Skocz do zawartości

Przekierowanie portów przez dwa routery


Recommended Posts

Tak jak w temacie potrzebuje przekierować porty 80 i 443 na ip komputera przez dwa routery.

 

Przejdę może do opisu sieci. 

1. router to sieć 192.168.102.1 za nim stoi drugi router 192.168.103.1 a za routerem stoi serwer o ip 192.168.103.150.

W tej chwili mam rozwiązane tak porty 80 i 443 na routerze 192.168.102.1 mam przekierowane na ip portu wan w drugim routerze czyli 192.168.102.106 następnie w drugim routerze porty 80 i 443 na ip serwera czyli 192.168.103.150 i to niedziała

 

jak podłącze serwer pod router 192.168.102.1 to jest widziany z zewnątrz natomiast za dwoma routerami już nie.


http://www.iv.pl/images/95668028851550588342.jpg

Link to post
Share on other sites

Spróbuj Routerowi 1 ustawić przekierowanie tych portów na adres Twojego serwera (192.168.103.150) z adresem kolejnego przeskoku jako 192.168.103.1

 

Jak to nie będzie działało to napisz mi jeszcze maski podsieci jakie masz ustawione i jak to jest fizycznie zrobione (Bo o ile dobrze zrozumiałem oba routery są połączone kablem krosowanym i do routera 2 bezpośrednio jest włączony serwer o adresie IP z tej samej podsieci co Router 2)

Link to post
Share on other sites

192.168.103.1 to adres LAN a nie WAN i tutaj tkwi problem . Myślenie masz dobre bo tak to należy przekierować ale musisz przekierować portyu na adres WAN z zakresu 192.168.102.x ( x- adres IP drugiego routera ) . Reszta OK

Link to post
Share on other sites

192.168.103.1 to adres LAN a nie WAN i tutaj tkwi problem . Myślenie masz dobre bo tak to należy przekierować ale musisz przekierować portyu na adres WAN z zakresu 192.168.102.x ( x- adres IP drugiego routera ) . Reszta OK

Tak właśnie mam zrobione po wpisaniu zewnętrznego ip loguje się na router a nie na poty 80 na serwerze.

Spróbuj Routerowi 1 ustawić przekierowanie tych portów na adres Twojego serwera (192.168.103.150) z adresem kolejnego przeskoku jako 192.168.103.1

 

Jak to nie będzie działało to napisz mi jeszcze maski podsieci jakie masz ustawione i jak to jest fizycznie zrobione (Bo o ile dobrze zrozumiałem oba routery są połączone kablem krosowanym i do routera 2 bezpośrednio jest włączony serwer o adresie IP z tej samej podsieci co Router 2)

Tak dobrze zrozumiałeś. Tylko ja nie rozumiem o co chodzi z tym adresem kolejnego przeskoku.

Link to post
Share on other sites

Doszedłem do wniosku że za wszystko odpowiedzialny jest router 1 czyli 192.168.102.1 A mianowicie podłączyłem serwer zaraz bezpośrednio do routera pierwszego i przekierowałem porty na adres serwera. Efekt taki że po IP serwera można sie do niego dostać lecz po ip zewnętrznym już nie. 

 

 

Jest to TP-Link TD-W8960N może ktoś pomoże mi z konfiguracją tego routera żeby można było dostać się na serwer z zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Na rysunku napisałeś:

 

"Sprawdzałem jak podłączyłem serwer do routera 1..." <- wniosek: działało. 

 

a później piszesz:

 

 

 

Doszedłem do wniosku że za wszystko odpowiedzialny jest router 1 czyli 192.168.102.1 A mianowicie podłączyłem serwer zaraz bezpośrednio do routera pierwszego i przekierowałem porty na adres serwera. Efekt taki że po IP serwera można sie do niego dostać lecz po ip zewnętrznym już nie. 

 

To w końcu można czy nie można?

Dwa:

a) na obu routerach masz natowanie?

b) co jest bramą dostępową dla serwera na routerze 2? I jeszcze piszesz o IP *.103.1 a później *.103.106 jako WANy.. a na koniec serwer również jest z klasy WAN routera 2?

 

 

Tak z ciekawości po co Ci taka kombinacja?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...