Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną


Recommended Posts

Witam mam problem z kartą. Jest to karta GTX260 wersja Palita. Po włączeniu komputera dzisiaj wszystko normalnie działało jednak po pól godziny przeglądania stron wszystko zaczyna się zacinać a temperatura karty wzrasta co sekundę co raz wyżej po wyłączeniu komputera na jakiś czas znowu pól godziny działa normalnie a potem robi się to. Nie ruszałem nic gry żadnej również od paru dni nie włączałem wczoraj wszystko było w porządku a dzisiaj takie coś. Nowa karta juz w drodze jednak zanim dojdzie chciałbym wiedziec co jest nie tak bo nie mam laptopa ani nic zapasowego a komputer jest mi potrzebny.

Link to post
Share on other sites
 

 

Dziwne trochę bo jak pisałem nic nie było ruszane i nagle taki problem się pojawił.Dzisiaj już późno i tak także jutro rozkręcę kartę i zobaczę czy wszystko gra tam. Od kurzu to na pewno nie jest bo dwa tygodnie temu karta była czyszczona i fakt dużo kurzu/syfu jakiegoś nazbierała ale zaznaczam że przez te dwa tyg. działała idealnie,temperatury były w normie itd aż do dzisiaj.Dzięki za odpowiedzi jak problem będzie występował nadal po tym i sam sobie z nim nie poradzę to napiszę.

Link to post
Share on other sites

Przeskanowałem i wykryło ogółem 8 błędów ale głównie to były pliki od Cod'a 4 który siedzi mi na dysku od 2 lat i tylko w niego praktycznie gram i jest to jedyna gra jaką w tym momencie mam na dysku,usunęło je ale nic to nie dało także nie wiem raczej nie od tego. Dodam,że normalnie nawet nie mogłem wykonać skanowania bo już po 20min się to robiło i program nie mógł dokończyć skanowania w tym czasie więc wykonałem to w trybie awaryjnym. Siedzę teraz w trybie awaryjnym zaraz spróbuję zainstalować nowsze sterowniki/starsze jak to nic nie da to co to może być bo na internecie ludzie mają podobny problem jednak tylko w grach a tutaj to występuje nawet jak zostawię komputer bez żadnego włączonego programu na dajmy na to pół godziny,czasem robi się to po godzinie różnie.W dodatku prosiłbym o pomoc w tym bo sklep mi w uja poleciał że tak powiem i nagle się okazało że nie mają tej karty którą zamówiłem na stanie.....

Link to post
Share on other sites

Kiedy twoja karta obciążona jest na 99% i zaczyna się przegrzewać, spróbuj obniżyć zegary grafiki jakimś programem może to nie rozwiązuje problemu ale da ci czas, aby w miarę normalnie pracować bez trybu awaryjnego i znaleźć jakieś rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Na 100% jakiś syf w systemie, zawiesza się, bo karta jest wykorzystywana prawdopodobnie do kopania litecoinów. Jeśli  dowiesz się który plik jest za to odpowiedzialny, to zanim go usuniesz podeślij mi.

Link to post
Share on other sites

Przeskanowałem cały system Avastem i nic nie wykryło. Wgrywałem nowsze stery i nic,potem wywaliłem całkiem i starsze zainstalowałem i dalej nic to samo. Próbowałem w Vtune obniżać zegary,włączać kartę w tryb 2D i zwiększać obroty wiatraków i dalej nic to samo. Patrzałem też na procesy i usługi co obciąża tak kartę i nic wszystko w normie żadnego lewego procesu czy usługi nie zauważyłem. W trybie awaryjnym działa wszystko normalnie już nie wiem co to może być. Jutro jak będę miał czas to walnę format.


4ty antywirus którego spróbowałem i w końcu wykrył problem. filo301 Miał rację w plikach od przeglądarki był wirus o nazwie Trojan.bitminer. Usunąłem go i wszystko już gra,dzięki za pomoc wszystkim temat można zamknąć :).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...