Skocz do zawartości

Recommended Posts

Programem to sobie mozesz mierzyc temperatury :shock:

Czujnik przeklamuje, bo jesli masz w pokoju 21,5C, to pracujacy procesor na chlodzeniu powietrznym po prostu nie moze miec mniej niz temperatura otoczenia - chyba ze chlodzisz go woda ?

Link to post
Share on other sites

Chodzi o pracujacy procesor chlodzony powietrzem. Bo gdyby nie pracowal, to na pewno mozna go schlodzic ponizej tych 21C.

Oczywiscie zakladam, ze wiatrak masz ustawiony na minimum, a nie full obroty.

 

A z woda w sumie to do konca nie wiem jak jest, czy mozna uzyskac nizsze temperatury niz otoczenia (tam tez w koncu jest chlodnica).

 

Wiem tyle ze te 15C przy pracujacym procesorze jest raczej nierealne.

Link to post
Share on other sites

Jak dasz na niego mocny nawiew to sie da, ale jak pracuje i wydziela jeszcze wlasne cieplo (a taki Phenom to sporo), to sie raczej nie da - no chyba ze postawisz sobie 50cm wiatrak przy nim ;)

Ale ja mowie o normalnym chlodzeniu w normalnych warunkach.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o pracujacy procesor chlodzony powietrzem. Bo gdyby nie pracowal, to na pewno mozna go schlodzic ponizej tych 21C.

Oczywiscie zakladam, ze wiatrak masz ustawiony na minimum, a nie full obroty.

 

A z woda w sumie to do konca nie wiem jak jest, czy mozna uzyskac nizsze temperatury niz otoczenia (tam tez w koncu jest chlodnica).

 

Wiem tyle ze te 15C przy pracujacym procesorze jest raczej nierealne.

Ogolnie przeciez skoro schladasz procek powietrzem o temp. 21 C to nie widze za bardzo jak on moze spasc ponizej tego 21 C, co prawda nie studiowalem (jeszcze) fizyki kwantowej no ale jednak cos mi tu nie gra.
Link to post
Share on other sites

W sumie to chyba tak, przeciez wywolywanie ruchu powietrza raczej nie obnizy jego temperatury? Bo krecenie wiatrakiem ma za zadanie rozproszyc cieplo z radiatora na boki, a nie obnizyc temperature powietrza.

Ale nie jestem dokladnie pewny - przydalby sie ktos, kto wie i moglby to wytlumaczyc.

Link to post
Share on other sites

"Uwaga: należy pamiętać, że osiągnięcie temperatury coolera niższej niż temperatura otoczenia jest niemożliwe. Przynajmniej w zazwyczaj stosowanym układzie, w którym powietrze lub woda do chłodzenia pobierane są z tego samego pomieszczenia, w którym umieszczony jest komputer. Wynika to z zasady wyrównywania się temperatur elementów układu cieplnego."

 

To co, mam czujniki uwalone?

 

Ale przecież ewidentnie drewno i metal z tego samego pokoju różnią się temperaturą...

Link to post
Share on other sites

Ale przecież ewidentnie drewno i metal z tego samego pokoju różnią się temperaturą...

odczuwalna, a to zasadnicza roznica. Ciebie, jako zes czlowiek, latwo zrobic w jajo... metal duzo lepiej przewodzi cieplo, wiec aby zlapal okolice ~36 musialbys go trzymac na tyle dlugo aby sie caly rozgrzal. drewno przewodzi gorzej, wiec szybciej sie w okolicy "chwytu" nagrzewa.

 

wez zwykly termometr i go postaw w pokoju, pozniej skieruj na niego jakis wiatrak i porownaj temperatury.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...