Skocz do zawartości

Zasilacz dobrej jakości.


Recommended Posts

1. Budżet - max 450 zł.

2. i5 2500K

3. Sapphire 7950 Vapor-X po OC

4. Tak - chwilowo tylko GPU, po zmianie również i CPU 

5. Obecnie Nie

6. Koniecznie modularne i w miarę cisza. Conajmniej 5 lat gwarancji i wentylator raczej większy nić 120 mm

6a. Dlaczego szukam nowego zasilacza ? Chcę zastąpić już wysłużonego Chiefteca GPS-500AB

7. Po przeanalizowaniu sporo materiału byłem już stanowco kupić Corsair RM 650 a nawet 750 bo różnica w cenie była znikoma, ale ..... "szperałem" dalej. Posiłkując sie expertami z tego forum wybrałem następujące modele.:

- XFX XTR 650W ( dziwna różnica cen  http://www.salurion.pl/product/217697/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/XFX_Black_Edition_XTR_650W_Modular_120mm_80_Gold.html i tutaj http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-650w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-650b-befx-628156/ )

- Oczywiście brałem i biorę pod uwagę Cool Master'a V700, ale w ogule jest niedostępny :/

- Super Flower Green HX 650W.

- Seasonic X650KM3 ( poza budżetem.... )

 

Z tych wszystkich wymienionych to wacham się między RM650 a XFX XTR 650, ponieważ oba mają 5 lat gwarancji, gold plus, wentrylator 135 mm, full modularny. Nie wiem czy XFX ma tryb półpasywny bp RM to wiem, że ma.

 

Tylko cały czas jest ten dylemat ... pomóżcie w wyborze albo niech znajdzie się jakiś CM V700 i po kłopocie....:/

Link to post
Share on other sites

Jeśli potrzebujesz modularnego okablowania, to SF Golden Green HX odpada. Za 10 zł więcej niż X-650 można kupić P-660 (ceny z Proline). XFX XTR będzie tu najlepszym wyborem - trochę głośniejszy od RM550/RM650, ale sporo tańszy. ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli XTR 550W, którego można kupić już za ~345 zł. Korsarz RM550 to na razie wydatek co najmniej ~375 zł. Komputronik czasem robi promocje i sprzedaje go po 365 zł. ;)

Link to post
Share on other sites

550W będzie miało tu solidny zapas. Z generacji na generację ilość pobieranego prądu przez podzespoły jest obniżana (co widzimy w najnowszych Maxwellach, a warto pamiętać, że to jeszcze 28 nm). ;)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Wadliwy egzemplarz może trafić się każdemu producentowi, jeśli byś na taki trafił spokojnie możesz oddać na gwarancję.

Cieszę się, że w końcu chociaż jeden "znaffca" to zaczyna zauważać ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze 550 do obecnej ? a jeżeli w przyszłości zmienię ? + dobre OC ?

Ten psu starczy do najmocniejszego CPU z OC i do jednordzeniowej GPU/ nie planujesz SLI/Cross to 650w nie trzeba :)

Cieszę się, że w końcu chociaż jeden "znaffca" to zaczyna zauważać ;)

Kopiuje posty od uzytkownika 06radcho, dlatego tak dobrze prawi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Odnośnie W zrozumiałem. Większość stawia na XFX XTR 550W bo środek od seasonic. Porównywalny a trochę droższy jest Corsair RM. Co do głośności RM to przeczytałem a XFX nie wiem. Znam opinie jednego z użytkowników XFX, że denerwowało go ciągłe włączanie w i wyłączanie wentylatora. Ponadto, coś mu buczało ale przestało. A co do RM'a to słabej jakości kondensatory Teapo i CapXon.

Link to post
Share on other sites

Akurat kondensatory Teapo są dosyć dobrej jakości. CapXony rzeczywiście do najlepszych nie należą, chociaż również nie są tragiczne. IMO XTR 550W na razie jest lepszym wyborem. :)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę się z pytaniem podłączyć bo właśnie muszę wybrac między XFX XTR 550 W a Be quiet straight power 500 W. Cena w zasadzie identyczna więc tylko kwestia ktory lepszy ? Zakładam ze cichszy byłby raczej BQ ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...