Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja również pozdrawiam Ciebie i twojego dilera, bo choć podoba mi się sposób, w jaki wyraziłeś swoją opinię na temat postu, to obawiam się, że dla większości (w tym dla mnie) część twojej wypowiedzi może okazać się niezrozumiała. Rozumiem natomiast, że powinienem skłaniać się ku słuchawkom podanych przez ciebie producentów, i tak pewnie zrobię.

Mam jeszcze jedno pytanie: mam głośniki Logitech Z-2300, na pilocie jest wejście dla słuchawek, z którego korzystam. Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku pomiędzy podłączeniem słuchawek do tego pilota a podłączeniem bezpośrednio do karty muzycznej? Wczoraj pograłem godzinkę w słuchawkach podpiętych bezpośrednio do karty i nie usłyszałem różnicy.

Link to post
Share on other sites

Ja również pozdrawiam Ciebie i twojego dilera, bo choć podoba mi się sposób, w jaki wyraziłeś swoją opinię na temat postu, to obawiam się, że dla większości (w tym dla mnie) część twojej wypowiedzi może okazać się niezrozumiała. Rozumiem natomiast, że powinienem skłaniać się ku słuchawkom podanych przez ciebie producentów, i tak pewnie zrobię.

Mam jeszcze jedno pytanie: mam głośniki Logitech Z-2300, na pilocie jest wejście dla słuchawek, z którego korzystam. Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku pomiędzy podłączeniem słuchawek do tego pilota a podłączeniem bezpośrednio do karty muzycznej? Wczoraj pograłem godzinkę w słuchawkach podpiętych bezpośrednio do karty i nie usłyszałem różnicy.

A ty zmniejsz dawkę i pozdrów mamę, jak chłopak ci dobrze mówi na temat FIRM które są dobre w słuchawkach to go potępiasz i wyzywasz od narkomanów. Rozumiem przyzwyczaili cię do brania większej dawki ale nieraz trzeba odpuścić. I piszę się dealer a nie diler :P

Co do różnicy, jest takowa ale na dłuższą metę i da się to rozpoznać ( podobno ) przy niskich tonach. Co do Xonara DX polecam zmienić opamp wtedy więcej wyciągniesz z słuchawek noo i co do słuchawek do HD 215/555 jedyne opłacalne z SS. Co do cal'ów są w porównaniu do HD 555 niewygodne jak i 215 ( 215 chyba są jednymi z najbardziej wygodnych słuchawek jakie miałem ). A tak to warto rozpatrzyć HD380/HD215/HD555 a jak zwiększysz budżet to 595 ;)

Link to post
Share on other sites

Ja również pozdrawiam Ciebie i twojego dilera, bo choć podoba mi się sposób, w jaki wyraziłeś swoją opinię na temat postu, to obawiam się, że dla większości (w tym dla mnie) część twojej wypowiedzi może okazać się niezrozumiała. Rozumiem natomiast, że powinienem skłaniać się ku słuchawkom podanych przez ciebie producentów, i tak pewnie zrobię.

Mam jeszcze jedno pytanie: mam głośniki Logitech Z-2300, na pilocie jest wejście dla słuchawek, z którego korzystam. Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku pomiędzy podłączeniem słuchawek do tego pilota a podłączeniem bezpośrednio do karty muzycznej? Wczoraj pograłem godzinkę w słuchawkach podpiętych bezpośrednio do karty i nie usłyszałem różnicy.

A ty zmniejsz dawkę i pozdrów mamę, jak chłopak ci dobrze mówi na temat FIRM które są dobre w słuchawkach to go potępiasz i wyzywasz od narkomanów. Rozumiem przyzwyczaili cię do brania większej dawki ale nieraz trzeba odpuścić. I piszę się dealer a nie diler :P

Co do różnicy, jest takowa ale na dłuższą metę i da się to rozpoznać ( podobno ) przy niskich tonach. Co do Xonara DX polecam zmienić opamp wtedy więcej wyciągniesz z słuchawek noo i co do słuchawek do HD 215/555 jedyne opłacalne z SS. Co do cal'ów są w porównaniu do HD 555 niewygodne jak i 215 ( 215 chyba są jednymi z najbardziej wygodnych słuchawek jakie miałem ). A tak to warto rozpatrzyć HD380/HD215/HD555 a jak zwiększysz budżet to 595 ;)

Słuchaj chłopie, jak już nieco dorośniesz i nauczysz się czytać między wierszami oraz nieco odpuścisz sobie napinkę typową dla forumowych krytyków, to może jeszcze będą z ciebie ludzie. To co napisałem pod adresem voxcordi, to nie złośliwość tylko żart, po prostu w bardzo zakręcony sposób nawiązał do tematu słuchawek i widać, że siedzi w tym temacie po uszy. Zaznaczyłem zresztą, że wezmę jego sugestie pod uwagę, co oznacza, że cenię jego opinię w tej materii.

Jeśli już robimy offtop, to nikogo od narkomanów nie wyzywam i samego zażywania nie krytykuję, to po pierwsze. Po drugie, skoro wytykasz mi błędy językowe, to zadbaj o poprawność swoich postów (interpunkcja leży). Nota bene "diler" jest stosowanym spolszczeniem terminu pochodzącego z jęz. ang. Po trzecie mamę pozdrowiłem, i ona również kazała pozdrowić, co niniejszym czynię.

Link to post
Share on other sites

Dziś zakupiłem Sennheiser HD555, i chciałbym się podzielić pierwszymi wrażeniami.

Właśnie mija pierwszy kwadrans odsłuchu muzyki. Na razie leci Ostry, potem wybiorę coś cięższego, żeby zobaczyć jak wypadają przy skrajnie innym gatunku muzycznym. Przy wybraniu w opcjach Xonara przycisku "nutki" włącza się Dolby Headphone i efekt przestrzenny jest tak sugestywny, że trzaski typowe dla płyty winylowej słyszane w jednym z kawałków brzmiały tak prawdziwie i odlegle, że zdjąłem słuchawki z uszu bo myślałem, że coś w komputerze trzasnęło. Natomiast sama charakterystyka dźwięku przy tej opcji jest (przynajmniej do słuchania Ostrego) biedna i w zasadzie do niczego. Wolę dostroić korektor po swojemu. Tak czy inaczej słuchawki grają pięknie, są wygodne a ich regulacja jest płynna i pewnie siedzą na głowie. Jedyny minus to przejściówka na mini jacka, która nie pasuje do pilota w Logitechach Z-2300, musiałem podpiąć słuchawki bezpośrednio do karty. Jakość dźwięku jest dla przeciętnego słuchacza więcej niż zadowalająca, brak zniekształceń nawet przy dużym natężeniu. Zresztą ponoć słuchawki muszą się wygrzać, więc pewnie się jeszcze rozkręcą.

Link to post
Share on other sites

Całkiem przyzwoite stanowisko do odsłuchu mają w Electro World, przynajmniej można podbić głośność i wybrać spośród kilku kawałków, żeby zbadać jak dane słuchawki wypadają przy określonym gatunku. Ale to i tak za mało, żeby docenić te nauszniki, dopiero po dostrojeniu korektora pod dany gatunek muzyczny i przesłuchaniu kawałków, które się dobrze zna i których miało się okazję słuchać na różnych sprzętach, można je zacząć oceniać. A dodatkowo trzeba uwzględnić czas wygrzewania, po którym ponoć słuchawki grają wyraźnie lepiej, więc początkowa ocena może nie być miarodajna.

Link to post
Share on other sites

Ja słucham na płasko, więc akurat korektor nie robi mi różnicy. :)

Też to praktykowałem przez jakiś czas, ale szczerze polecam zabawę z ustawieniami korektora dla poszczególnych tonów. Dopiero wtedy sprzęt pokazuje na co go stać.
Link to post
Share on other sites

Bardzo ładne wizualnie, gdybym szukał słuchawek stricte do grania to może bym się nimi zainteresował. Natomiast ja szukałem nauszników bardzie pod kątem odsłuchu muzyki, choć już wiem, że do mojego nowego nabytku muszę koniecznie dokupić mikrofon do grania w operacje specjalne w MW2.

Link to post
Share on other sites

podałem te Fatal1ty bo temat słuchawki do gier a sam miałem MKI ale niestety miały bliskie spotkanie z podłogą(z dużą siłą) i teraz zastanawiam sam się nad kupnem MKII.

 

Musze poszukać gdzieś info czy te MK2 mają też odpinanego maika hmmm....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...