Skocz do zawartości

Zasilacz do 500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sadys,

Recommended Posts

A możecie mi w przybliżeniu podać ile mój zestaw bez OC wraz z monitorem i głośnikami zewnętrznymi 2.1 przy maksymalnym obciążeniu pobiera prądu np grając w BF4 na max detalach w Full HD i o ile ten pobór prądu wzrośnie po podkręceniu procesora? Bo sama buda chyba 400W nie pociągnie prawda? Nie posiadam watomierza ale tak z Waszego doświadczenia chciałem skorzystać. Bo ciekawi mnie jaki jest koszt np. grania przez 3-4 godz. dziennie?

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

A możecie mi w przybliżeniu podać ile mój zestaw bez OC wraz z monitorem i głośnikami zewnętrznymi 2.1 przy maksymalnym obciążeniu pobiera prądu np grając w BF4 na max detalach w Full HD i o ile ten pobór prądu wzrośnie po podkręceniu procesora? Bo sama buda chyba 400W nie pociągnie prawda? Nie posiadam watomierza ale tak z Waszego doświadczenia chciałem skorzystać. Bo ciekawi mnie jaki jest koszt np. grania przez 3-4 godz. dziennie?

 

Bez OC to bedzie ok 300W - CPU, RAMy i inne bebechy ~ 100, GPU ~ 210W.

Mocne OC ( podniesienie napiecia ) moze spowodowac wzrost o 50-100W.

Max pobor nie powinnien byc wieksze niz 400W. Ale dokladnie ciezko stwierdzic bo duzo zalezy jak procek sie bedzie krecil.

Czyli mozesz zalozyc ze caly komp przy graniu 4h dziennie - spozyje okolo 1,5 kWh - co daje okolo 1pln.

Edytowane przez sadys
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez OC to bedzie ok 300W - CPU, RAMy i inne bebechy ~ 100, GPU ~ 210W.

Mocne OC ( podniesienie napiecia ) moze spowodowac wzrost o 50-100W.

Max pobor nie powinnien byc wieksze niz 400W. Ale dokladnie ciezko stwierdzic bo duzo zalezy jak procek sie bedzie krecil.

Czyli mozesz zalozyc ze caly komp przy graniu 4h dziennie - spozyje okolo 1,5 kWh - co daje okolo 1pln.

Skoro tak, to po co tobie aż 750W Super Flower leadex ?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze tylko zapytam bo wyczytałem że SF Leadex ma słabszą sprawność na niższych obciążeniach. Czy to powoduje jakieś problemy dla przeciętnego użytkownika jak ja?

 

Po prostu kiedy komp bedzie w stanie IDLE ( < 100W )  jego wspolczynnik sprawnosci bedzie mniejszy ( zamiast 90% bedzie to ok 75-80 % ).

Skutkowac bedzie tym ze pobierze z gniazdka z 5-7W wiecej w stosunku do zasilacza ktory ma wysoka sprawnosc przy niskim obciazeniu. Takze nic Ci nie grozi :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...