Skocz do zawartości

Jak wykręcić Gigabyta R7 260X 1GB 1075/6000 na 1188/6500?


Recommended Posts

Witam

Czy ktoś próbował podkręcić tą na karte tak aby chodziła z zegarami wersji 2GB ( to samo chłodzenie ale wieksza pamięć) czyli 1188 rdzeń / 6500MHz pamięć? Czy da się wgrać bios od wersji 2GB oraz czy pamięci na karcie 1GB pójdą na 6500MHz?

Link to post
Share on other sites

Nikt jednoznacznie nie jest w stanie tego zagwarantować. Możesz trafić kartę podatną na OC która te wyniki nawet poprawi, ale możesz też kupić upośledzoną która po jakimkolwiek oc traci stabilność (jak moja poprzednia 780ti Gigabyte). Albo dokładasz do bogatszej wersji albo oszczędzasz i liczysz na szczęście.

Link to post
Share on other sites

Testowałem u kuzyna, co prawda nie robiłem OC ale było poniżej 70*C, ba nawet tobie to pisałem :P

http://forum.benchmark.pl/topic/121753-czy-wymiana-hd6870-na-r7-260x-ma-sens/?do=findComment&comment=1348012

 

Jak będę miał jeszcze okazję, to zobaczę jak to wygląda po OC, ale to nie prędko.

 

Twoje OC nie jest jakieś wybitnie duże, i o ile nie zmieniałeś napięcia powinna mieć daleko do 85*C.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Zwracam honor firmie Gigabyte...podczas testów na pokreconych zegarach czyli 1100/6400 mialem wentylator ustawiony na 40%, teraz powtórzyłem test i na automatycznej regulacji wentylatora temperatura gpu wyniosła 74C wiec nie jest żle, a juz miałem zamienić karte na sapphire 260x 2GB ale na chyba jednak  na razie zostawię Gigabyte (myślę że szafirek dużo chłodniejszy nie będzie a róznica w cenie jest około 70zł )...

 

A karta to dokładnie Gigabyte r7 260x OC 1GB

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r726xoc-1gd/

Edytowane przez Peter_21
Link to post
Share on other sites

A co było niezgodne jeśli można spytać?

 

Cwaniaki z pewnej firmy na A, po złożeniu zamówienia zmienili zdjęcia na te z tańszego modelu i oczywiście otrzymałem nie ten co w opisie. Ten droższy, który niby zamawiałem był w wersji oem za 479 zł ( lepsze chłodznie, 2 x DVI, podkręcony na 1150 Mhz), a otrzymałem takiego który w wersji box był za 453 zł (zegar 1050 Mhz).

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Czy ktoś próbował podkręcić tą na karte tak aby chodziła z zegarami wersji 2GB ( to samo chłodzenie ale wieksza pamięć) czyli 1188 rdzeń / 6500MHz pamięć?

 

Tak próbowałem. Nie miałem żadnych problemów. 

Furmark 15 minutowy benchmark w fhd - 82 stopnie

Edytowane przez Goro1990
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...