Skocz do zawartości

Blue Screen Win8.1 USB/Start


Recommended Posts

Witam,

mam problem ze swoim sprzętem. Wszytko ogólnie działa dobrze, testy na OCCT przeszedł bez zająknięcia. Problem pojawia się gdy podłączam coś (pendrive) pod USB lub gdy uruchamiam paseka start, problemem są blue screeeny. Dodam że mam system Windows 8.1 oraz że próbowałem już zmieniać napięcie. Prosiłbym o rady co należy sprawdzić lub zmienić.

 

I5 k4670 @4,2Ghz

asrock z87 extreme4

GTX 780 Asus DCII

Zasilacz SeaSonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold

Edytowane przez starkypoo
Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie jak Ty. W moim przypadku po podłączeniu pendrive, dysku komputer go nie widział i po jakimś czasie dawał bluescreen.

Nikt na forach nie był w stanie mi pomóc, wiec oddałem: dysk, ram, płytę główną do serwisu wymienili wszystko i znowu działa :)

 

Być może w twoim przypadku wystarczy wyczyszczenie komputera

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

dziś po wejściu w pasek start i kliknieciu przyciusku w celu wyszukania czegoś znów wyskoczył mi blue screen, o takiej treści 

"System Thread Exception Not Handled".

Coś można z tym zrobić?


up ;x


Dokładnie jest to System Thread Exception Not Handled  WUDFRd.sys

Edytowane przez starkypoo
Link to post
Share on other sites

Spróbuj tak:

uruchom system w trybie awaryjnym

PPM na Mój komputer > zarządzaj > usługi i aplikacje > usługi > Windows Driver Foundation - User-mode Driver Framework service = wyłącz i zresetuj komputer.

Jeśli nie pomoże to zrób jak wyżej i włącz z powrotem, będziemy dalej kombinować...

 

Tryb awaryjny Windows 8 click

Link to post
Share on other sites

Spróbuj tak:

uruchom system w trybie awaryjnym

PPM na Mój komputer > zarządzaj > usługi i aplikacje > usługi > Windows Driver Foundation - User-mode Driver Framework service = wyłącz i zresetuj komputer.

Jeśli nie pomoże to zrób jak wyżej i włącz z powrotem, będziemy dalej kombinować...

 

Tryb awaryjny Windows 8 click

Witam,

mam tą usługę włączoną od samego początku.

Link to post
Share on other sites

@up - ok, ale chodzi mi właśnie o wyłączenie jej i sprawdzenie czy będzie tak samo.

Ah, przepraszam, mam właśnie wyłączoną (mogę ja tylko uruchomić), źle napisałem.

Wczoraj ustawiłem OC procesora i pozostałe opcje na początkowe i nie na razie nie wyskakuje mi to. O co chodzi? Dodam że procesor na 4,2Ghz potrzebuje w moim wypadku 1,9V...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Napięcie max chyba powinno oscylować w granicach 1,3V jeśli się nie mylę. Twoje 1,9 to jakiś kosmos.

Zerknij tutaj i tutaj

Miałem tak. sorki za wprowadzenie w błąd:

CPU input voltage fixed voltage 1,9

CPU Cache overide Voltage 1,3

Vcore overide Voltage 1,3

Edit. przy standardowym ustawieniu biosa (czyli też napięć itp) wszystko działa ok...

Up

Czy może ktoś pomóc? Może któryś z podzespołów jest uszkodzony?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...