólnie Lumie są o jedną klasę wyżej niż konkurencja jelsi chodzi o jakosć - a o jedna klase nizej cenowo. Przyklad : Lumia 920 / Lumia 925 jest doskonale wykonana, robi świetne zdjęcia, jeden z najlepszych aparatów, doskonały ekran, Ładowanie Indukcyjne, Nawigacja  - a nówkę można kupić za połowę ceny LG G2, SGS4 / SGS5, Xperia Z1 czy Nexus 5 - a patrząc ogólnie z nimi konkuruje i w sporej liczbie kategorii wygrywa.

 

Stąd polecanie Lumii - jak chcemy mieć sprzęt szybki, płynny, prosty i godzimy się na pewne ograniczenia to Lumia na WP8 jest dla nas. Zresztą w Kwietniu ma się pojawić WP8.1 :) i większosc ograniczeń zniknie :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej Samsung Ativ S lub Nokia Lumia 625 duże ekrany ,świetna płynność .

Moim zdaniem Nokia będzie lepszym wyborem ,ponieważ Samsung skupia się głównie na Androidzie i WP poszedł trochę w odstawkę.

Windows Phone jest dla Noki jak iOS dla Iphona :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

masa dodatkowych darmowych aplikacji. Samsung i HTC są bardzo biedne jeśłi chodzi o wsparcie w postaci dodatkowych aplikacji.

 

Mase dodatkowych darmowych aplikacji na Windows'a ? Myślałem, że właśnie na androida jest full aplikacji darmowych i płatnych.

To jak to wkońcu jest z tymi aplikacjami? Gdzie jest ich więcej i gdzie są lepsze/bardziej przydatne?

 

A co do Nokii które mogę ewentualnie wziąć w Play to:

- Lumia 625

- Lumia 720

- Lumia 920 i 925 [ale te są za drogie]

Link to post
Share on other sites

Ativ S ze względu ma parametry. Telefon niesłusznie zapomniany przez innych, nie wiem dlaczego bo to kawał dobrego sprzętu. Samsung całkowicie olał WP więc jakiś dedykowanych aplikacji nie radziłbym się spodziewać.

Link to post
Share on other sites

 

 

masa dodatkowych darmowych aplikacji.

 

Jeżeli chodzi o aplikacje dedykowane od Nokii... Poza 'pakietem' nawigacji Here oraz kilkoma małymi drobnymi narzędziami dostajemy pińcet aplikacji do aparatu. Jeżeli ktoś jest maniakiem robienia fotek na fejsbuki, instagramy czy co tam jeszcze telefonem to może się przydać, co nie zmienia faktu, że Nokia najbardziej wspiera WP spośród innych producentów systemu od MS.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o aplikacje dedykowane od Nokii... Poza 'pakietem' nawigacji Here oraz kilkoma małymi drobnymi narzędziami dostajemy pińcet aplikacji do aparatu. Jeżeli ktoś jest maniakiem robienia fotek na fejsbuki, instagramy czy co tam jeszcze telefonem to może się przydać

Nie mam nawet fejsbuka i nie robie tego typu foteke...

Aparat w tel mi jest potrzebny do robienia dobrych zdjęć notatek, druków na szkole. Także nie musi być to aparat jakiś idealny, poprostu który robi w miare dobre i wyraźne foto z którego będzie można przeczytać co jest na zdjęciu.

 

 

 

Samsung i HTC są bardzo biedne jeśłi chodzi o wsparcie w postaci dodatkowych aplikacji.

 

Dlaczego biednie? Przecież na androida jest pełno tych aplikacji.... nie rozumiem...

 

Najważniejsza jest nawigacja, musi działać w trybie OFFLINE. Musi działać w płynnie i sprawnie.

Ale ważne są też darmowe inne jakieś dodatkowe aplikacje, i z tego co wyczytałem to widze u WP jest z tym słabo, czyli lepszy android.

Telefon też ma mi służyć do przeglądania internetu, odbierania poczty, oglądania YT.

 

Suma jaką chce przeznaczyć się zmieniła, teraz to ok 400-450 zł.

 

Podsumowując potrzebuje w miarę sprawnego i w miarę szybko działającego tel, który będzie używany przede wszystkim pod NAWIGACJE, robie zdjęć materiałów szkolnych, notatek, druków itp. Do tego przeglądania stron internetowych, odbierania poczty.

Polecicie mi wkońcu coś w miarę ROZSĄDNEGO z adroidem w tej kwocie??

Edytowane przez SimonSimon89
Link to post
Share on other sites

SimonSimon89 - NIE ma niczego rozsadnego z Androidem :) prawda jest taka, że przy 700 zł nie jest łatwo coś wybrać na androidzie. Przy bużdecie 450 zł to albo stare używane modele albo sprowadzane "CHińczyki" bez gwarancji. W cenie 450 zł jedynymi szybkimi, płynnymi, niezawodnymi, majacymi 24 miesięcy gwarancji w Polsce, długie wsparcie i jakość wykoanian sa Lumie.

 

Jeśli zależy Ci na dużym ekranie to : Samsug Ativ S - jest to jak pisał Mixtape trochę nie doceniany i zapomniany telefon. 

 

Lumia 625 - uboższa wersja Ativ S - ja bym ją polecił TYLKO jak dopłata jest wyraźnie mniejsza - w innym przypadku lepiej dopłacić do Ativ S. Który jest po prostu lepszy.

 

Lumia 720 - koń roboczy :) telefon idealny dla ludzi dzwoniących, świetna jakość wykonanina, świetny aparat, bardzo długi czas pracy. Ekran 4.3 cala - dla niektórych może być za mały. to świetny telefon dla tych, którzy używają telefonu jako telefonu :)

 

Lumia 920 i L925 - drogie, ale to top :) Na nich zrobimy wszystko - ALE - Lumia 920 ma dosć słabą baterię, przy intensywnym używaniu pod koniec dnia zarząda papu :)

Link to post
Share on other sites

Ok, a czemu np według was HTC desire 500 jest tak kierpski? Ogólnie wszędzie czytałem o nim pozytywne komentarze, wiadomo że są i negatywne ale ogólnie chodzi o drobiazgi a nie o nic powaznego.

 

Więc dlaczego Wy mi go wogóle nie polecacie? Proszę o wytłumaczenie bo trochę nie rozumie....

Edytowane przez SimonSimon89
Link to post
Share on other sites

HTC Desire 500 ma słabe podzespoły, według mnie nie warto go brać pod uwagę.

 

Nawigacja Nokii jest bezpłatna i działa offline, lecz nie pozwala za wyznaczenie punktów pośrednich, przez co często po prostu narzuca ci jakieś dziwne trasy. Ostatnio uparła się, abym jechał drogą krajową 91, chociaż obok leci autostrada A1 (drogi płatne włączone). Natomiast gdy wjechałem na A2, aby wjechać na A1 to nawigacja pokazała mi, abym jechał ~10-15 km A2, zawrócił na węźle, jechał ponownie 10-15 km i wjechał na 91. Bezużyteczna nawigacja, bardziej przydatna była zwykła mapa czy też nawigacja Mio (która pokazuje zjazd na rondzie i oznajmia który zjazd masz wybrać poprzez komendę głosową, nie wiem czemu ktoś tam płacze).

 

Według mnie powinieneś rozejrzeć się za LG L9 II, bardzo przyjemny telefon, powinien ci się spodobać.

Link to post
Share on other sites

To ja dołożę coś całkiem innego. Za 400-450 zł możesz kupić Lenovo A820, teraz może i nawet taniej. Polecam sprawdzić sobie specyfikację telefonu bo parametry w tej cenie są bardzo dobre. Telefon jest dobrze wykonany, posiada androida 4.1 i według mnie działa całkiem sprawnie (4x1,2ghz). Ja swojego sprowadzałem z Chin (aukcja allegro), jakieś 4 miesiące temu za 430zł, gość który sprowadza udziela gwarancji. Z tego co wiem można kupić już sprowadzony, bez długiego oczekiwania na przesyłkę. Ogólnie smartphony Lenovo są u nas bardzo mało popularne, zaś w Chinach mają bardzo dużą część tego rynku. Jeśli byś się zainteresował istnieje kilka innych ciekawych modeli. 

Jeśli ktoś uważa, że jeśli chińskie = badziew, to niech nadal tak uważa, ja nikogo nie będę przekonywał. Ale smartphone marki Samsung, HTC itd, o analogicznych parametrach kosztuje 2x więcej (cały czas mowa tutaj o nowych telefonach). Według mnie Lenovo nie odstaje znacząco jakością wykonania od innych smartphone'ów. 

Ja wybrałem swój model ponieważ jest dosyć nieduży 4,5", posiada dual sim. Telefon obsługuje AERO, więc internet mam cały czas za free i wszelkie nawigacje inne tego typu rzeczy działają bez dodatkowych kosztów. Także nie musisz być skazany na nawigację off. Zdjęcia według mnie robi całkiem przyzwoite, także w tej kwestii również powinieneś być zadowolony. 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Lenovo - czy ma serwis w Polsce, czy ma europejska 24 miesięczną gwarancję, Czy ma dostęp do części na miejscu ? Jeśli nie to jest to Chiński, badziew.  zanim zaczniecie protestować - to NADAL - pewien człowiek na tym forum od dwóch miesięcy czeka na podanie GDZIE można kupić w Polsce digitizer do "Chińskiego" polecanego "badziewia" - bo do Nokii, LG, Samsunga, Sony kupimy od reki w większości serwisów. Tymczasem do "Chińskiego badziewia" trzeba je SPROWQADZAĆ - i kosztuja drogo. Prykladowo "dotyk" do Lumii 520 60 zł a całkowita cena z przesyłka do "chińskiego" badziewia 140 zł - drożej niż cena z robocizną w przypadku Nokii, LG, Sony czy Samsunga.

 

Samsung Galaxy Core - niezły, ale do Lumi czy Ativa S to BARDZO DUŻO :) brakuje.

 

Chcesz kupować słaby sprzęt na Androidzi - OK - w końcu to Twoja kasa. Kto bogatemu zabroni. :)

Link to post
Share on other sites

Też chciałem sprowadzać telefon Lenovo jednak w Polsce jest to nie opłacalne ,albo przyjdzie jakiś szajs ,a jak przyjdzie to i tak bez gwarancji .

Nie da się kupić telefonu z Androidem który przyjemnie chodzi  za mniej niż 700zł chyba ,że używany .

Dobre telefony na tym systemie kosztują powyżej 1000zł :)

Nokia w Polsce jest bez konkurencyjna.

Jak chcesz to kupuj sobie Androida na słabych podzespołach ,ale to nie ma sensu :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie można mieć wszystkiego. Za tak niskie pieniądze jakie trzeba zapłacić za sprzęty Lenovo, wliczone jest oczywiście pewne ryzyko. Z tego co wiem, sprzedawcy oferujący telefony tej marki udzielają na nie gwarancje. Skoro ją mamy to jaki jest procent szans, że będziemy potrzebowali sprowadzać części zamienne? 

Jeśli ktoś nie chce przeznaczać wielkiej kasy na sprzęt, który można w każdej chwili zgubić/upuścić/utopić/albo wymienić za rok bo się już znudził, bądź jest po prostu za słaby, a przy okazji jest w stanie podjąć dosyć (wydaje mi się) niskie ryzyko to jest to świetny wybór. 

Jedyna różnica Lenovo w odniesieniu do marek naszego rynku jest taka, że jest po prostu mało popularny a co za tym idzie dostępność części, akcesoriów itp jest dość uboga (co myślę sukcesywnie się poprawia). 

 

Nie chcę tutaj wychwalać w niebiosa tego chińskiego badziewia tak bardziej chińskiego od pozostałych chińskich produktów na rynku, ale proponuje, jeśli komuś nadarzy się okazja, sprawdzić, pomacać, przez chwilę poużywać, a nuż okaże się że mamy jednak do czynienia ze zwykłym telefonem, a nie krzakiem z bazarku spod lady.  

Link to post
Share on other sites

Lenovo - czy ma serwis w Polsce, czy ma europejska 24 miesięczną gwarancję, Czy ma dostęp do części na miejscu ? Jeśli nie to jest to Chiński, badziew.  zanim zaczniecie protestować - to NADAL - pewien człowiek na tym forum od dwóch miesięcy czeka na podanie GDZIE można kupić w Polsce digitizer do "Chińskiego" polecanego "badziewia" - bo do Nokii, LG, Samsunga, Sony kupimy od reki w większości serwisów. Tymczasem do "Chińskiego badziewia" trzeba je SPROWQADZAĆ - i kosztuja drogo. Prykladowo "dotyk" do Lumii 520 60 zł a całkowita cena z przesyłka do "chińskiego" badziewia 140 zł - drożej niż cena z robocizną w przypadku Nokii, LG, Sony czy Samsunga.

 

Samsung Galaxy Core - niezły, ale do Lumi czy Ativa S to BARDZO DUŻO :) brakuje.

 

Chcesz kupować słaby sprzęt na Androidzi - OK - w końcu to Twoja kasa. Kto bogatemu zabroni. :)

Ponoć w tym roku LEnovo ma uruchomić oficjalną dystrybucję swoich telefonów w Polsce :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...