Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Zacznę od tego,iż zamierzam do kupna  komponentów i chcę o doradzenie przed zakupem.

 

 

Dysk twardy--WD Green WD5000azrx 500GB

Procesor--Intel Pentium g2020

 

Mobo-MSI PH61-P33

 

PSU-Corsair 450W

 

Ram-GoodRam 4gb 1333MHz

 

Obudowa-SilentiumPC brutus 310 pure black ATX

 

Karta Graficzna -Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7790/7770

 

Myślę,że wszystko jest. Pytania

 

1-Czy procesor będzie ładnie współgrał z w/w kartami?

2-Czy z takim prockiem i kartą praca na nim będzie przyjemna?

3-Czy z taką konfiguracją będzie można pograć w gry typu Crysis 2/3,Battlefield 3/4 na średnich ?

4-Czy zmieniając procka na i5 w przyszłości płytę też będę musiał zmienić jeżeli nie będę chciał OC? 

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Zestaw do zmiany....

 

Wypełnij wzór:

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dużo zależy od tego za ile ??? możesz to odkupić. Napisz dokładnie czy karta graficzna jest w zestawie czy zamierzasz dokupić ją osobno (czy będzie nowa czy używana i za ile?) - w skrócie ile Cię to wszystko wyniesie razem albo ile kasy masz do wydania na sprzet. 

 

W zamian My powiemy Ci czy się opłaca to kupić lub zaproponujemy Ci za podobną kwotę inny bardziej opłacalny zestaw i zdecydujesz co chcesz zrobić.

Link to post
Share on other sites

No to tak...Za mobo-prock-dysk-buda-psu-ram=700zł/+300zł na kartę

 

Jeżeli się nie opłaca to uzbieram do 1500zł i bym odrazu prosił o zestaw za tą kwotę

 

Na chwilę obecną posiadam 1000zł i każdy wie jak jest jak ktoś się napali i chcę kupić.Więc proszę o radę czy kupić tę części czy dozbierać do 1,5k i kupić coś lepszego z używek.

 

 
 
 
Edit: Bądz zrezygnować z tego procesora wziąć -Budę,ram,dysk,płytę i kupić i3 używkę za 350zł?
 
Edit 2: Bądź nie kupować na razie grafiki i kupić i5 i na grafice pociskać jakiś czas z integry? Pograłbym w mniej wymagające gry typu LoL czy coś w tym stylu a potem dokupić grafę?
Edytowane przez dakmar1221
Link to post
Share on other sites

Wiem jak to jest jak ktoś się napali ale tu akurat pośpiech nie jest wskazany. Sprawa jest dość oczywista. Za 1500 kupisz znacznie lepszy komputer niż za 1000. Pytanie jak długo musiałbyś zbierać aby mieć 1500? Czy preferujesz zakupy na raty, tzn. teraz wszystko oprócz karty graficznej i pracujesz na zintegrowanej i jak uzbierasz to dokupujesz kartę?


Co do tego zestawu to moim zdaniem cena jest normalna okazja to nie jest i podzespoły też takie sobie (dysk green, obudowa taka sobie nie ma gdzie ułożyć kabli i jakość nie najlepsza, no ale nie jest to piekarnik, płyta bez możliwości OC, ram 1333) zestaw nie bardzo przyszłościowy jeżeli chodzi o modernizację. Osobiście radziłbym się wstrzymać i złożyć coś lepszego.

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem czy to się opłaca...Bo i tak mam jeszcze laptopa gdzie mogę pograć w bardziej wymagające gry ale nie należy on do mnie.A z kasą? hmm miesięcznie dostaje kasę 50zł,ale też jest pomoc od strony rodziców.Bo cena tych komponetów jest i za nowe te same z prockiem bulę 900zł a tak 600.Więc mógłbym do pewnego czasu na integrze jechać,ale czy gry typu lol odczułyby? Jak radzicie.Czasu mam dość mało i ugadałem się z forumowiczem,że koło 14 dam mu znać,ale może zrezygnuje z procka i kupię i5 2500k gdzie można kręcić i z mobo,gdzie kupie za 200zł z możliwością OC w przyszłości.Sam nie wiem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...