Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, po przesiadce z integry na X-Fi Gamera chciałbym kupić jakieś w miarę ok słuchawki,

-cena: do 300pln + - ;)

-zastosowanie: gry 80%, 20% muza itp

-w miarę wygodne ;)

trochę poczytałem i zastanawiam się nad:

 

http://allegro.pl/item1065998565_maxfps ... _reki.html

 

http://allegro.pl/item1063180667_sennhe ... acych.html

 

http://allegro.pl/item1075251933_steels ... smycz.html

 

Które polecacie?

A może jakaś inna propozycja?!

Będe ich używał ok 2-3h dziennie, więc fajnie jakby nie męczyły uszu :P

 

Mam też pytanko co do słuchawek na port usb - w paru artykułach jest użyte określenie "że omijają kartę dźwiękową" tzn, że tylko wtykiem omijają, czy też nie korzystają z niej w jakiś sposób sprzętowo? Thx odpowiedzi. Pzdr

Link to post
Share on other sites

ok 300 to i 390;) - grado sr60 - nie zebym polecal ale warto sie zapoznac

 

oczywiscie hd5xxx

 

stelseries i rakiety to bym olal - co to wogole jest ze kosztuje 320? jakies zabawki nic nie warte

sorki, ale 390 to już troche za dużo, btw co do Grado sr60 i AKG K530 jeżeli chodzi o dźwięk to ludzie mają pozytywne wrażenia, natomiast dużo osób stwierdza, że są po ok 1h+ niewygodne i męczą się uszy?

Link to post
Share on other sites

Miałem te Grado przez kilka dni (SR60i) - dla mnie były w miarę wygodne. Być może kluczowe jest tutaj to "i" przy nazwie i słuchawki różnią się od SR60. Trochę grzały, ale bardzo słabo i spokojnie można było wysiedzieć w nich kilka godzin. Natomiast mnie akurat dźwięk nie podpasował - może po wygrzaniu brzmiałyby inaczej. Nówki miały dla mnie trochę za mało basu.

 

AKG k530 są podobno najbardziej wymagające pod względem źródła z tych wszystkich słuchawek.

Link to post
Share on other sites

przeciez to sa otwarte jak moga grzac napewno mniej niz zamkniete (przeszkadza pianka - to ja wytnij)

zawsze mialem -jesli mialem- to otwarte i bylo dobrze ,zamkniete mnie wlasnie grzaly za mocno - zamkniete sie lepiej trzymaja ale to zalezy jaki kto ma leb- trzeba sobie dopasowac do czaszki

 

Saya narzeka na bas ale sie myli bo chyba nic nie ma mocniejszego basu - bierz od niego skoro sprzedaje nowki i masz fajnie- za trzy/cztery dni uslyszysz taki bas ze glowa puchnie;)

 

dajesz 300 i masz sprzet jak marzenie

Link to post
Share on other sites

przeciez to sa otwarte jak moga grzac napewno mniej niz zamkniete

Troszkę grzeją, ale bardzo słabo.

 

A czy wszystkie zamknięte grzeją, to też się niedługo przekonam. ;P

Saya narzeka na bas ale sie myli bo chyba nic nie ma mocniejszego basu - bierz od niego skoro sprzedaje nowki i masz fajnie- za trzy/cztery dni uslyszysz taki bas ze glowa puchnie;)

Może dużo zależy tu od źródła, a może jestem bassheadem, ale dla mnie nie było dużo basu. :D I na razie odesłałem słuchawki, także nie wiem, czy będę je sprzedawał, czy dostanę zwrot kasy (mam nadzieję, że sklep nie będzie się wykręcał).

Link to post
Share on other sites

jestes basheadem to pewne :D

 

ja np. nie cierpie dudnienia dla mnie to juz profanacja dzwieku ( niezdrowo na zoladek- mozna zwrocic co nie co) ala sa fanatycy - satan inside :P

 

rzeczywiscie u Ciebie grado - az zal tych sluchawek :P w koncu moze trafia tam gdzie ich miejsce

Link to post
Share on other sites

Podepnę się nieco do tematu: dziś zakupiłem Xonara DX i marzą mi się przyzwoite słuchawki, ino bardziej do muzy niż do grania. Budżet: ok. 300 zł. Z powyższych wizualnie (wiem, że to nie jest najważniejsze kryterium, ale dla mnie to rzecz ważna) najbardziej podobają mi się SENNHEISER HD 555 (jak to się wymawia??). Czytałem na szybkości kilka przychylnych recenzji i chętnie bym się w takie zaopatrzył. Macie jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

No właśnie, dobrze byłoby odsłuchać a jeszcze lepiej na własnym sprzęcie i znane sobie kawałki, żeby móc ocenić efekt końcowy. Byłem wczoraj w MM i odsłuch w takim miejscu mija się z celem, leci jakiś Mezo czy inne hiphopolo z gównianego mp3 grajka a dookoła jest zbyt głośno, żeby ocenić jakość dźwięku. Nic to poszukam w sklepach audio. Dzięki za sugestie.

Link to post
Share on other sites

Tak od siebie dodam jak masz karte x-fi, to nie bierz słuchawek ze złączem USB. Nie jestem szpecem ale chyba sygnał z karty nie wróci po PCI do USB i nijak nie wykorzystasz jej możliwości. No chyba że się mylę?

Wszystkie modele, jakim dotychczas się przyglądałem mają dużego/małego jacka. Na USB to chyba tylko jakieś proste słuchawki do skype robią.
Link to post
Share on other sites

no właśnie ktoś się rozeznaje jak jest ze słuchawkami pod usb - czy wykorzystują "dobrodziejstwa" karty dźwiękowej?

Nie, one mają własną, wbudowaną kartę dźwiękową. Zazwyczaj marnej jakości.

 

co sądzicie o Creative Aurvana LIVE?

Blues/Jazz itp. - genialnie, można się rozpłynać w połączeniu z FLAC i dobrą kartą dźwiękową. Nie raz odpalałem sobie jeden utwór przed snem a kończyło się na przesłuchaniu całej płyty.

 

Gry - genialne pozycjonowanie. Raczej nic więcej nie da się tutaj napisać bo słchawki te jakością dźwięu biją nieraz sporo droższą konkurencję.

 

Pamiętaj - nie kupuj słuchawek bez ich uprzedniech przymierzenia i mówię tu o minimum 30min. Mnie z początku moje CAL'e strasznie drażniły pod względem wygody, ale nauczyłem się je nosić. Jednak po ~4-5 godz. wypada zrobić przerwę na te 10min.

Pamiętaj także że słuchawki muszą się wygrzać. Z początku będą brzmiały jak chińszczyzna za 2.50zł z kiosku. :D

Link to post
Share on other sites

Oki thx za info, no właśnie czytam róźne fora i ludzie sie wypowiadają pozytywnie o Creative Aurvana LIVE w sumie :D

A ma ktoś pomysł na jakieś jeszcze ciekawe słuchawki - najlepiej z pilotem, ewentualnie + mikro.

 

W sumie rozważam teraz CALe albo Senki HD555 (aczkolwiek są bez pilota oba modele?), widzę o Roccat nikt się nie wypowiada hehe :P

Link to post
Share on other sites

Taniej - CALe (Creative Aurvana LIVE), jak lubisz zamkniete sluchawki to te polecam. Cena: ~200zł

Ano właśnie. Zapomniałem o nich. Ponoć są średnio wygodne, ale to już trzeba samemu sprawdzić, bo często okazuje się, że wcale nie jest tak źle, jak ktoś mówi. Natomiast są tam te same przetworniki, co w Denonach 1001 (czy jakoś tak).

Link to post
Share on other sites

Creative Aurvana LIVE - miałem je na uszach przez chwilę w MM, wydają się być wygodne i ładnie wykonane, co do jakości dźwięku nie mogę nic powiedzieć z powodów, o których napisałem powyżej. Muszę przyznać, że wizualnie bardzo mi się podobają.

Link to post
Share on other sites

Drodzy "Słuchowicze"...

Kwestia dźwięku reprezentowana przez głośniki, czy też przez słuchawki jest wielce podatna na "kampanie market..."

Od tego są fachowe miesięczniki: niemieckie, angielskie, francuskie, austriackie, amerykańskie,...

Przykro mi, lecz nie japońskie.

Kraj Kwitnących Wiśni nie nawykł percepcyjnie do tonów niskich.

Ich priorytetem są dźwięki zrozumiałe w strefie średnicy i góry pasma.

 

Wartość bezwzględna pozostaję miarą. Natomiast naturalność jest już kompromisem możliwości.

Możliwości za akceptowalną cenę.

 

Bzdurą, niedomówieniem, obłudą, czy wręcz wprowadzaniem w błąd jest twierdzenie, że dany śrorek wyrazu zapewnia prawdziwe wrażenia w trakcie seansu w kinie, czy też we własnym wyborze asymilacji dzieła reżysera.

 

Parafraza?

 

Za 300 zł...

AKG, Sennheiser, Beyerdynamic.

 

Stax i Grado tylko, jeśli poświęcisz jeszcze jedno zero.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...