Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, jako że jest to pierwszy mój post na tym forum.

 

Do rzeczy, Planuję wymianę płyty głównej z procesorem, który uległ awarii.

Aktualny zestaw:

Procesor: AMD Athlon 64 x2 5200+ (zniszczony)

Karta graficzna: GeForce gt440 od ASUSa

Płyta główna: Gigabyte GA-M55S-S3

Pamięć RAM: 2GB DDR2

Komputer jedzie na zasilaniu iBoxa 400W, dużo naczytałem się o tym czymś i poznałem jego beznadzieję. 

 

Chcę wymienić płytę główną i procesor, przeznaczając maksymalnie około 400zł, nie przekraczając tej kwoty. Zdaję sobie sprawę że to niewiele, jednak nie dysponuję wyższą kwotą na chwilę obecną.

 

Prosiłbym o pomoc w dobraniu komponentów, słabo się na tym znam i mieszają mi się te modele. Na oku mam Intela Core 2 Duo E8400, jego cena nie jest wygórowana a wyczytałem że osiągi są zadowalające. Do niego polecono mi płytę główną ASUS P5K. 

Kupując te komponenty wychodzi jakieś 300zł, plus minus.

 

Proszę o jakiekolwiek porady, czy taka konfiguracja będzie odpowiednia, czy może włożę tam coś lepszego. 

Na komputerze głównie gram, ale nie mam wygórowanych wymagań, gram sobie w stosunkowo stare gierki, czasem odpalę coś nowszego na niskich detalach, słaba grafika mnie nie boli.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Za tą kwotę to wart spytać sie użytkownika z forum bo ma dość interesujący zestaw. Jest on dużo nowszy, wydajniejszy i oszczędniejszy od e8400. Za proca, ramy i mobo wyjdzie 340zł i nie ukrywam że jakbyś kupił od niego też zasilacz to też byłby to nie najgłupszy pomysł bo twój to tykająca niespodzianka. Mobo jest z możliwością rozbudowy o nowsze i wydajniejsze modele procesora.

http://forum.benchmark.pl/topic/122509-g2020-msi-h61-7770-4gb-500gb-450w/

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę z konieczności wymiany zasilacza, dotarło to trochę zbyt późno, już po fakcie. Budżet niestety ograniczony mocno. Oferta użytkownika z linku powyżej wydaje się kusząca, jednak kupno w ciemno wydaje się dosyć ryzykowne. W takim razie - czy wymiana procesora na Core 2 Duo + pasująca do niego płyta + zasilacz (sugestie mile widziane) będzie dobrym wyborem? Kwota nie pozwala mi na zbytnie kombinowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...