Skocz do zawartości

2x GTX 770 SLI vs GTX 780 Ti


Recommended Posts

2x GTX 770 SLI czy GTX 780 Ti ?

 

Chciałbym się dowiedzieć w co zainwestować przy kupnie komputera.

 

 

 

Widziałem temat na tym forum o tej samej nazwie ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi.

 

//przenoszę 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

W sli bedziesz mial troche wiecej fps ale ja bym bral 780ti, czemu niektore gry nie sa wspierane przez sli + chlodniej w obudowie. Ale to zalezy od cb, co chcesz kosztem czego.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie jestem za rozwiązaniem z jedną mocną kartą. Tandem wygląda dobrze tylko w benchmarkach i na papierze. W praktyce mimo dużej ilości klatek generowanych przez dwie karty, często występują mikroprzycięcia które skutecznie uprzykrzają życie. Zamiast cieszyć się grą, będziesz co chwila szukał nowych sterowników z profilami SLI do danej nowej gry. poza tym dochodzi konieczność kupna bardzo mocnego zasilacza i duże zużycie energii elektrycznej. Buda z dwoma kartami musi być dobrze wentylowana, bo ilości ciepła też są o wiele większe niż przy jednej karcie. IMHO nie warto (mówi to posiadacz 780 TI).

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie ma czego porównywać, między tymi kartami jest przepaść.

Ja do niedawna miałem SLI z GTX 770 i mogę CI powiedzieć, że problemów z tym nie miałem.

Mikroprzycięcia i inne tego typu rzeczy zaobserwowałem natomiast na konfiguracjach CF.

Link to post
Share on other sites

Joker nie porównuj SLI 470 do SLI 770, bo nie ma to sensu. Wiadomo, że SLI 770 jest wydajniejsze, ale do SLI trzeba mocniejszego procka, lepszej płyty i dość przewiewnej obudowy, bo o zasilaczu już nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

My też nie wiemy co będzie opłacalne za 2,5 miesiąca. Wiele się może w kwestii cen zmienić do tego czasu. Wróć tutaj kiedy będziesz bliżej zakupu. Na ten moment temat zamykam bo przerodzi się w festiwal "cobybyłogdyby". 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...