Skocz do zawartości

Nexus 5 vs. Xperia Z1 Compact


Recommended Posts

Czesc. Ostatnio przykula moja uwage Z1 Compact i tak jak bylem przekonany do kupna nexa to teraz mam dylemat pomiedzy tymi dwoma fonami. Pod jakim wzgledem jeden jest lepszy od drugiego? Dla mnie telefon powinien robic przyzwoite fotki, wygodny do neta, sluchanie muzyki przez sluchawki, czasem jakas gierka, fotki cykam na roznych wyjazdach i okazyjnie w szkole. Z1 © przykula moją uwage ze wzgledu na bebechy w malej obudowie. Jednak bardzo mile widziany bylby czysty and. ktory bedzie czesto aktualizowany, a nie chce sie bawic w cm i romy, bo przez to utrace gwarancje. Jeszcze jedna kwestia wielkosc. Nie mam jakis wielkich lap, tylko przecietne, moze troche wieksze i obawiam sie czy moglbym w miare komfortowo uzywac nexa. Najwieksze telefony, jakich uzywalem to lumia 625 i sgs II. Codziennie uzywam galaxy ace i iP 5, lecz krotko w ciągu dnia. Prosze o pomoc i udzielenie informacji na temat xperii, bo na temat nexa to juz chuba wiekszosc rzeczy wiem.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze co wazne tez lubie cycki ;)

A powaznie to widze ze budzet masz w miare spory. Wiec jak zwykle polece Ci 3 telefony - nexus 5 lg g2 oraz note 3.

Po pierwsze czemu nie compact. Telefon jest maly. Oczywiscie mimo ze bardzo wysoka jakosc , wreszcie dobry ekran , bardzo dobre podzespoly to nadal tylko 4.3. Takie podzespoly kupuje sie zazwyczaj by uzywac do gier gdzie na andka jest multum i wiadomo ze na 5 calowym to chwila przyzwyczajenia a pozniej sama przyjemnosc. Noe da sie komfortowo grac np w gry akcji na tak malym ekranie - moze sie da ale nie wygodne.

Natomiast nexusa polecam bo z gola to czysty andek i gwarancja aktualizacji przez 1, 5 roku. Mega wydajny bdb wyswietlacz dobre fotki mocne podzespoly tylko pamietaj bez kart pamieci.

Teraz 2 to lg g2. Wedlug mnie najlepszy pod wzgledem wydajnosc a cena. Wydajnosc jak nexus 5 tylko ma dodatkowe atuty - lepszy aparat i bateria znacznie lepsza. Jedna z najlepszych w smartfonach. Bardzo plynna modyfikowalna nakladka android 4.4 juz wyszedl do tego co mile to fajne bajery nakladki - np odblokowanie za pomoca 2 pukniec w ekran w to samo miejsce i wiele wiele innych bajerkow. Ekran zyleta. No i bardzo dobra cena 1300 tylko brak kart pamieci.

Na koniec dzisiejszy krol wydajnosci czyli note 3. Bardzo dobrze zbudowany telefon - wreszcie krok w przod samsunga, 3gb ram, piekny wyswietlacz dobra bateria, bardzo mocne bebechy, bardzo dobry aparat i do tego slot kart pamieci. Pamietaj ze te cacko ma wieksze rozmiary ale ma rysik. Troszeczke cena zabojcza bo 1700 ale mysle ze jak myslales o compact to stac Cie na note 3.

Pamietaj ze kazdy telefon ma mocne strony i ciezko znalesc inna wade oproz brak kart pamieci. Aparaty w kazdym sa bardzo dobre. Aczkolwiek note 3 najlepszy a nexus najslabszy z tej 3. Lg g2 to ma aparat pomiedzy nimi plus niezle dzialajacy ois. Co wazne nexus jak i g2 maja otg czyli jak cos pena normalnie mozesz wpinac i tam trzymac filmy czy cos. Albo czytnik kart na bt.

Kazdy z tych telefonow jest bardzo dobry ale najlepszy note. Lg g2 jest rowniez bardzo wydajny i duzo mu nie ustepuje a zaoszczedzisz kilka stowek . Nexus 5 to slabsza wersja g2 z zaleta - tak jak mowilem pewne aktualizacje.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Note 3 jednak juz za duzy i jednak za drogi. Compact ciekawy ale jednak mi uswiadomiles zeby nie kupowac go.myslalem o G2 ale ten plastik rodem z mydelniczki + nakladka na system= dziekuje bardzo. Niby ta nakladna od LG jest znosna, ale ja rezygnuje z tego. Nexus niby nic specjalnego, bo przeciez to wszystko juz bylo. Ekran 1080p, snapdragon 800itp. Zanda nowosc. Sam nawet nie wiem co poza czystym andkiem tak mnie ptzyciagnelo do nexa. Mysle ze to ze 4.4 jest po prostu ladny, plynny. Bateria. 2300 mAh. Malutko, nieprawdaż? Zwlaszcza zestawiajac to z xperia z1, notem 3, lg G2. Ale jesli wystarczy bez problemu na jeden dzien uzytkowania, to mi nie bedzie to przeszkadzac. Zwlaszcza biorac pod uwage brak preinstalowanego oprogramowania, ktory dziala w tle, zżera RAM, wymaga dostepu do sieci itd. Nexus przyciagnął do siebie moją uwage, bo to telefon, ktory bedzie dzialal jak nalezy. Juz koncze to pisac mimo ze bym jeszcze mial co do napisania. Ps. Kto nie lubi?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli Note 3 za duży i za drogi to zostają na polu bitwy zostają produkty marki LG.

Nie mów że nic nowego gdyż nie miałeś tych podzespołów w ręce a szczerze mówiąc uważam, że spokojnie na dwa kolejne lata wystarczą. Snapek 800 to na prawdę jest demon prędkości a nakładka mogłeś mówić że zżera ale w S2, teraz wszystko jest "lekkie" a do tego masz 2 Gb ram. Wystarczająco na najbliższe czasy. Wiadomo producenci się przeganiają i będzie teraz ekran 2k, procesory jeszcze lepsze, a aparaty to będą ciągle ulepszać i ulepszać. Może wreszcie pomyślą nad mega wydajną baterią ;)

Nakładka w LG (G2) działa perfekcyjnie. Jest bardzo lekka, działa ultra płynnie, zero ścinek i jest modyfikowalna. Ma bardzo wiele bajerów które na ekranie tak dużym jak 5,2" przy rozdzielczości full hd nie w sposób pominąć. Podam przykład co mi się podoba - knock on - odblokowanie za stuknięciem, masz możliwość zrobienia 2 profili - jeden dla sb prywatny a drugi np jak kumpel chce wejść na neta czy dla dziecka, kolejny przykład to aplikacje Qslide gdzie możesz np. siedzieć na necie i jednocześnie oglądać film. Jest quick memo czyli tak jakby na zrzucie robisz notatki. To chyba fajne bajery, które warto wykorzystać na tak dużym ekranie.

Bateria w LG starcza na 2 dni pracy, tzn. spokojnie wystarczy byś cały dzień siedział na necie, jeżeli umiarkowanie korzystasz to wytrzyma nawet 3 dni ale średnio tak z 2 godzinki neta, jakaś gierka, godzinka rozmów i sms to 2 dni(jak ktoś Ci pisze że trzyma 5 dni to chyba telefon leży na półce). Aparat robi wyśmienite zdjęcia (jak na telefon), autofocus spisuje się bardzo dobrze a dioda jest mocna. Co do kamery to jest plus i minus. Plus to że dobrze działa stabilizacja optyczna aparatu, nawet nieźle kręci ( po aktualizacji ponoć ma dostać możliwość kręcenia w 4k) ale wadą jest że autofocus ciągle pracuje. Głośniki są dobre. Multimedia ma perfekcyjne a wifi działa jak marzenie (bardzo mocny sygnał i zasięg). Ekran z takimi ramkami to jest coś pięknego.

Teraz czas na i wady. Po pierwsze szok... tył jakbym widział mydelniczkę. Może jest materiał na wyższym poziomie niż S3 ale plastik to plastik ! Druga wada to bardzo mnie zmartwiła znów obudowa, mało że nie można zdjąć klapki (dla zainteresowanych można zdjąć tą klapkę ale ani baterii ani kart pamięci nie wymienisz) to jest śliska. A trzecia to brak slotu kart pamięci.

Nexus : słabsza bateria, słabszy aparat tylki jak i na froncie, brak nakładki, brak kart pamięci ale z plusów to lepsza obudowa i pewność aktualizacji.

Ze zmian to jeszcze brak irdy (służy jako pilot w G2) oraz minimalnie mniejszy ekran - 4,95.

Zapomniałem dodać że oba telefony są ultra szybkie i ultra płynne.

 

Teraz sam już musisz podjąć decyzję co wolisz. Pamiętaj byś nie porównywał nakładki np. z L9 a z tą co jest w LG G2 bo są zmiany i tylko na lepsze. Co nie wybierzesz masz pewność, że będziesz zadowolony;>

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Odnośnie Nexus'a 5 - http://komorkomania.pl/781,lg-nexus-5-test

LG G2 ma dostać/dostał Androida 4.4, a według mnie aktualizacje nie są warte poświęcenia znacznie lepszej baterii, lepszego wyświetlacza i aparatu oraz męczenia się z wadami z podanego artykułu.

Xperia Z1C również ma dostać Andka 4.4, w dodatku ma lepszy wyświetlacz niż Z1, dłużej pracuje na 1 ładowaniu i się mniej grzeje.

 

Xperia Z1 Compact ma 4,3" wyświetlacz, a więc taki sam jak SGSII, o 0,3" większy niż iP5.

Link to post
Share on other sites

Ja lubię markę Sony, ale wydawać 1500 zł (nawet nieco więcej) za telefon tak naprawdę o małym wyświetlaczu to błąd i głupota.

Jakby musiał mieć mały telefon to rozumiem ale on nie ma wymagania "mały telefon".  Zero komfortu no chyba że w kieszeni.

Co posiada Sony że warto dopłacić do niego 400 zł względem LG ?

Ani lepsza bateria ani większy ekran, ani lepszy ekran pod żadnym względem, głośnik podobny poziom - i tak daleko do One, aparat 20 mpx identyczny jak w z/z1 i funkcje te same. Tylko przewagę ma w karcie pamięci tak naprawdę i że lepszy aparat niż w G2.

Czy to jest warte dopłaty ? Dla mnie nie.

Szczególnie że autor napisał Note 3 za drogi a on stoi na podobnym poziomie cenowym co Sony.

Jeżeli będzie G2 za duży 5,2 to jest jeszcze Nexus 5. Z1 nie daje bo po pierwsze ekran po 2 duża bryła jak na ten ekran.

Chce mniejszy ekran jeszcze niech powie, zaraz dam propozycje i objaśnię czemu ten a nie inny.

 

Compact jak wiele razy mówiłem dla mnie najlepiej zaprojektowany ze stajni Sony (najmniej wad) ale porównując to tak jakby dać do Fiata 126p silnik Hondy. Co z tego że ma mocne bebechy jak nie wykorzystasz ? Pojedziesz to 200 ale zero wygody, zero przyjemności. Tak z tym telefonem. Co z tego że ma Snapka 800 jak nie wykorzystasz tego co on daje. Te procesory są do gier, po to się kupuje telefony z takimi bebechami. Duży ekran = przyjemność przeglądania internetu. Mały ekran ? Przyjemność noszenia go w spodniach i rozmawiania przez telefon..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...