Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar zmodernizować komputer którego bazą ma być intel c2q 6600 i płyta główna gigabyta jakiś średni model. Te 2 rzeczy mają zostać i dyski + napęd resztę chcę wymienić myślę o GTX 260 oraz włożeniu 4GB ram zamiast 2 oraz wymianę zasilacza. Teraz takie pytanie czy w coś pogram na takim konfigu i czy 500W zasilacz wystarczy do tego sprzętu i lekkiego O/C procka??

Link to post
Share on other sites

Mam C2Q 6600 i płytę gigabyte jakiś tam średni model(i to chce zostawić) oraz 2GB ramu zasilacz 400W modecom feel i GF 8500GT te 3 rzeczy mają być wymienione. dodatkowo chce kupić jakąś obudowę inną ale to już kwesta gustu i jakieś chłodzenie do procka do lekkiego O/C nie za drogie

 

Komp głównie pod DOTA 2 ale też żeby w coś nowszego szło zagrać nie na FHD i full detalach ale żeby to jakoś chodziło. 

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Ja bym tutaj celował w:

 

- 5770 ~ 200 zł (GTX 260 to gorące, głośne awaryjne modele, zakup takiej sztuki na dziś dzień jest dość ryzykowny)

- zasilacz 450W (Fortron / Chieftec / Tagan itp) ~ 100 zł 

- chłodzenie na CPU ~ 60 zł / 90 zł nówka z sklepu 

- 2 GB DDR2 ~ 70 zł 

 

Zostaje około 70 na obudowę. Podane wyżej ceny są przykładowe z allegro za części używane do których trzeba doliczyć koszty wysyłki. Jeżeli wyjdzie za dużo to zrezygnuj póki co z chłodzenia na CPU. Akurat to możesz kupić za miesiąc czy dwa jak trafi się coś ciekawego i taniego na allegro. Gdyby posiedzieć więcej na allegro i poszukać dokładniej to i może coś taniej się wyrwie, ja spędziłem tam na szybko 5 min. 

 

Q6600 po OC nie będzie wcale aż tak słabym procesorem. 


Budżet ~ 600 zł rozwiązał by tutaj większość problemów, oczywiście o ile nie chcesz wypasionej obudowy  za 250 zl  :menda:

Link to post
Share on other sites

może być i 600zł tragedi nie bd zasilacz nowy czy raczej używany?? chciałbym coś z modularnymi kablami najlepiej ale konieczności nie ma to mi w oko wpadło ale GW tylko 5 miechów http://allegro.pl/show_item.php?item=4009655167&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

ramy mam 2x1GB goodram 667 to dokupic 2 taki komplet czy lepiej sprzedać i kupić 2x2GB 800 DDR2 ??

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Zalezy czy bedzie ci sie chcialo bawic najpierw w sprzedaz twojego ramu a potem w kupno 2x2gb. Ja osobiscie bym doplacil na twoim miejscu i kupil 2x2gb bez sprzedazy tych starych. Co do reszty to do q6600 wykreconego do 3.2-3.4 mozna wsadzic gtx 560, a np. taki jak mojego kolegi ktory ciagnie 3.8ghz dostaje kopa i towarzyszy mu radek 7870. Takze... Wiesz... Podaj dokladny model plyty glownej.

Link to post
Share on other sites

żaden szał Gigabyte GA-945P-S3


to tak:

zasilacz stwierdziłem, że kupie nowy na GW i takie mam typy: 150-200zł

http://allegro.pl/zasilacz-atx-antec-500w-vp500pc-ec-i4008607835.html

http://allegro.pl/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-aktywne-pfc-i4031621155.html

myślę jeszcze nad czymś używanym z modularnymi kablami Corsair 520W np. ale bez GW to trochę się boję.

 

obudowę wezmę SilentiumPC Brutus M23 nową chyba że wyrwę używaną 150zł

 

co do karty na razie padła tylko propozycja HD 5770 i taką chyba bd licytował

 

ram to chyba obojętnie jaki 2x2GB 667

Link to post
Share on other sites

Pod takie coś jeśli chodzi o zasiłkę to bez problemu wystarczy stary, poczciwy Fortron:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-450w-sn0077-i4028651600.html

BA ! Nawet wersja 350W będzie ok - nie zawiedziesz się na nim. Nie opłaca się tu kombinować z wypasami, szczerze modularność przy tego typu zestawie tutaj jakby w ogóle nie pasuje o_O.

Cooler tylko w razie kręcenia, póki co zresztą lepiej by było zostać na boxie i w późniejszym czasie go dokupić, zyskując więcej kasy na ciekawsze podzespoły bazowe.

Link to post
Share on other sites

Jak za 130 wylicytuje corsaira to go wezmę. Zasilacz już wolałbym 500W niech sobie spokojnie chodzi 20-30zł różnicy w cenie a w razie jakiej większej wymiany podzespołów zasilacz bd ok ale dzięki za pomoc. Takie fortrony są mało awaryjne ?? ale widzę, że nie maja 6pin do karty więc jak dokupię 2 przelotki to mam 25zł dodatkowo i czy są 500?? 

Bo aktualnie jest w kompie modecom feel 400W ale to chyba nie za dobry zasilacz

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...