Skocz do zawartości

Radeon 3850 problem z antialaisingiem :/


Recommended Posts

Siema

Mam mały (a w zasadzie duży) problem z kartą graficzną. Motyw jest taki, że, obojętnie w jakiej grze, po włączeniu antialiasingu (obojętnie jakiego) po kilku minutach mam bluescreena (ati2vg bla bla bla... chyba obczajacie jakiego...). Na każdych sterownikach. Dodam że karta nie kręcona. Myślałem że może się grzeje albo co, ale to nie to,wymieniłem pastę, przeczyściłem wentylator i nadal jest to samo... (temperatury podczas grania 50-60*C) :D

Help! Ktoś z Was miał może taki problem?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Zapuść Furmark na 15min + GPUZ w trybie logowania do pliku. Plik umieść na jakimś upload, dodatkowo podeślij kod STOP, a najlepiej fotkę błędu stop.

 

E:

Spróbuj jeszcze odinstalować sterowniki i zainstalować ponownie bez CCC. Po tym uruchom grę i testuj.

 

E:

Sprawdź napięcia na +3.3, +5, +12V - podczas dużego obciążenia, oraz temperaturę CPU.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/399223985/G ... g.txt.html

 

link do logu GPUz

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/758580109feae9d2.html

 

napięcia

 

temperatura procka pod obciążeniem rzadko przekracza 50*C (Athlon X2 4000+@ 2.5GHz)

 

 

co do tego błędu to niestety nie mam jak wrzucić zdjęcia na kompa, w każdym razie napisane tam jest że wystąpił problem ze sterownikiem od grafiki...

 

z góry dzięki za pomoc ;]

Link to post
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/399223985/GPU-Z_Sensor_Log.txt.html

 

link do logu GPUz

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/758580109feae9d2.html

 

link do screena z napięciami

 

temperatura procka pod obciążeniem rzadko przekracza 50*C (Athlon X2 4000+@ 2.5GHz)

 

 

co do tego błędu to niestety nie mam jak wrzucić zdjęcia na kompa, w każdym razie napisane tam jest że wystąpił problem ze sterownikiem od grafiki...

 

z góry dzięki za pomoc ;]

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To zrób jak mówiłem ze sterownikami.

 

Temperatury radek ma bardzo dobre. Napięcia też, ale to są napięcia bez obciążenia. Dobrze by było jakbyś zapuścił w okienku np Furmark i miał wgląd jak zachowują się wtedy.

 

Dodatkowo widzę, że masz podkręcony CPU. W takim razie sprawdź ustawienie pamięci.

Pokus się o zrobienie testu na standardowych ustawieniach BIOS (bez OC). Jeśli przestanie występować, to będziemy myśleć nad poprawnym OC.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do OC to problem występował jeszcze zanim cokolwiek podkręcałem...

 

 

tak wyglądają napięcia po 15 min furmarka:

 

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika HDD (ISA 290h)

 

Temperatury

Płyta główna 49 °C (120 °F)

Seagate ST3500418AS 34 °C (93 °F)

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 2.62 V

Aux 1.86 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.54 V

+12 V 9.24 V

-12 V -8.34 V

-5 V -4.60 V

Debug Info F FF 1D FF

Debug Info T 49 00 00

Debug Info V A4 74 CE CE 98 96 BF (03)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Zasilacz masz do wyrzucenia. Na dobrą sprawę nie powinieneś używać tego sprzętu teraz.

 

Taki spadek na linii +12V jest niedopuszczalny. Min to ok 11.4V. Jednak trzeba by jeszcze zmierzyć miernikiem, bo te programy lubią nie mówić prawdy.

 

Ja stawiam na zasilacz jako źródło problemów w Twoim sprzęcie jednak.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zasilacz masz do wyrzucenia. Na dobrą sprawę nie powinieneś używać tego sprzętu teraz.

 

Taki spadek na linii +12V jest niedopuszczalny. Min to ok 11.4V. Jednak trzeba by jeszcze zmierzyć miernikiem, bo te programy lubią nie mówić prawdy.

 

Ja stawiam na zasilacz jako źródło problemów w Twoim sprzęcie jednak.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zmień zasilacz, ponieważ wielu zapomina o tym jak ważna jest to rzecz w komputerze. Wydaj trochę kaski i kup np: be quiet DARK POWER PROP8 - ten na pewno nie zawiedzie.

 

Pozdro

 

Mocniejszego to się nie dało zaproponować?? Na ch :D uj tyle mocy jak ten komp może pobierać z 300 wat przy obciążeniu... Wystarczy takie coś

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Zrób w takim razie takie doświadczenie.

Zgraj partycję systemową na inny dysk (partycję) np programem norton ghost.

 

Następnie tę partycję systemową sformatuj i postaw windows od nowa. Wgrywając zaraz po instalacji sterowniki do płyty (chipsetu), następnie do radeona (nie muszą być w wersji 10.5, mogą być starsze, nawet z serii 9.x), potem reszta sprzętu, a następnie jakąś grę, aby sprawdzić co i jak.

 

pozdrawiam

 

P.S.

Jeśli nie chcesz się bawić w zgrywanie systemówki, to na tej co już istnieje odinstaluj sterowniki do kary graficznej, następnie przejedź driver cleaner'em i zainstaluj ponownie sterowniki do karty (tak jak wspomniałem wyżej nie muszą być najnowsze, gdyż seria kart hd3xxx nie jest już rozwijana).

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

W takim razie jedyne, co mi jeszcze przychodzi do głowy, to uszkodzenie samego procesora karty (lub trafiłeś jakiś trefny egzemplarz).

Wystaw tę grafikę na aukcji - dostaniesz za nią ~200zł. Dołóż trochę i kup hd4850 (lub jak będziesz bardziej przy kasie 4870), bo szkoda sobie zawracać inaczej już gitary.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Próbowaliśmy na różne sposoby, wszystkie zawiodły. Więc świadczyć to może o jakimś fizycznym uszkodzeniu sprzętu, ale to już wymaga dokładniejszej diagnozy (nie na odległość).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...