Skocz do zawartości

FullHD 37' LCD


Recommended Posts

to nie wiesz jakie są nowe plazmy :D

 

znacznie obniżono pobór energii, obraz ma jakość jak LCD LED, a nawet lepszy bo czerń jest lepsza, podniesiono też żywotność lamp, a do tego plazmy są tańsze :P Plazama to jedyny słuszny wybór w relacji cena/wielkość/jakość

Link to post
Share on other sites

no ale np. nowe plazmy ( jak i stare, bynajmniej tak czytałem po necie ) mają wadę żywotności lamp w miejscu logotypu danej stacji, bo się kolory nie zmieniają i padają podobno szybko :P a w LCD nie znalazłem takich problemów :D dla tego chcę LCD, no bo chyba że w tych nowych plazmach tak nie jest .. to ściągam kapelusz z głowy :P

Link to post
Share on other sites

To jest MIT, w nowych plazmach nie ma tego efektu - znajomy mnie o tym zapewnił.

 

On ma dobrego LCD Sharpa (japońskiego), poszedł do znajomego z nową plazmą panasonica i był w szoku jaka tak jest jakość obrazu, że chętnie by swojego LCD na niego zamienił :D

Link to post
Share on other sites

_nick_ a wiesz, że nawet napiszę... tylko poczekam do wakacji, żeby mieć więcej czasu i zrobić to porządnie :D

 

Co do telewizorka... Jeśli jesteś aż tak zagorzałym przeciwnikiem dobrej jakości obrazu to najlepszy będzie B650 od Samsunga - taki jak kolega pokazał kilka postów wcześniej. Ale zaręczam Ci, że połowa rzeczy które słyszałeś o plazmie to mit. Jedyne dwie jej wady to nieco większy pobór prądu i to, że w nocy oglądając telewizję bardzo cicho możesz usłyszeć charakterystyczne brzęczenie. Cała reszta jest nieaktualna.

Link to post
Share on other sites

Cichsze od Chieftec GPS :D

 

Jest cichsze niż PC, ale w momencie, gdy nie używam Go jako monitor a oglądam telewizję z głośnością poniżej 10 (max 63) jest to słyszalne. Gwarantuję, że nie przeszkodzi to żadnemu PCtowcowi - my jesteśmy po prostu przyzwyczajeni, ale w moim przypadku już komuś przeszkadzało...

Link to post
Share on other sites

Czyli mówicie że nie ma co się martwić tymi diodami ?? bo to mit :PP ??

 

Więc jakie plazmy byście polecili ( oczywiście USB + oglądanie filmów :D do tego wejście HDMI, fullHD tuner mpeg4 i wejście cyfrowe {np żebym mógł podłączyć amplituner z głośnikami, chyba że inaczej to leci :P } ) I thx Panom wyżej za odp :)

 

A jak ktoś się na tym zna to mógłby dać jakąś plazmę która by dorównała/była lepsza od tego LCD co pokazał Czaszka :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - to co proponuje severn to jedyny wybór. Niestety - brakuje USB, ale za to Panaski czytają filmy z kart SD.

 

Podłączenie - telewizory mają wyjścia cyfrowe audio, maja także wyjścia analogowe audio, jednak jeśli mówimy o nieco lepszym kinie domowym to stosuje się połączenie kablami HDMI (źródło-HDMI-amplituner AV-HDMI-telewizor).

 

Wejścia HDMI to podstawa, podobnie jak mpeg4 - dzisiaj chyba nie ma żadnego telewizora na rynku bez tego wyposażenia.

Link to post
Share on other sites

Czyli jaki zestaw byście polecili jako kino domowe, licząc to że odtwarzacz by był przez TV ( pod tą plazmę czy tamten LCD przez HDMI ), czyli liczymy amplituner + zestaw 5.0/5.1 oczywiście dla komfortu, no i niestety nie mam dużego budżetu tylko 1300-1400 zł na to co polecacie :D ??

Link to post
Share on other sites

1300-1400 zł

Tyle kosztuje amplituner... Radziłbym się na razie wstrzymać z KD, dozbierać nieco funduszy, albo zacząć od stereo i później rozbudować je do KD, jednak 1400zł to wciąż niewiele na rozsądny zestaw. Zwłaszcza jeśli mówimy o sprzętach prosto ze sklepu - nieużywanych.

 

Ale spójrzmy:

http://allegro.pl/item1076360216_yamaha_rx_v_365_rxv_365_tytan_od_reki_dost24h.html

To jest najtańszy nowy ampli jaki znalazłem - może nie jest szczytem technologii, ale prezentuje jak najbardziej dobry poziom, zwłaszcza jak dla mniej wymagających użytkowników.

No i kolumny, podobnie najtańsze warte uwagi, nawet niezłej marki:

http://allegro.pl/item1080775318_jamo_s_426_hcs_3_5_0_promo_jm_system_olkusz.html

Wiem, że to nieco przekracza Ci budżet, ale wierz mi - w porównaniu do zestawów "all-in-one" to jest warte każdej wydanej złotówki.

 

Jeśli dalej jesteś zainteresowany można pokombinować z używanym mocniejszym amplitunerem, z kupowaniem kolumn po parze itp. Tylko zaznaczam, że jeśli masz spore pomieszczenie konieczne będzie zwiększenie budżetu.

Link to post
Share on other sites

A jak Ci się podoba taki typ sprzętu jak Ci pokazałem? Cena prawie w przedziale. Jeśli chcesz, żebym Ci pomógł to powiedz jaki masz pokój (wymiar nie powierzchnia), oraz jaki masz stosunek do używanego sprzętu (wiadomo że ampli to już jakieś ryzyko, ale kolumny niekoniecznie).

 

Taki zestaw jest całkiem przyjemny. Na początek stereo, a później zawsze możesz dokompletować jakieś satelity.

ampli http://allegro.pl/item1076681966_sony_str_dh500_czarny_bez_ryzyka.html

kolumny http://allegro.pl/item1070819219_magnat_monitor_880_tylko_518zl_pare_gwar_fv.html

szczególnie te Tonsile:

http://allegro.pl/item1079791097_kolumny_podlogowe_tonsil_fenix_front_kurier_gratis.html

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, mój błąd. Temat zauważyłem na głównej i po wejściu od razu wyświetliła się 2 strona więc myślałem, że to pierwszy post.

 

Udało mi się znaleźć, takie coś:na jednej ze stron podają informacje, że obsługuje formaty: AVCHD, MPEG2, DivXHD, JPEG, MP3, AAC. LINK

Natomiast na innej, że tylko AVCHD/MPEG-2/odtwarzanie zdjęć JPEG - z tym, że tutaj było podane tylko z USB i że nie obsługuje filmów z USB link do strony

Link to post
Share on other sites

Ten telewizor nie posiada złącza USB. Posiada slot na karty pamięci i odtwarza wymienione formaty. Nie wiem tylko jak to jest z DivX, gdyż s10 tego nie potrafił, a nie mam możliwości sprawdzenia osobiście jak to jest w s20.

 

Jozio, co do audio, masz spore pomieszczenie - 20 metrów to tak jakby mały salon. Tutaj plastikowe głośniczki od jakiegoś Samsunga czy coś podobnego nie wystarczy. Tylko basy będą brzmiały "efekciarsko", ale nie będzie to miało wiele wspólnego z pożądanym dźwiękiem, niestety. Musisz zastanowić się nad czymś bardziej rozbudowanym. Nie powiedziałeś jeszcze co sądzisz na temat przedmiotów z akcji podrzuconych przeze mnie w poprzednich postach. Czy mogą być używane kolumny, czy na upartego potrzebujesz od razu cały zestaw i kilka innych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...